Люди з прадавніх часів живуть пліч-о-пліч з численними створеними ними скульптурами. Про деякі статуї складено стільки легенд і бродить стільки чуток, що створюється враження, ніби статуї живі і самі підігрівають до себе інтерес. Серед шедеврів скульптури всього світу попадаються досить незвичайні і навіть дивні, і тут ви знайдете підбірку з десяти самих дивних статуй на Землі.
1. Мрія“, Сент-Хеленс, Великобританія
Мрія
Мрія

Розмір оригіналу:   650x490
Тип: jpg   Дата:

Автор статуї у вигляді величезної білої голови – популярний іспанський художник Жауме Пленса. Скульптура під назвою “Мрія” заввишки близько 20-ти м була споруджена на прохання міської ради англійського міста Сент-Хеленс в 2009-му році, як пояснив представник міста, щоб “відбивати сподівання місцевого суспільства”.
До речі, подібну скульптуру у вигляді голови 14-річної дівчинки із закритими очима, але декілька меншого розміру, чим статуя в Англії, Жауме Пленса встановив на одному з пляжів Ріо-де-Жанейро.
2.“Поїдач дітей”, Бьорн, Швейцарія
Поїдач дітей
Поїдач дітей

Розмір оригіналу:   650x870
Тип: jpg   Дата:

Таку на перший погляд моторошну назву носить старовинний фонтан, розташований в швейцарському місті Бьорн. За деякими даними, скульптура була створена в XVI -м столітті, але хто її спорудив і навіщо, зараз не зовсім ясно. Згідно з поширеною думкою “Поїдач” з’явився на вулицях міста під час одного з карнавалів, щоб лякати маленьких дітей.
3. “Рука Пустелі”, Атакама, Чилі
Рука Пустелі
Рука Пустелі

Розмір оригіналу:   650x436
Тип: jpg   Дата:

Гігантські пальці, що ніби розкопують пісок пустелі, щоб дозволити вибратися іншому тілу (виходячи з розміру руки, це має бути справжній велетень), придумав і утілив в життя чилійський скульптор Маріо Іраррасабаль.
Два схожі монументи за авторством Маріо, які теж є величезними руками, є в США і Уругваї.
4. “Тотем”, Левен, Бельгія
Тотем
Тотем

Розмір оригіналу:   650x436
Тип: jpg   Дата:

Монумент спорудили з нагоди 575-ої річниці заснови Левенського католицького університету. Автор “Тотема” – бельгійський скульптор і художник Ян Фабр, причому незвичайна статуя є гігантським жуком, “насадженим” на майже 25-метрову голку, яка повинна символізувати, за задумом Фабра, “дослідницький дух університету і міста”.
5. “Озімандіс на рівнинах”, штат Техас, США
Озімандіс на рівнинах
Озімандіс на рівнинах

Розмір оригіналу:   650x816
Тип: jpg   Дата:

Цей дивний істукан, а точніше, всього дві ноги з’явилися в Техасі по примсі ексцентричного американського мільйонера Стенлі Марша 3-го (саме так, через арабську трійку – Стенлі не любить користуватися римськими цифрами) в 1997-му році.
У монументі знаходиться глибокий філософський сенс: ідея навіяна віршем одного з видатних англійських поетів XIX -го століття Персі Шеллі “Озімандіс”, в якому розповідається про безглуздя спорудження пам’ятників.

Жартівлива меморіальна дошка, яка встановлена на монументі, свідчить, що Шелли написав вірш на цьому самому місці після того, як побачив ці “руїни”, що, звичайно, не може бути правдою, оскільки статуї менше 20-ти років.
Автор “Озімандіса” – художник Лайтінг Макдафф, а “шкарпетки” на ступнях пізніше примальовували невідомі жартівники.

6. “Матуся” (фр. “Maman”), Оттава, Онтаріо (і не лише)
Матуся
Матуся

Розмір оригіналу:   650x436
Тип: jpg   Дата:

Виходячи з назви, чекаєш, що скульптура є чимось зворушливо-прекрасним на зразок жінки, що грає з дітьми, або ще чогось, але підбірка називається “10 дивних статуй“, ви не забули?
Скульптурна композиція за авторством Луїзи Буржуа, знаменитого американського скульптора і художниці французького походження, складається з 9-метрового бронзового павука і 26-ти мармурових павукових яєць. Уперше такий монумент (а їх ціла серія) з’явився в 1999-му році в Tate Museum of Modern Art – британській галереї сучасного мистецтва.
“Ці павуки присвячені моїй матері. Мама була ткалею, наша сім’я займалася відновленням і створенням гобеленів. Як і павуки, мама була дуже розумною, вона завжди мені допомагала і захищала, як павуки допомагають винищувати шкідливих комах. Мати була мені найкращою подругою”, – говорила художниця.
7. “Мазінгер Зет”, Мас-дель-плата, Іспанія
Мазінгер Зет
Мазінгер Зет

Розмір оригіналу:   650x490
Тип: jpg   Дата:

“Мазінгер Зет”, якщо хто не знає, – це популярні японські комікси і мультфільми про бойових роботів, що з’явилися на світ ще в 1972-му році завдяки художникові Го Нагаі. Комікси зробили помітний вплив на “Трансформерів” і “Могутніх рейнджерів”, не кажучи вже про незліченну безліч інших кінофільмів, книг і мультсеріалів.
Прихильники “бойових роботів” живуть по всьому світу, знайшлися вони і в іспанській Каталонії: в селищі Мас-дель-плата. Ентузіасти в 1978-му році спорудили 12-метрову статую (до речі, в оригіналі робот має бути 18 м у висоту), причому, будівництво Мас-дель-плата так і не було завершено через відсутність фінансування, а “Мазінгер Зет” стоїть досі, притягаючи тисячі прихильників аніме і манги зі всього світу. “Бойові роботи” перемогли?
8. “Тараск”, Тараскон, Франція
Тараск
Тараск

Розмір оригіналу:   650x490
Тип: jpg   Дата:

Згідно з легендою, Тараск був жахливою істотою – гібридом ведмедя, дракона і черепахи. Цей монстр багато віків назад тероризував невелике село Нерлук, поки, нарешті, добра і лагідна серцем сільська дівчина Марта не змогла приручити чудовисько і привести його до односельців, які, звичайно, тут же з ним розправилися, зате після цього село назвали на згадку про убитого страшного звіра, а Марту нарекли Святою.
На честь цих знаменних подій скульптор Паскаль Демомон в 2005-му році спорудив статую, що зображує, як імовірно міг виглядати легендарний Тараск. Щороку біля “чудиська” проводять святкові заходи, присвячені монстрові, який подарував місту своє ім’я.
9. “Омар Міккі”, Бостон, штат Массачусетс, США
Омар Міккі
Омар Міккі

Розмір оригіналу:   650x870
Тип: jpg   Дата:

Це украй дивне двометрове творіння художниці Бріени Роулет з’явилося на світ у рамках проекту, фінансованого “The Walt Disney Company”. 75 художників представили своє бачення знаменитого персонажа діснеєвських мультфільмів Міккі Мауса, встановивши в декількох містах Сполучених Штатів його статуї, причому скульптури повинні були відбивати характерні особливості того або іншого населеного пункту.
Ймовірно, нічого пов’язаного з Бостоном, окрім морепродуктів, художниця згадати не змогла, тому просто вирішила об’єднати Міккі Мауса і омарів в єдине скульптурне ціле.
10. “Свинокачка” (чи “Качкосвин”, по-фінськи “Posankka”), Турку, Фінляндія
Свинокачка
Свинокачка

Розмір оригіналу:   650x436
Тип: jpg   Дата:

Оригінальний монумент, що є чимось середнім між качкою і свинею, спроектував фінський художник Альвар Гулліхсен. Забавна статуя з’явилася на світ в 1999-му році і спочатку плавала по річці Аурайокі, а в 2001-му році її поставили на постамент біля кампусу Університету Турку. За словами Альвара, скульптура символізує критичний підхід до сучасної генної інженерії.
Сподіваюся Вам сподобався тур по дивним монументам світу, залишаємо коментарі та лайки.  А з Вами був Блог про світовий туризм. Цікавих Вам мандрівок та подорожей!

10 січня 2014

Автор:

10 найхимерніших і дивних статуй у світі Оцінка: 4.80 з 5
Всього оцінок: 5
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук