Акаба – йорданське місто, що з’єднало історичні місця і теплі води Червоного моря, ідеальні для дайвінгу. Ми підкажемо, що саме подивитися і чим зайняти себе на цьому курорті, який стане відмінним місцем для подорожі у кінці осені.
Акаба
Акаба

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

Древня Акаба відрізняється сумішшю унікального ландшафту, що об’єднує тепле Червоне море і могутні горні масиви, які видніються вдалині. Однією з найголовніших історичних пам’яток цього місця є форт, гордий і сильний, прикрашаючий не лише невелике місто, але і усе Хашимитське Королівство. З часів зведення ця фортеця пережила не один землетрус, стала свідком Великих арабських повстань в 1916 році, а в роки Другої світової війни була під важким бомбардуванням. Форт використовувався не лише як військовий об’єкт, але і як своєрідний компас для подорожей в мекку. Арочний вхід веде відвідувачів до внутрішнього двору і склепінчастих палат, клітин і стаєнь, по сусідству з якими знаходиться археологічний музей реліквій далекого минулого Акаби. Напис на арабській мові є підтвердженням того, що форт був побудований мамлюками під час правління могутнього султана Аль-Гурі в XIV столітті.
форт Акаба
форт Акаба

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

На згадку про Великі арабські повстання недалеко від пляжу встановлений 137-метровий флагшток. Ще однією історичною пам’яткою тих часів є площа, заснована в 1917 році шерифом Хусейном Бен Алі, прадідом Його Величності короля Абдалли II, який очолив кампанію по забезпеченню незалежності країни від турок-османів. За площею розташувалася невелика пристань, яку наповнюють рибальські човни, що стоять тісно притиснутими один до одного. Скромні рибні ресторани купують у місцевих рибалок їх улов і годують свіжими морепродуктами приїжджих туристів. Акулу, тунця і інші види риби ви зможете придбати і прямо у будинків торговців, на дверях яких висять рибні гачки. З ними можна торгуватися, покупцеві завжди поступляться декілька відсотків від первинної ціни. Запах смаженої риби витає навколо ринку, а несподівано виникаючі слова молитви, звучні з мінаретів, є закликом для початку вечері.
вид з моря на Акабу
вид з моря на Акабу

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

Базар Акаби пропонує усім відвідувачам різноманітний асортимент продуктів, які легко задовольнять будь-який попит. У одному місці ви зможете придбати клаптеві ковдри, в іншому – спеції, в рундуках навпроти – фісташки і насіння або статуетки богів. І, звичайно ж, не можна проігнорувати соковиті яскраві дині. У окремих місцях ринку вас оточуватиме запах свіжої меленої кави. Ви зможете спробувати їжу і питво жителів міста, приготовані прямо на ринку.
базар Акаби
базар Акаби

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

Життя поряд з блакитною поверхнею вод Персидської затоки визначило долю усієї Акаби, нагородивши місто красою і земного, і водного простору. Охочих упізнати місто ближче запрошує на морську подорож яхт-клуб “Марина”. Перед вами поступово відкриються пляжі і пальми, невисокі вежі, що є особливістю архітектури усього міста, а серед гір ви побачите прапор Йорданії, що розвівається за вітром на вершині. Туристів запрошують і човнові шатри, що є власністю компанії “Синдбад”. Човни повільно курсують до каналу на Береніс Біч Клаб, де для гостей обладнаний піщаний пляж. Далі по курсу розташовується сучасний центр дайвінгу, що пропонує різні напрями підводного плавання, безліч басейнів і ресторанів, а також серце Акаби – Морський природний парк-акваріум. Він тягнеться уздовж берега на відстань семи кілометрів і дозволяє відвідувачам спостерігати захоплюючі дух картини, коралові рифи і калейдоскопічну різноманітність морського життя, а також крихких представників фауни.
підводне плавання біля берегів Акаби
підводне плавання біля берегів Акаби

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

У Акабі офіційно працюють 23 дайвінг-центра, що пропонують туристам відвідати рифи і затонулі кораблі. Подивитися є на що, адже в прибережних водах лежить потерпівший крах літак M40, а по дозволу Його Величності короля Абдалли II був потоплений ще один літак. Також цікавим об’єктом для дослідження дайверів є ліванське вантажне судно, навмисно потоплене в 1986 році для створення штучного рифа. Крім того, Акаба готова здивувати дайверів унікальним підводним світом, кораловими стінами, каньйонами, печерами і неймовірними обривами. Тут є безліч видів коралів, а на великій глибині іноді знаходять деревовидні зразки реліквій, які уперше виявив сам покійний король Хусейн.

1 березня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук