Чорногорія здатна здивувати навіть найдосвідченішого мандрівника. Країна відома своїми морськими і гірськолижними курортами, проте на території держави є безліч не менш цікавих природних і культурних пам'яток. Перш ніж їхати в Монтенегро, варто ознайомитися з декількома порадами, які зможуть зробити відпочинок краще.

відпочинок в Чорногорії
відпочинок в Чорногорії

Розмір оригіналу:   800x461
Тип: jpg   Дата:

Поради

Рекомендації розбиті по категоріях, щоб охопити усі чинники, який впливають на поїздку.

Засіб пересування. У напрямі Чорногорії є безліч авіарейсів, а по країні ходять потяги, автобуси і електрички. Якщо з авіаперельотами немає проблем, то громадський транспорт сильно програє машині. В деяких випадках поїздка на електричці може тривати в 2 рази довше, ніж аналогічна на прокатному авто. Тому для подорожі по країні варто орендувати особистий транспорт.

У Чорногорії є міжнародні і місцеві прокатні компанії. Як правило, другі надають авто на вигідніших умовах. Мені особисто доводилося користуватися послугами EuropCar і Sitngo. Якщо перший орендар відомий по всьому світу, другий – надає послуги тільки на території Чорногорії. Я наштовхнувся на Sitngo випадково: тому що у EuropCar не було вільних машин. Проте, залишився задоволений, адже за меншу суму я отримав ту ж якість.

Також якщо збираєтеся оселитися в готель або гостьовий будинок, заздалегідь домовитеся про парковку, адже влітку на вулицях курортних міст важко знайти вільне місце.

прокатне авто в Чорногорії
прокатне авто в Чорногорії

Розмір оригіналу:   800x464
Тип: jpg   Дата:

Шопінг. Чорногорія не вважається країною для бюджетного шопінгу, проте тут є місця, де можна знайти вигідні пропозиції. Не варто шукати речі у Будві та Которі, адже там багато підробок. За покупками варто їхати тільки в Подгорицю або Бар. У портовому місті Пані можна узяти якісний італійський одяг за низькою вартістю. Також в Чорногорію завозяться хороші тканини з Сербії: можна придивитися до халатів, рушників і одягу.

шопінг в Чорногорії
шопінг в Чорногорії

Розмір оригіналу:   800x468
Тип: jpg   Дата:

Сезон. Більшість туристів їздять в Чорногорію заради курортного відпочинку. Влітку пляжі переповнені закордонними гостями, а дороги заставлені автомобілями. Проте країна багата не лише Адріатичним морем: на невеликій території держави розмістилося 3 національних парку. Мандрівникам варто побачити головні природні пам'ятки Чорногорії:

  • Побувати в каньйоні річки Тари, який є найбільшим в Європі. Його глибина – 1300 метрів. Тут можна зробити красиві фотознімки.
  • Відправитися на гору Дурмітор, де знаходитися Чорне озеро. Водойма розташовується на висоті 1416 метрів над рівнем моря, там дуже чиста вода: дно видиме на 10 метрів. Максимальна глибина – 49 метрів.
  • У національному парку Ловчен є однойменна гора, її висота складає 1749 метрів. Заповідник знаходиться між двома кліматичними зонами (середземноморською і континентальною), тому тут різноманітний тваринний і природний світ. На території парку мешкає більше 200 видів птахів. На вершині гори – Мавзолей Петра II Негоша, правителя Чорногорії в середині XIX століття. Щоб дістатися до місця поховання доведеться піднятися по 461 сходинці, але з вершини Ловчена відкривається мальовничий вид, який коштує витрачених сил.

Для того, щоб відвідати ці пам'ятки, бажано орендувати автомобіль, адже доведеться долати значні відстані. У прокат треба брати машини з потужним двигуном, адже в Чорногорії горбиста місцевість. Я можу порадити Audi A4. У разі EuropCar, щодобова оренда – 126 євро в добу, Sitngo – 50 євро в добу.

природа Чорногорії
природа Чорногорії

Розмір оригіналу:   800x475
Тип: jpg   Дата:

Харчування. У країні недорогі продукти. У мережі супермаркетів "Мегамаркет" комплексний обід обійдеться в 3-4 євро. Також можна придбати свіжі морепродукти за бюджетною вартістю на устричних фермах в Которі. Не варто замовляти багато блюд в ресторанах, оскільки в Чорногорії великі порції: іноді однієї вистачає на двох.

бдюда Чорногорії
бдюда Чорногорії

Розмір оригіналу:   800x469
Тип: jpg   Дата:

Мова. Майже усе населення країни зрозуміє українську та російську мови. Проте Чорногорія дуже любить свою культуру. Щоб місцеві жителі краще відносилися до вас, варто вивчити декілька слів на національній мові

  • Добридень! – Добар дан!
  • Пробачте, де знаходиться.? – Опростітє, гдє сє налазі…?
  • Я заблукав – Ізгубіо сам це
  • Я забронював номер – Резервісао сам собу
  • У вас є вільні номери? – Іматє лі слободніх соба?
  • Чи можу сплатити карткою? – Могу лі платіті картіцом?

дивовижна Чорногорія
дивовижна Чорногорія

Розмір оригіналу:   800x547
Тип: jpg   Дата:

Підсумок

Чорногорія – дивовижна країна, яка рада гостям з-за кордону. На території держави багато природних пам'яток, які збереглися в первозданному виді. Для того, щоб побачити якомога більше мальовничих місць, варто орендувати авто. Місцеві жителі добрі, і готові допомогти недосвідченим туристам. Тому сміливо вирушайте в найближчу відпустку в Чорногорію і не забудьте освіжити в пам'яті наші поради.

26 липня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук