Як співав легендарний Володимир Висоцький, "кращими за гори можуть бути тільки гори". А ще краще, якщо на їх вершинах або біля їх підніжжя розташовані які-небудь пам'ятки. І хороший тому приклад – гора Тяньмень в Китаї.

Канатна дорога

Ця канатна дорога перевозить відвідувачів від центру міста Чжанцзяцзе (провінція Хунань) до Ейр Гарден, розташованому на вершині гори Тяньмень. Туристам її представляють як щонайдовшу канатну дорогу у світі, але насправді її треба було назвати "щонайдовший високогірний пасажирський шлях". Знадобиться близько 28 хвилин, щоб здолати усю відстань. Гора Тяньмень височіє на 1279 метрів над рівнем моря, а нахил канатної дороги складає 38 градусів.

Так, це усього лише канатна дорога, але вона просто запаморочлива, і види з її кабінок відриваються просто неймовірні.

Канатна дорога до гори Тяньмень
Канатна дорога до гори Тяньмень

Розмір оригіналу:   800x477
Тип: jpg   Дата:

Прогулянка по повітрю

Вершину гори Тяньмень оточує дуже довга дорога-серпантин. Велика її частина складається з бетону, але частина має абсолютно прозору підлогу, зроблену із скла завтовшки 6,4 сантиметра. Доріжка, що звивається по одній стороні скелі, знаходиться на висоті 1430 метрів над рівнем моря. Скляна ділянка триває всього 200 метрів, але, повірте, вона не здасться вам короткою. Більше того, саме це місце, за результатами численних опитувань, визнане найстрашнішим атракціоном у світі. Хто-небудь хоче полоскотати нерви?

прозора дорога на горі Тяньмень
прозора дорога на горі Тяньмень

Розмір оригіналу:   800x489
Тип: jpg   Дата:

Чоловічий монастир

Чоловічий монастир "Небесні Ворота" є центром буддизму в західній частині провінції Хунань. Перший храм на цьому місці був побудований ще під час правління династії Мін, але з часом він зруйнувався. Пізніше монастир був відновлений і став виглядати зовсім по-іншому – масивна будова площею 10.000 квадратних метрів з архітектурними елементами династії Цин, останньої китайської династії.

Чоловічий монастир
Чоловічий монастир

Розмір оригіналу:   800x429
Тип: jpg   Дата:

Тонгтіанська магістраль

Дорога Тонгтіан дістала своєї химерної назви "Шлях до Великих воріт", "Небесний проспект", "Дорога в небо" за те, що по ній відвідувачі дійсно потрапляють до "Воріт в небо", печери природного походження, розташованої у вершини гори Тяньмень (про неї пізніше). Але потрапити на небо можна і не доїхавши до вершини: звиваючись по крутих схилах, цей 11-кілометровий серпантин робить 99 різких поворотів! Лише пару десятків сантиметрів відділяє вас від смертельної небезпеки падіння вниз з схилу.

Тонгтіанська магістраль до гори Тяньмень
Тонгтіанська магістраль до гори Тяньмень

Розмір оригіналу:   800x507
Тип: jpg   Дата:

Ворота в небо: печера Тяньмень

Ця печера – не що інше, як створене самою природою отвір в горі Тяньмень. Це найвища природна арка у світі (1520 метрів над рівнем моря). Сама печера в довжину має 131,5 метра, 57 метрів завширшки і 60 метрів в глибину. Але так було не завжди – раніше це була найзвичайніша печера. Дуже давно ця гора називалася Сонгліанг, до 263 року, поки одна частина скелі не рухнула і не створила діру, схожу на відкриті двері. Після цього назву гори змінили на Тяньмень, що оначает "Священна".

Сьогодні цей "шлюз" визнаний одним з самих культових місць в провінції Хунань. Туди можна добратися по сходах завдовжки в 999 східців, яка приведе вас прямо до основи арки. Дев'ять – щасливе число у багатьох китайських культурах (у Тонгтіанської дороги, згадаєте, рівно 99 поворотів), тому в 1999 році тут було організовано представлення, в ході якого через отвір в горі пролітали літаки. Цю значиму подію показували по китайському телебаченню в прямому ефірі.

Ворота в небо печера Тяньмень
Ворота в небо печера Тяньмень

Розмір оригіналу:   800x516
Тип: jpg   Дата:

Захід в Чжанцзяцзе

Постарайтеся відправитися назад в місто по канатній дорозі під час заходу. Сидячи в кабіні підйомника, ви матимете 360-градусний кут огляду, і, якщо правильно виберете час, побачите небесне шоу – сонце пірнатиме за списи і виглядатиме із-за них, пропливаючи по горизонту. Подивіться на місто і схили, забарвлені в яскраво-помаранчевий колір сонцем, що йде на спокій. Це найпрекрасніший спосіб закінчити свою незабутню подорож до гори Тяньмень.

Захід в Чжанцзяцзе
Захід в Чжанцзяцзе

Розмір оригіналу:   800x410
Тип: jpg   Дата:

29 липня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук