Високий рівень злочинності, теракти, громадянські війни, релігійна нетерпимість, пірати – усе це ніяк не в’яжеться з хорошою відпусткою. У нашій підбірці – країни, які при виборі туристичного маршруту краще обійти стороною.
Філіппіни
Взагалі філіппінці – народ товариський і доброзичливий, але з 7 тисяч островів, які об’єднує держава, є і такі, куди краще не потрапляти. До небезпечних регіонів зазвичай відносять архіпелаг Сулу, Замбоанга, Мінданао, Таві-Таві, Північний Катабато та Басілан. Окрім звичайних крадіжок і грабежів тут є і витонченіші методи обману: в кафе туристові тут запросто можуть підмісити в їжу сильнодіючий наркотик, і коли людина опритомніє, вона може виявитися не лише без грошей і одягу, але і, наприклад, без нирки.
Любителям довгих морських прогулянок варто побоюватися ще і філіппінських піратів. Вони орудують в основному вночі і в основному на моторних човнах. Їх цікавлять вантажі і судна, які можна пристосувати під контрабанду. Серед піратів філіппінці виділяються відносно професійним підходом до справи і використанням новітнього навігаційного устаткування.
філіппінські пірати
філіппінські пірати

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Судан
Судан – країна, де не припиняється громадянська війна, а уряд корумпований донезмоги. П’ята частина населення постійно голодує і тут нерідкі летальні результати із-за банального недоїдання. Вирушати в туристичну поїздку в Судан строго небажано, адже вбивства, згвалтування і викрадення з метою отримання викупу тут давно стали звичайною справою. Але якщо побувати в Судані вже дуже хочеться, то “гуляти” рекомендується тільки з досвідченим провідником.
Судан
Судан

Розмір оригіналу:   670x475
Тип: jpg   Дата:

Гондурас
Зважитися на подорож по Гондурасу “дикуном” можуть тільки самі безшабашні туристи, адже в країні за рік трапляється 81 вбивство на кожні 100 тисяч чоловік. Це найвищий показник у світі, причому місцеві злочинці особливо небайдужі саме до туристів. Єдиний спосіб більш менш безпечно відвідати Гондурас – сплатити офіційний тур і знаходитися під захистом місцевої поліції.
Гондурас
Гондурас

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Афганістан
Гори Афганістану ваблять своєю красою, але шлях до них лежить через країну, знівечену нескінченними війнами: то з СРСР, то з блоком НАТО, то між собою. Тут нерідкі теракти і підривання людей на мінах, тому для подорожі в гори обов’язково потрібний хороший гід. Крім того це одна з найфанатичніших ісламських країн, де моляться по п’ять раз на день і вимагають навіть від туристів дотримання правил. Наприклад, не фотографувати жінок. Ще в Афганістані непросто йдуть справи з алкоголем: його не продають, тому що пити – це гріх.
Афганістан
Афганістан

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Сомалі
Сомалі ще зовсім нещодавно був раєм сучасних піратів. Роки громадянської війни в 90-х підготували тут безліч першокласних розбійників, які уміють поводитися зі зброєю і не бачать іншого способу заробітку, окрім як реквізиції і оподаткування судів. Поряд з Сомалі проходить торговий шлях від Середземного моря до Індійського океану, тому знайти жертву тут не проблема. Небезпека для туристів в тому, що сомалійським піратам байдуже, що за корабель пливе, тому під роздачу потрапляють і танкери, і яхти. Очевидно, що на березі не стає безпечніше, адже пірати в країні все ще залишаються одними з найбагатіших і впливовіших людей.
Втім, можна сподіватися, що найближчим часом біля берегів Сомалі стане зовсім безпечно. Зараз регіон постійно патрулюється військово-морськими силами країн НАТО і Індії: після пікової відмітки в 2011 році об’єми піратського промислу різко впали, і до кінця 2014-го захоплення кораблів стали одиничними випадками.
Сомалі
Сомалі

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Гаїті
Близько 80% населення Гаїті живе за межею бідності, тому на острові багато банд і озброєних угрупувань, для яких викрадення туристів являється мало не кращим способом заробітку. Корумпований уряд частенько закриває очі на злочини і не особливо допомагає у боротьбі із злочинцями.
Правда, якщо не йти далеко від готелю і зосередитися на довколишньому пляжі, то і на Гаїті можна відмінно провести час, так і не познайомившись з унікальним бандитським колоритом острова.
Крім того, як і на усіх островах Карибського басейну, на Гаїті легко потрапити під атаку отруйних тропічних комах. Наслідки укусів часто бувають плачевними і змушують туристів довго позиватися до туроператорів.
Гаїті
Гаїті

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Бразилія
Прекрасна Бразилія, країна пляжів, карнавалів і нестримних веселощів – здавалося б, ідеальне місце для відпочинку, якби тільки не високий рівень злочинності. Різниця в рівні життя між багатими і бідними впадає у вічі, а центр розвиненого міста і його ж фавели – речі, які абсолютно не поєднуються. Бразильська влада намагається навести лад, щоб продовжити розвивати туристичний бізнес. Але якщо вдень на вулицях ще відносно безпечно і можна спокійно гуляти і відпочивати на пляжах, то вночі легко зустріти бандитів, які безсоромно віднімають у приїжджих гаманці, телефони і інші цінні речі. У фавелах же краще не з’являтися зовсім.
Втім, якщо не відставати від екскурсій, не гуляти допізна в незнайомих місцях і не брати з собою багато грошей і цінних речей – враження від бразильського відпочинку не буде зіпсовано.
Бразилія
Бразилія

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Мексика
У Мексиці ті ж проблеми, що і у Бразилії. Велика різниця прибутків розшаровує населення, і у бідних районах до цінностей туриста, який заблукав, цілком можуть віднестися як до приємного доповнення до зарплати. У країні все ще високий рівень корупції і великий вплив на життя наркокартелів, тому після крадіжки буде дуже важко повернути речі, знайти порушника і добитися для нього покарання. Щоб своїми очима подивитися на залишки культури майя, алеї кактусів і пляжі двох океанів, доведеться дотримувати банальні заходи обережності і не опинятися в незнайомих місцях, особливо в темний час доби.
Мексика
Мексика

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Ірак
У Іраку сплелися воєдино усі проблеми, які можуть перешкодити хорошій туристичній поїздці. По-перше, тут все ще виразно чутні відгомони вторгнення американських військ: досі в країні часто трапляються терористичні акти і вбивства. По-друге, тут викрадають людей, причому як з метою викупу, так і заради привертання уваги світу до ситуації в країні. По-третє, тут процвітає релігійна нетерпимість ― порушення місцевих звичаїв, нехай навіть по незнанню, може привести до серйозного конфлікту.
Ірак
Ірак

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Чад
Найкорумпованіша країна планети, куди не хочуть їхати не лише туристи, але навіть співробітники гуманітарних організацій. У Чад дуже слабка центральна влада, постійно виникають нові угрупування, які піднімають усе нові і нові повстання. Складно сказати, що може змусити людину відправитися на відпочинок в цю країну, а ще складніше сказати, що ця людина тут робитиме.
Чад
Чад

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

1 лютого 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук