знахідки в районі селища Платамонас
знахідки в районі селища Платамонас

Розмір оригіналу:   300x200
Тип: jpg   Дата:

Важливі знахідки були зроблені біля селища Платамонас (ном Пієрія), під час дорожно-будівельних робіт.
У районі Піги Артемідос, сел. Платамонас, виявлено кладовище і ділянку древнього поселення з арочними будівлями, що відносяться до пізнього бронзового століття (середина 2-го тисячоліття до н.е.).
Як повідомляють грецькі археологи, на даний момент на місці кладовища знайдені 19 ковчегоподібних гробниць, у багатьох з яких збереглися багаті підношення (посудини, мідні кільця, кістяні намиста, глиняні грузила, бронзові ножі, друк та ін.) Деякі з могил були дуже невеликих розмірів, що свідчить про дитячі поховання.
Поряд з кладовищем були виявлені дві арочні будівлі і монументальні стіни (можливо, обгороджування), які, швидше за все, були житлом.
Арочний тип будівель відноситься до середнього бронзового періоду (початок другого тисячоліття до нашої ери). Подібний тип уперше виявлений в районі македонського Олімпу. Можливо, ці будівлі ще використовувалися в пізній бронзовий період в той час, коли в районі вже домінував прямокутний довгастий тип будівлі (“палацовий”).
Арочні будівлі Піги Артемідос є рідкісним зразком житлової архітектури в районі, де практично не зустрічаються поселення часів пізнього бронзового століття (1600-1050 г.г. до н.е.). В сукупності з численними керамічними виробами мікенського типу, ці знахідки дозволяють відновити повну картину життя і смерті жителів регіону епохи пізнього бронзового століття.

14 жовтня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук