затонулі кораблі біля Фурні
затонулі кораблі біля Фурні

Розмір оригіналу:   320x220
Тип: jpg   Дата:

Група грецьких і американських археологів, працююча в районі грецьких острівців Фурні, виявила більше 20 затонулих кораблів. Пошуки, в яких брали участь археологи Інспекції підводної старовини і RPM Nautical Foundation за допомогою місцевих рибалок, дайверів і фрідайверів, проводилися впродовж двох останніх тижнів жовтня і перевершили усі очікування.
22 корабельних аварії, що датується від архаїчного періоду до пізнього середньовіччя, буквально “вийшли на поверхню”, глибоко шокуючи самих дослідників.
Вік затонулих кораблів охоплює дуже широкий хронологічний період, від архаїчного (700-480 р.р. до н.е.), класичного (480-323 р. до н.е.), елліністичного (323-31 р.р. до н.е.) періодів до пізнього середньовіччя (XVI століття).
Серед знахідок виявлені фрагменти затонулих кораблів і велика кількість керамічних виробів, у тому числі, амфор різних періодів і типів.
Варто відмітити, що велика кількість корабельних аварій є результатом того, що Фурні знаходилися посередині древнього морського шляху, по якому проходили кораблі, подорожуючі зі сходу на захід і з півночі на південь. Більшість з них займалися торгівлею, долаючи великі відстані. На деяких були знайдені амфори, які не зустрічалися раніше.
Проте, число затонулих кораблів, ймовірно, збільшиться, оскільки дослідження в цьому регіоні проводилося уперше, і археологи досліджували лише 5% берегової лінії архіпелагу.
Та ж група продовжить свої пошуки в районі архіпелагу Фурні і наступного року.

20 листопада 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук