археологічні дослідження у острова Антікітєра
археологічні дослідження у острова Антікітєра

Розмір оригіналу:   300x190
Тип: jpg   Дата:

Почалися нові пошуки древніх артефактів в районі древньої корабельної аварії у острова Антікітєра. Дослідження, що проводяться грецькими і американськими археологами під спостереженням Інспекції Підводної старовини, мають мету знайти нові цінні артефакти, розкидані на морському дні.
Нагадаємо, саме тут, на самому початку ХХ-го століття, був виявлений знаменитий антікітерський механізм, який вважається прадавнім аналоговим комп’ютером. Разом з ним на затонулому кораблі знаходилися бронзові і мармурові статуї, датовані, відповідно, IV -м і I -м в.в. до нашої ери. Предмети, що перевозяться кораблем, вказують, на думку учених, на те, що йдеться про перший (принаймні, у західному світі) випадок торгівлі творами мистецтв.
Крім того, в 250 м від цієї корабельної аварії виявлений ще один древній затонулий корабель, який, як вважають учені, або супроводжував перше судно, або виконував той же маршрут. Експерти також не унеможливлюють існування ще одного механізму, аналогічного антікітерському.
У новій експедиції використовується найсучасніше устаткування, у тому числі, гідрокостюм Exosuit, що дозволяє залишатися під водою і на великій глибині впродовж тривалого часу.

5 жовтня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук