Для вегетаріанців подорожі в незнайомі країни можуть перетворитися не на відпочинок, а у відчайдушні пошуки харчування. Щоб поїздка вийшла приємною і пройшла без проблем з їжею, ми зібрали декілька порад для тих, хто відмовився від м’яса.
Почніть з Індії
Вважається, що уся Азія – рай для вегетаріанців, але це не зовсім так. Наприклад, Шрі-Ланка не радує різноманітністю, а в Малайзії взагалі непросто знайти блюдо без м’ясних вкраплень. А ось Індія – це країна, в якій навіть недосвідчений мандрівник-вегетаріанець зможе нормально харчуватися без зайвих зусиль. Жаркий клімат не розташовує до прийому важкої їжі, тому вегетаріанство дуже поширене серед індійців. У переважній більшості ресторанів меню ділиться на вегетаріанське і невегетаріанське, а різноманітність блюд дозволяє взагалі не думати про питання харчування. Навіть традиційна для туристів їжа від вуличних торговців здебільшого вегетаріанська. Індія – одна з дуже небагатьох країн, де вегетаріанці можуть їсти різноманітно і смачно і взагалі не думати про проблеми харчування.
різноманітність вегетаріанських блюд в Індії
різноманітність вегетаріанських блюд в Індії

Розмір оригіналу:   670x407
Тип: jpg   Дата:

Заздалегідь вивчайте кухню країни, куди спрямовуєтеся
Серед національних блюд багатьох країн є і такі, які підійдуть вегетаріанцеві, але дізнатися про це краще заздалегідь. У італійців є піца “Чотири сири”, у японців – роли з огірком замість м’яса. Якщо довідатися про тонкощі національної кухні перед поїздкою, то в ресторані завжди можна буде щось замовити. Особливу увагу треба приділити тій їжі, яку продають на вулиці. Якщо тур рясніє екскурсіями, то при перегляді пам’яток все одно доведеться перехоплювати щось на ходу. До того ж вулична їжа дешева і пристойно економить гроші. Млинчики з пісною начинкою, лаваш з овочами, блюда східної кухні – що-небудь точно можна підібрати у будь-якій країні. Знову ж таки тут на допомогу прийдуть індійські і арабські квартали, ліванські і турецькі кебабні, ось тільки треба знати, де вони знаходяться.
Вибирайте житло з кухнею і холодильником
Найпростіший спосіб зберегти дієту в подорожі – готувати самому, але для цього в хостелі або зйомній квартирі мають бути умови для готування. Якщо вдалося зняти таке житло, то у будь-якому магазині не проблема купити сир, хліб, овочі, йогурти або щось з напівфабрикатів. У європейських супермаркетах все частіше попадаються відділи з вегетаріанською або індійською їжею. Звичайно, готування відніме дорогоцінний відпускний час, але пошуки хорошого місця для банального перекушування можуть доставити ще більше проблем.
хостел з умовами для готування
хостел з умовами для готування

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Повідомляйте авіакомпанії про свої переваги в їжі
Більшість авіакомпаній піклуються про пасажирів-вегетаріанців і можуть забезпечити рейс необхідною їжею, але для цього за декілька днів до вильоту треба подзвонити в центр бронювання і розповісти про свої переваги. Східні і азіатські авіакомпанії набагато доброзичливіші для вегетаріанців, і при купівлі авіаквитка відразу можна вказати тип блюд, які ви вживаєте (VGML – Vegetarian meal або VLML – Vegetarian lacto – ovo meal). Наприклад, у Etihad і Turkish Airlines точно буде якась їжа без м’яса, але її не так багато, тому, не вказавши переваги заздалегідь, можна залишитися голодним.
вегетаріанську їжу можна замовити і в літаку
вегетаріанську їжу можна замовити і в літаку

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Якщо авіакомпанія не надає такої послуги, то, звичайно, щось треба узяти з собою, особливо, якщо має відбутися довгий переліт.
Прихопите харчі швидкого приготування
У досвідченого мандрівника-вегетаріанця з собою завжди буде металевий кухоль, кип’ятильник і запас харчів швидкого приготування. Це особливо актуально для поїздок з довгими екскурсіями вдалині міст, де буде дуже складно знайти вегетаріанську їжу. У такому разі кашки-хвилинки, швидкосупи і бульйони допоможуть залишитися на плаву.
Дізнайтеся про відношення країни до вегетаріанства
Вегетаріанство – поняття розтяжне, і в деяких країнах після прохання в ресторані “принести що-небудь вегетаріанське”, ви отримаєте дуже смачне блюдо з. курки або риби. Тому ідеальним варіантом буде самостійно перевести склад пропонованого блюда за допомогою перекладача на телефоні і через офіціанта передати кухареві прохання прибрати той або інший інгредієнт. Природно, не усі такі прохання зустрінуть розуміння: тут головне – не переборщити і не просити принести стейк без м’яса. Прибрати з салату курку – прийнятний варіант.
вегетаріанська їжа
вегетаріанська їжа

Розмір оригіналу:   670x407
Тип: jpg   Дата:

Подорожуйте з другом-м’ясоїдом
З товаришем, який не розділяє вегетаріанських поглядів, можна харчуватися ефективно і економно: навіть якщо не вдасться знайти блюд без м’яса, можна буде підібрати таке, де легко відокремити гарнір. Вийде дешево і ситно для обох.
друг, який їсть м’ясо допоможе вам
друг, який їсть м’ясо допоможе вам

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Користуйтеся сайтом HappyCow.net
Для подорожуючих вегетаріанців є відмінний сайт HappyCow.net, де зібрані усі ресторани світу з вегетаріанською їжею. Визначившись з країною подорожі, за допомогою цього ресурсу можна накидати список місць, де можна буде поїсти упродовж усієї поїздки. На сайті можна шукати не лише самі ресторани, але і конкретні блюда.

2 липня 2015

Автор:

8 корисних порад для вегетаріанців-мандрівників Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук