У Хургаді, на єгипетському узбережжі Червоного моря, відкрили перший готель без спиртного – готель “Les Rois”.
загальний вигляд готелю Les Rois
загальний вигляд готелю Les Rois

Розмір оригіналу:   508x384
Тип: jpg   Дата:

“Готель “Le Rois” працює з 1997 року, і відчуває гостру нестачу іноземних туристів, хазяї вирішили перенацілити готель на місцевих і зарубіжних мусульман і зробити його безалкогольними, щоб трохи поправити свої справи. Мало того, цілий поверх готелю відданий в розпорядження прекрасної статі, чоловікам туди вхід заборонений. Під час церемонії відкриття готелю урочисто виливали в корито, встановлене біля входу готелю, дешевий єгипетський алкоголь і полум’яно вимовляли речівки з Корану.
готель Les Rois
готель Les Rois

Розмір оригіналу:   540x405
Тип: jpg   Дата:

Що ж до представників туристичного бізнесу самого Єгипту, то вони роблять усе можливе, щоб настроїти консервативних туристів, що сповідують Іслам, на приїзд в регіон, який завжди мав попит у іноземних туристів і місцевого населення. Тризірковий “Les Rois”, що став одним з перших “сухих” готелів в Хургаді після революції, має в розпорядженні 134 номери і 35 “люксів”. На верхньому поверсі розміститься жіночий взвод сек’юріті. У готелі також працюватиме плавальний басейн тільки для туристок.
басейн готелю Les Rois
басейн готелю Les Rois

Розмір оригіналу:   540x410
Тип: jpg   Дата:

Хазяїн безалкогольного готелю Ясер Камаль просить не шукати в концепті ніякої політичної підоснови. “Ми відкриваємо цей готель зовсім не для того, щоб потурати амбіціям того або іншого руху. Наше завдання полягає в тому, щоб вивести на арену інший вид туризму. Ті, хто до нас приїжджає, мають досить можливостей випити у себе на батьківщині. Чом би на відпочинку їм не випробувати альтернативні варіанти, хоч би для простої різноманітності”,- аргументував він ідею в інтерв’ю державному інформаційному агентству “MENA”, додавши, що готель відкритий для людей будь-якої національності і будь-якого віросповідання, маючи на увазі, передусім, мусульман і християн-коптів, що проживають в Єгипті.
Кажуть, що на YouTube з’явився ролик, що зафіксував, як керівництво готелю святкує його відкриття: менеджери вибудовують пляшки з алкоголем уздовж узбіччя перед готелем, а потім виливають вміст і смачно б’ють тару, проте я так і не зміг його відшукати.
Цікаво, що відкриття готелю співпало з кампанією, розгорнутою ліберальними партіями, які вважають, що ісламісти, які прийшли минулого року до влади,  обмежують особисті свободи громадян і насаджують консервативну ідеологію. Серед цієї частини суспільства зріють побоювання, що готелі на зразок того, про який йде мова, не притягнуть, а навпаки, відлякають від Єгипту іноземних туристів, число яких різко скоротилося після безладів 2011 року, що закінчилися скиданням тодішнього президента країни Хосні Мубарака.
Один з локомотивів єгипетської економіки, туризм переживає драматичний період в епоху політичної нестабільності, що почалася в 2011 році, коли натовп смів з політичного олімпу Мубарака. Страхи і сумніви в суспільстві ще більше посилилися, коли в червні минулого року до влади в країні прийшов уряд ісламістів, який очолив ставленик Братів-мусульман Мохамед Мурсі.
Брати і “сухий закон”
Впродовж останніх декількох місяців ряд урядових структур, незалежно один від одного, представили три проекти, які повинні сприяти зниженню споживання алкоголю. Хто б за цим не стояв, але сама ідея посіяла страх серед любителів випити, будь то експати, будь то місцеві жителі.
Як повідомляє видання “Egypt Independent”, ще в квітні Міністерство цивільної авіації оголосило про свій намір ввести заборону на продаж алкоголю в магазинах д’юті-фрі на території аеропортів. До цього рішення чиновників підштовхнули численні скарги власного населення та співробітників власного міністерства.
Ініціатива привела до того, що Управління регіонального розвитку Єгипту прийняло і оприлюднило минулого місяця рішення припинити видачу ліцензій на продаж спиртних напоїв в нових передмістях Каїра. При цьому Управління послалося на скарги жителів, що нібито мали місце, цих території.
І це ще не усе. Міністерство інвестицій збільшило податки на ряд товарів, у тому числі алкоголь. Підвищення повинно було відбуватися плавно, впродовж найближчих 27 місяців. Втім, у результаті Міністерство, не витримавши критики опонентів, вимушене було піти назад.
Коментарі з приводу безалкогольного готелю з’явилися і в Твіттері. Єгиптяни накинулися на владу, звинувативши її в надмірному консерватизмі. З іншого боку, прибічники радикального ісламу, у тому числі салафіти, назвали подію “історичною”.

27 січня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук