Ауровіль, по суті, дизайнерське місто-община, спроектоване відомим французьким архітектором Роже Анже за образом і подобою Сонячної Системи, центром якої є золотий Матрімандір.
місто Ауровіль
місто Ауровіль

Розмір оригіналу:   670x495
Тип: jpg   Дата:

Вулиці і стежини завиваються подібно до руху планетарних часток, а центральні будівлі розташовуються так само, як планети у Всесвіті. Створене в 1968 році Міррою Альфасо (жителі міста називають його не інакше, як Мати), духовною сподвижницею відомого індійського містика і філософа Шрі-Ланки Ауробіндо, місто деякий час було територією Франції, але потім, відповідно до правил, встановлених Матір’ю-міррою, було передане Індії, зі збереженням прав на самовизначення. За дотриманням порядку ретельно стежить UNESCO.
Як потрапити в Ауровіль
Дістатися до Ауровіля можна “сліппер-басами”, що йдуть до міста Пондічеррі (воно же – Пудучеррі), що розташувалося на узбережжі Бенгальської затоки. У Пондічеррі ж можна зупинитися в готелі, якщо ви заздалегідь не залишили заявку на проживання в Ауровілі, або не збираєтеся знаходитися в місті більше пари днів.
У самому місті вас можуть нагодувати блюдами тамілської кухні – прекрасною, свіжозловленною рибою з рисом, традиційними коржами з часником наан, або особливим чином запеченою в різних спеціях і соусах курятиною (тим, хто не любить індійську “пекучу” їжу, слід сказати офіціантові заповітне less spicy – тоді вам подадуть те ж саме блюдо, але з помірною кількістю перцю). Відмінні ресторани, наприклад, на Aurovilla Main Road або уздовж головної магістралі East Coast Road.
Дорога від Пондічеррі до Ауровіля
Дорога від Пондічеррі до Ауровіля

Розмір оригіналу:   670x495
Тип: jpg   Дата:

Від Пондичерри по головній дорозі, що пролягає повз священні дерева-бан’яни і величезний ставок з рожевими лотосами, мото-таксі “тук-тук” доставить вас до воріт міста і може почекати вас до завершення вашої прогулянки. У самому місті заборонені бензинові двигуни, жителі переміщаються по вулицях або пішки, або на велосипедах.
Ауровіль – Місто Майбутнього.
По дорозі до Центральної площі ви побачите величезні поля сонячних батарей, які живлять місто. “Місто майбутнього” поділене на зони, в яких здійснюється виробнича, духовна або просвітницька діяльність поселення: промислову, гостьову, культурну і т. п. Навколо кожної з них тягнуться парки, ботанічні сади, виробничі споруди або ферми, усі вони дуже цікаві – цікаво ж, як, нехай навіть і в ході експерименту, живе суспільство майбутнього!
місто Ауровіль
місто Ауровіль

Розмір оригіналу:   670x495
Тип: jpg   Дата:

Пам’ятки Ауровіля
Головна пам’ятка Ауровіля – Матрімандір (названий так на честь Альфаса Мірра) усередині ще фантастичніший, ніж зовні: величезна кімната для медитацій сліпуче білого кольору, вистелена подушками, центром якої є величезна куля “цейссовского” скла, поглинаючий потік сонячного світла, що б’є з отвору в стелі (ось для чого призначені круглі золоті пластини в облицюванні храму – вони збирають і фокусують цей сонячний потік, неймовірне, воістину містичне видовище).
місто Ауровіль. Матрімандір
місто Ауровіль. Матрімандір

Розмір оригіналу:   670x250
Тип: jpg   Дата:

Для того щоб побувати усередині (як правило, відвідування зв’язане з груповими практиками медитацій), завчасно треба залишити заявку на сайті міста.
Як жити в Ауровілі
Для туристів, бажаючих провести в Ауровілі декілька днів, також передбачені гостьові кімнати і вело-екскурсії, розраховані на  п’ять днів (у кожній із зон міста є павільйон, присвячений рідним країнам жителів Ауровіля, наприклад, Павільйон України).  Зупинитися можна в чудовому  Afsana Guesthouse.
місто Ауровіль
місто Ауровіль

Розмір оригіналу:   670x495
Тип: jpg   Дата:

Харчування в Ауровілі, як правило, специфічне.  В основному – вегетаріанське. У в’їзду до міста розміщений невеликий ресторан, в якому ви можете покуштувати різноманітні “блюда майбутнього”, виготовлені по усіх принципах модної нині organic food. Особливо варто відмітити незвичайні смузі і коктейлі з фруктів і овочів, зрощенних на плантаціях Ауровіля.
Поряд з рестораном знаходиться магазин, де можна купити сувеніри, зроблені жителями міста, – путні зошити з переробленого паперу, прекрасні картини місцевих художників, футуристичні срібні прикраси.
магазин в місті Ауровіль
магазин в місті Ауровіль

Розмір оригіналу:   670x495
Тип: jpg   Дата:

Головна привабливість Ауровіля в тому, що якщо ви вирішили, що життя поза Містом Майбутнього вам бачиться куди менш приємним, завжди можна попросити “притулку”. Досить скласти прохання про громадянство, в якому ви викладете, чим саме ви – талановитий комп’ютерник, обдарований художник, працелюбний садівник або навіть знехтуваний поет – можете бути корисні місту. І, можливо, Ауровіль прийме вас вже не як туриста.

16 жовтня 2014

Автор:

Ауровіль – французьке місто Сонця в Індії Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук