Аргентина славиться великою кількістю природних красот. Місцем, обов’язковим для відвідування в цій країні, є парк Талампайа. Саме тут можна повною мірою насолодитися пишністю аргентинської природи.
парк Талампайа
парк Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Національний парк Талампайа знаходиться в західній частині і центрі провінції Ла-Ріоха. Його площа складає 2150 квадратних кілометрів, а розташований він на висоті 1500 м над рівнем моря. Парк був утворений в 1975 році, проте статус офіційного отримав лише в 1997 році. Через три роки парк був внесений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Цікавим фактом з історії утворення парку є те, що спочатку він мав статус заповідника: на території, яку займає Талампайа, проводилися важливі археологічні і палеонтологічні розкопки, тому територія повинна була знаходитися під державним захистом.
Парк має форму чаші, розташовану між двох високих хребтів. Зовнішній вигляд Талампайа впродовж багатьох років формувався під впливом сильних вітрів, проливних дощів і перепадів температур. Максимальна температура, зафіксована в парку, – 50ºС, а мінімальна – - 9ºС.
національний парк Аргентини
національний парк Аргентини

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Переконливі і химерні скелі, скупчення валунів з червоного піщанику, западини, плато, рівнинні і низькогірні ділянки, а також дуже своєрідні форми з піску і каменю, – аргентинська природа створила воістину прекрасний ландшафт.
У парку Талампайа туристи можуть побачити багато по-справжньому цікавих речей. Приміром, гіди організовують екскурсію до висохлого русла річки Талампайа. Історики припускають, що каньйон дістав назву Тампайа на честь річки, а та, у свою чергу, отримала її від дерева виду “Celtis tala”. У руслі річки були знайдені скам’янілості рослин, рептилій, амфібій і ящерів, але найбільше туристів притягає скам’яніла черепаха – її вік складає приблизно 210 мільйонів років!
екскурсія до Талампайа
екскурсія до Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Туристичний маршрут “Шлях динозаврів тріасового періоду” до русла річки був відкритий відносно нещодавно – в 2013 році. Таким чином, нині туристи можуть уважно оглянути вражаючі знахідки палеонтологів і археологів. Під час екскурсії також можна побачити повномасштабні копії тварин (динозаврів і рептилій), які мешкали в цій місцевості близько 200 мільйонів років назад.
Талампайа
Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

У Пуерта-дель-Каньйон збереглися залишки поселень місцевих народів. Там туристи можуть побачити старовинні наскальні написи у вигляді малюнків, що зображують людей, фігури тваринних і різні абстракції. Археологи вважають, що перші люди оселилися в древніх печерах вже в 120 році нашої ери. Окрім залишків поселень, учені виявили також древні кладовища. Безумовно, це надає парку особливу загадковість.
парк Талампайа
парк Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Ще однією пам’яткою Талампайа є “Втрачене місто” – місце, в якому утворилося скупчення валунів, що мають фантастичні форми.
Не варто забувати про те, що Талампайа – в першу чергу парк. Тому в ньому існує прекрасний ботанічний сад, в якому представлені унікальні зразки місцевої флори: в основному це кактуси і кущі.
Крім того, в парку можна побачити представників місцевої фауни: гуанако – лами з сімейства верблюжих, що нагадують антилопу; патагонських зайців ( патагонські свинки, маари) – зайці, білі знизу і сіро-чорні згори; сіру лисицю; кондорів Анд – птахів з сімейства американських грифів, найбільших літаючих птахів Західної півкулі, які мають чорне оперення з білим коміром і білими облямівками на крилах.
сіра лисиця в парку Талампайа
сіра лисиця в парку Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Також не варто забувати про красу і величність самого каньйону Талампайа: його стіни мають висоту 143 метри, а мінімальна ширина каньйону – 80 метрів.
Варто відмітити, що в усій провінції Ла-Ріоха більше немає пам’яток, які залучали б до себе інтерес такої великої кількості туристів. В якості конкурента Талампайа можна згадати лише провінційний парк Ісчігуаласто – природоохоронну зону в провінції Сан-Хуан.
Для того, щоб парк Талампайа як можна довше залишався прекрасним зразком аргентинської природи, держава прикладає багато сил. Тому доступ на його територію сьогодні є обмеженим. Наплив туристів радує працівників парку, проте їм можна пересуватися по території Талампайа строго у супроводі гідів.
каньйон Талампайа
каньйон Талампайа

Розмір оригіналу:   670x400
Тип: jpg   Дата:

Наостанок слід сказати про те, що туристи, що вирішили відвідати це прекрасне місце, повинні запастить пристойною кількістю води – в парку її дістати практично неможливо.

17 вересня 2015

Автор:

Скарб Аргентини: Національний парк Талампайа Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук