Баварія – найбільша по площі федеральна земля Німеччини. Спочатку вона була скорена римлянами, а потім германцями.
З XI століття Баварія знаходилася у владі династії Вельфов. Генріх Лев зміцнив герцогство і заклав камінь нового поселення на березі ріки Ізар, нинішній Мюнхен. Потім Баварія потрапила під владу Фрідріха Барбаросса, потім – Отто Віттельсбахского. Династія Віттельсбахов правила країною 700 років.
столиця Баварії - Мюнхен
столиця Баварії - Мюнхен

Розмір оригіналу:   800x538
Тип: jpg   Дата:

До 1950 року Баварія залишалася аграрною землею. Окрім традиційних культур тут вирощували хміль для баварського пива. Це пиво варять згідно із Законом про чистоту пива, прийнятому в 1516 році. Знавці цінують франконське вино, Франконією раніше називався басейн річки Майн. Династія Віттельсбахів завойовувала інші землі, серед них були: Бранденбургске маркграфство, Тіроль, Ено. У історії Баварії залишиться герцог Альберт V,  який перетворив Мюнхен в науково-культурний центр, а Макс Еммануїл і Максиміліан I прославилися як любителі мистецтва.
На території Баварії розташовується немало старовинних міст. Столиця Баварії – Мюнхен. У центрі міста розташовується площа “Марієнплац” – відмінне місце для піших прогулянок, головною прикрасою площі залишається будівля ратуші. У місті збереглися прекрасні середньовічні церкви і храми, а цінителям мистецтва обов’язково варто відвідати місцеві галереї і виставкові зали. Мюнхенський міський музей, Баварський національний музей, Німецький музей, Стара пінакотека – ось лише декілька культурних пам’яток Мюнхена.
Баварія сяє красою, дивовижно красиві озера, Баварський ліс, живописні долини Майна і Дунаю і багато інших дивовижних місць. Здається, що ці пейзажі можна побачити тільки уві сні, вони дуже яскраві і створюють відчуття казки. Тут різноманітно змішуються один з одним міста і села, культурні і історичні центри. Баварські ліси простягаються зі сходу, до кордону з Чехією, на півночі знаходяться природні парки: Фраконский ліс, парк Фігтельгебірге і Верхнепфальцкий ліс. Краса панує всюди і несе радість життя – і в цьому уся Баварія.
Баварія – земля озер. Близько 1600 озер розташовано головним чином в передгір’ях Альп. Найбільші: Кімзеє, Аммерзеє, Штарнбергске озеро, Тегернзеє, Кенігсзеє; найглибше – Вальхензеє (192 м).
У Баварії знаходиться найвища вершина країни – Цугшпіце (2963м),
Великий інтерес для мандрівників представляють предгірні райони Альп, де пролягає немало пішохідних маршрутів. У горах окрім унікальних озер, прекрасних гаїв і печер можна виявити і декілька архітектурних пам’яток. Популярні екскурсії до Орлиного гнізда. Мало хто може уявити, що під такою величною і грізною назвою ховається невеликий кам’яний будиночок, висічений серед скель. Він був побудований ще в 1930 році і дарований Адольфу Гітлеру на ювілей. Свою назву пам’ятка дістала із-за специфічного місця розташування.
Недалеко від Регенсбурга, на березі Дунаю, знаходиться знаменита Вальхалла (Зал слави). Велична споруда, порівнянна по своїх розмірах з афінським Акрополем, зберігає бюсти і меморіали з іменами видатних діячів науки і культури, воєначальників, музикантів і літераторів. Говорячи про архітектурні пам’ятки, варто згадати і про палац Німфенбург, розташований в Мюнхені. Його будівництво було завершене в 1675 році, сьогодні поряд з будовою розбитий розкішний сад, площа якого складає 200 га.
Подорож по баварських містах доставить масу незабутніх вражень. Баварія приймає гостей круглий рік і стала постійним місцем проведення численних фестивалів і заходів світового масштабу. Один лише Октоберфест збирає тисячі мандрівників з самих різних країн світу.
Німецька медицина у поєднанні зі всесвітньо відомими курортами Баварії здійснює чудеса оздоровлення. Адже само слово “курорт” походить від німецького слова, і означає в перекладі з німецького – лікувальна місцевість. Уся Баварія, по праву може бути названа лікувальною (50 курортів на її території). Найбільша в Європі водолікарня з термальними мінеральними джерелами Бад Фюссінг, яка знаходиться практично на кордоні з Австрією. Добре зарекомендував себе курорт в Альгоє у безпосередній близькості до Альп – Бад Верісхофен, заснований 184 року назад пастором Себастіаном Кнейппом – “батьком водолікування”.

21 травня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук