Чотири туристи загинули, у тому числі двоє дітей, і більше 100 отримали поранення під час грози в польських Татрах 22.08.2019, заявив прем'єр міністр Матеуш Моравецкий. П'ята людина загинула в результаті грозового шторму в західних Татрах в сусідній Словаччині, повідомили служби рятувальників.

евакуація туристів постраждалих від блискавки
евакуація туристів постраждалих від блискавки

Розмір оригіналу:   780x467
Тип: jpg   Дата:

Блискавка ударила в групу туристів на 1894-метровій горі Гевонт, в Польщі, Причому грозова буря була повною несподіванкою і накрила популярну у туристів місцевість практично несподівано.

Туристи, що піднімаються на Гевонт, часто прагнуть закінчити свою подорож на вершині, де в 1901 році був встановлений 15-метровий залізний хрест, який, як вважають фахівці, притягує численні блискавки під час грози.

"Ніхто не чекав такої раптової бурі, і з нашої людської точки зору це було те, що неможливо було передбачити", – сказав Моравецький після засідання надзвичайної ради в південному місті Закопане.

Словацька рятувальна служба повідомила, що чеський турист був убитий блискавкою на вершині гори Баник, після чого уражене тіло пролетіло сотні метрів по схилу вниз.

Рятувальники з польської служби по надзвичайних ситуаціях в Татрах (TOPR), заявили, що блискавка, ймовірно, потрапила в деякі з металевих ланцюгів і тросів, встановлених на піку Гевонт, щоб допомогти туристам в їх сходженні.

Деякі з потерпілих були доставлені вертольотом в лікарню на польському гірському курорті Закопане, а губернатор Краківської області Петро Цвик заявив журналістам, що число загиблих, безумовно, може зрости.

Моравецький сказав, що деякі із понад 100 поранених були в дуже важкому стані з важкими опіками або травмами голови після ударів блискавки.

26 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук