Алжир – це країна, де жарка пустеля зустрічається з Середземним морем, і сучасна Європа стикається з древньою Африкою. Народна Демократична Республіка Алжир, найбільша по території африканська держава, розташована на півночі континенту, граничить з Марокко, Мавританією, Малі, Нігером, Лівією і Тунісом. Ця дивна країна поєднує собі східний колорит і чарівність з вишуканістю і витонченістю, що залишилися в спадщину від французів. Алжир сам по собі є пам’яткою вже хоч би тому, що дав світу великого письменника Альбера Камю і надихнув його на створення своїх кращих творів.

Клімат і погода
На території Алжиру можна виділити три кліматичні зони: середземноморське узбережжя з теплою дощовитою зимою (середня температура – +5…+12 °С); гірську частину, де зима набагато прохолодніше і сніговий покрив зберігається упродовж 2-3 тижнів, а раз в 10 років снігу випадає стільки, що припиняють своє нормальне функціонування транспорт і зв’язок; і пустелю Сахара, в якій температура взимку в нічний час може опускатися до 0 °С, а вдень – до 20 °С.

Висохле озеро
Висохле озеро

Розмір оригіналу:   800x520
Тип: jpg   Дата:

Алжирське літо важко переносити усім живим істотам. На півночі країни в цей час задушливо і волого, а жителі центральних і південних районів страждають від тяжких вітрів сироко, кількість яких протягом року може доходити до 30-40. Тому в якості туриста комфортніше відвідувати Алжир в квітні-травні і в жовтні.

Природа
Розповідаючи про природу Алжиру, в першу чергу варто відмітити, що 4/5 його територій займає пустеля Сахара. Але це не означає, що окрім піщаних пейзажів і запорошених бурь в Алжирі нема за що зачепитися оку. На південному сході тієї ж Сахари простягається нагір’я Ахаггат з найвищою точкою Алжиру – горою Тахат (2906 м). На півночі країни, уздовж середземноморського узбережжя, паралельно один одному тягнуться гірські ланцюги Телль-Атлас та Сахарський Атлас, які відрізняються високою сейсмічністю, яка є дуже небезпечною для країни, 93 % населення якої проживають саме в цій зоні.

пустеля Сахара
пустеля Сахара

Розмір оригіналу:   800x520
Тип: jpg   Дата:

Водними ресурсами Алжир небагатий. Серед них варто назвати солоне озеро Штотт-Мельгір на півночі алжирської Сахари, яке, до речі, є і найнижчою точкою країни – 26 м нижче за рівень моря. Унікальне природне явище – озеро, наповнене чорнилом, – можна спостерігати поблизу міста Сіді-Бель-Аббес. Найбільша річка Алжиру – Шелліф – має протяжність 700 м. І річки, і озера Алжиру живляться за рахунок дощів, в суху пору року вони покриваються соляною кіркою, товщина якої може доходити до 60 см.
Флора і фауна Алжиру одноманітні із-за особливостей географічного положення, а що стосується тваринного світу, то тут його скороченню посприяла і людина.

Пам’ятки
Сучасний Алжир має багату подіями історію, тому туристам в якості пам’яток в першу чергу запропонують подивитися руїни древніх міст, що залишилися після римлян, фінікійців, карфагенян, візантійців, турок. Вцілілі алжирські міста теж мають багатий арсенал місць для туристичного паломництва.

панорама Алжиру
панорама Алжиру

Розмір оригіналу:   800x520
Тип: jpg   Дата:

Алжир – найбільше місто країни, подібно до амфітеатру який розтягнувся впродовж 16 км середземноморського узбережжя. З цього міста неможливо поїхати, не відвідавши Касбу – древній міський район з вузькими кривими вуличками, одноповерховими будиночками з плоскими дахами, які чергуються з високими мечетями і іншими будівлями, що вражають уяву магічним східним стилем. Варто подивитися також мечеть-усипальню Cідд Aбдaррахмана, а також мечеть Джaмі-Аль-Джaдідa, яка залишилися після турецького панування.
Оран – друге за величиною алжирське місто – зуміє порадувати туриста відмінними пляжами, а любителі старовинних архітектурних шедеврів отримають можливість відвідати Велику Мечеть XVII століття.
У Константині – “східній столиці” Алжиру – варто відвідати цілюще джерело Хаммам Мескутін. Температура води в ньому, здатному виліковувати усі хвороби, досягає 98 °С. Туристам навіть радять брати з собою сирі яйця, щоб на практиці переконатися в температурних можливостях джерела.
Фортеця в Алжирі
Фортеця в Алжирі

Розмір оригіналу:   800x520
Тип: jpg   Дата:

Харчування
Багатством смаків і їх поєднань характеризується алжирська кухня. Популярними тут являються такі улюблені нами м’ясні, рибні блюда, салати супи, але в неповторній східній інтерпретації. Наприклад, звичний слов’янському розумінню м’ясний пиріг алжирці готують у вигляді турти з м’ясом. Рибі вони віддають перевазі в основному морській, з якої виробляють велике різноманіття кулінарних операцій. Салати в Алжирі роблять зі знайомих нам овочів: огірків, помідорів, перцю, заправляють їх вершками, маслиновою олією або іншими соусами. Не нехтують алжирці і картоплею, її подають запеченою у білому соусі з множиною приправ. На перше в Алжирі запропонують суп-мдешта з манки, а на десерт – “пальчики нареченої”, які менш шокуюче можна назвати звичайними тістечками.

Пообідати в недорогому алжирському кафе можна за 4 – 6 доларів, трапеза в ресторані середнього класу обійдеться в рази дорожче – 18 – 24 долари.

Проживання
У Алжирі діє розгалужена мережа великих міжнародних готельних мереж. Проте, незважаючи на це, готелів все одно недостатньо. Тому для проживання туристами нерідко вибираються і інші варіанти: оренда житла в приватному секторі, а також молодіжні гуртожитки. Одномісний номер в найдешевшому готелі можна зняти за 12 доларів, двомісний в п’ятизірковому готелі обійдеться в 250 доларів.

Замовляючи номер в алжирському готелі, необхідно врахувати, що чоловіка і жінку тут ніколи не поселять в одному номері, якщо вони неодружені.

Розваги і відпочинок
Улюблене місце відпочинку в Алжирі – це живописні середземноморські пляжі, найвідоміші з яких Сіді Ферруш та Зеральда. Уздовж пляжу чергою тягнуться затишні кафе, ресторанчики, сувенірні крамниці.

подорож на верблюдах в пустелю
подорож на верблюдах в пустелю

Розмір оригіналу:   800x520
Тип: jpg   Дата:


Любителям активнішого відпочинку в Алжірі можуть запропонувати морські прогулянки, кінні походи, подорожі на джипах та веблюдах в пустелю.

Покупки
Любителям східного шопінгу варто заглянути на вулицю Didouche Mourad в столиці Алжиру. А якщо є бажання поспілкуватися в процесі торгу з колоритним місцевим населенням, вирушайте на ринок Ларба, розташований в 20 км від столиці в східному напрямі. Щоб не загубитися в різноманітності торгових пропозицій, в першу чергу зверніть увагу на берберські килимки, плетені вироби, прикраси і одяг з шкіри. Невибачно не привезти з Алжиру “кам’яні квіти”. Ці незвичайні “рослини” з соляних кристалів і піску є творінням Мертвого моря в сезон дощів.

Вихідними днями в Алжирі вважаються четвер і п’ятниця, проте усі ринки працюють без вихідних, як і багато улюблених туристами магазинів.

Транспорт
Пересуватися по Алжиру можна на різних видах транспорту, вибір якого залежить від дальності поїздки. Пересуватися між віддаленими районами зручніше по повітрю. До послуг туристів 30 аеропортів, найбільші з яких – Таманрассет, Оран, Костянтин, Аннаба.

Алжирський залізничний транспорт представлений розгалуженою мережею маршрутів. Основні лінії сполучають столицю і Оран, Костянтин і Оннабу. На потягу також можна перетнути країну з півночі на південь і відвідати місто Таманрассет.
По півночі країни можна з комфортом пересуватися і на автобусах, а також на маршрутках. Розраховані на 7-8 місць, вони вирушають в дорогу, коли будуть повністю зайняті. Відсутність автобусів і маршруток на півдні Алжиру компенсується повноприводними джипами і пікапами, призначеними для пасажирських перевезень.
Хочете не залежати від розкладів і самостійно планувати свій маршрутний лист – можете орендувати авто. Для цього вам знадобляться міжнародні водійські права, стаж водіння – мінімум 1 рік, а також від 50 $ в день. В якості орендодавця краще вибрати міжнародне агентство, хоча і в невеликих приватних організаціях вам можуть запропонувати пристойне авто з хорошими технічними характеристиками. Проте варто пам’ятати, що, незважаючи на європейські правила дорожнього руху, які функціонують в Алжирі, місцевий стиль їзди регулюється законами зручності, а не безпекою. Тому, якщо не упевнені у своїй майстерності, краще витратитися на водія з числа корінних жителів.

Зв’язок
У Алжирі діє стандарт мобільного зв’язку GSM 900/1800. Абонентам українських мобільних операторів доступний роумінг. Вартість хвилини дзвінка – не більше 2,2 доларів. Можна скористатися і спеціальними туристичними сім-картами, це обійдеться трохи дешевше.
GPRS -роумінг також є присутнім у українських операторів (зокрема, Life та МТС). Проте, варто відмітити, що з інтернет-зв’язком в Алжирі ситуація неоднозначна. Звичайний доступ до нього здійснити непросто: функціонування інтернет-сервісів знаходиться під суворим державним контролем.

Безпека
Відвідати Алжир можливо тільки за наявності короткострокової з 30-денним терміном дії або транзитної візи, яка дійсна впродовж 72 годин. Іноземної валюти в Алжир можна ввести необмежену кількість, правда, її доведеться задекларувати. Обмінюючи згодом гроші, краще зберігайте усі чеки: вони можуть згодитися вам при виїзді. Разом з валютою доведеться задекларувати також наявні на вас або при собі платинові, золоті і срібні прикраси.

Знаходячись в Алжирі, завжди треба пам’ятати, що це мусульманська країна, не перешкодять і базові знання особливостей ісламу. Це допоможе уникнути можливих конфліктних ситуацій з місцевим населенням. Варто також виявити деяку стриманість в нарядах. Ні в якому разі на вашому одязі не повинно бути монет або їх зображення, будь-який алжирець сприйме це як особисту образу. Гроші і пов’язані з ними професії торговця користуються в Алжірі особливою шаною і повагою, адже сам пророк Мухаммед належав до цього священного ремесла. Грошима тут взагалі краще не смітити, чайові залишайте тільки у тому випадку, якщо вас добре обслужили.
З міркувань власної безпеки не треба самостійно подорожувати по пустелях в районах туніської і лівійської меж.

Бізнес-клімат
Економічна ситуація в Алжирі одна з найміцніших і таких, що динамічно розвиваються на Африканському континенті. При цьому 30 % ВВП, 60 % прибуткової частини держбюджету і 95 % експортної виручки Алжир отримує завдяки запасам нафти і газу, по кількості яких країна займає 8-ме та 15-те місця у світі. Основними перспективними напрямами бізнес-співпраці з Алжиром можна назвати цивільне і промислове будівництво, розвиток водного, повітряного і міського транспорту, залізничної мережі, метрополітену, співпраця в питаннях охорони довкілля, науково-технічна співпраця, телекомунікації (інтернет, мобільний зв’язок), банківська система, туризм, енергетика.

Податкову систему Алжиру не можна назвати драконівською. Вона є дуже комфортною для ведення бізнесу. При цьому уряд не жаліє податкових пільг переважно для приватних інвесторів.

Нерухомість
У плані ринку нерухомості Алжир являє собою досить прогресивну державу, у будівельні проекти якого вкладають фінанси інвестори зі світовим ім’ям. Проте в цій сфері досить і темних плям. Передусім вони пов’язані з наявністю величезної кількості ріелтерських агенств, яка, на жаль, не переходить в якість. Здійснюючи угоду купівлі-продажу житла запросто можна стати жертвою шахраїв. В той же час рівень цін на нерухомість постійно росте: за рік приблизно на 100 – 120 %.

Поради туристові
Перед поїздкою в Алжир варто обговорити мовне питання. Державна мова тут арабська, проте, більше половини населення може вільно спілкуватися французькою мовою або на її суміші з арабським. Чого не скажеш про англійську мову: її в Алжірі знають мало.

Вітаючись, алжирці цілуються виключно парну кількість разів, як правило, два або чотири. Якщо вам видасться честь привітати місцевого жителя, пам’ятаєте про це.

Візова інформація
Для того, щоб відвідати Алжир, громадянам України знадобиться віза. Алжир відрізняється в цьому плані виключно жорстким і досить бюрократизованим візовим режимом майже з усіма країнами світу, виняток становлять тільки декілька арабських держав і Франція.
Щоб отримати візу, доведеться заповнити дуже багато різних анкет, надати заяву-лист з роботи з проханням видачі візи для співробітника і так далі. Ці документи потрібні як для туристичної, так і для транзитної візи. Якщо в цілях візиту ви вкажете відвідування південних пустинних районів Алжиру, то у візі вам швидше за все відмовлять.

Українські громадяни, які прибувають на термін більше 3 місяців, мають бути зареєстровані в місцевих органах поліції з отриманням картки “вид на проживання”, сплативши при цьому 400 динарів, прибулі на 3 місяці і менш – тільки реєструються.

Посольство Алжиру в Україні
Адреса: м. Київ, вул. Хмельницького, 64
Телефони: (044) 486-7079, 482-04-92
E-mail: ambkv@ksv.net.ua
Факс: (044) 486-7008
Режим роботи: 09:00-12:30, 13:30-17:00 (з понеділку по п’ятницю)

Посольство України в  Алжирі
Адреса: 19, rue des freres Belhafid, Hydra, Alger, Algerie
Телефон: (10-213-21) 69 13 87
Факс: (10-213-21) 69 48 87
E – mail: emb_dz@mfa.gov.ua, ukambas@gecos.net

4 лютого 2015

Автор:

Алжир. Характеристка та презентація Алжиру Оцінка: 4.75 з 5
Всього оцінок: 4
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук