Покинуте мусульманське місто, побудоване в індійському окрузі Панчмахал амбітним султаном в XV столітті, досі ідеально зберіглося і притягає тисячі туристів. Багато гостей Індії прагнуть пройти по його порожніх вулицях, помилуватися величезними мечетями і казковими палацами, немов зануреними в глибокий сон.

Покинуте місто Чампанер-Паваґадх

Історія парку Чампанер-Паваґадх дуже тривала і сумна. Форт, ґрунтований на цьому пагорбі в VIII столітті нашої ери, довгий час залишався неприступним, але в середині XV століття до його стін прийшов жорстокий мусульманський імператор Ґуджарат. Двадцять місяців тривала облога, а під час осіннього свята танців, в стінах форту з'явилося індійське божество Махакалі, що зглянулося для захисту міста. Але правитель своїм поглядом образив божество, що явилося у вигляді жінки, і місто лягло.

Чампанер-Паваґадх
Чампанер-Паваґадх

Розмір оригіналу:   1024x490
Тип: jpg   Дата:

Нові власники перейменували його в Мухаммадабад і зробили столицею своєї держави, проте і їх урочистість була недовгою. Найближчі двадцять років тривало будівництво нового міста, біля підніжжя пагорба виросли дома і мечеті, але в 1535 році ще страшніший завойовник прийшов до його стін. Не протримавшись і місяця, нова столиця лягла, усі захисники її були убиті, а жінки і діти вчинили колективне самогубство, після чого завойовники не захотіли залишатися в місті, нарекли його "мертвим" і залишили в запустінні.

Зараз місто, що прекрасно зберіглося, вважається археологічним парком і притягає туристів своєю незвичайною архітектурою. Головною його пам'яткою вважається одна з п'яти мечетей – Джама-Масджид. Її високі колони, різьблені балкони і двері є справжнім витвором мистецтва.

На вершині пагорба розташовані руїни священного храму Калікамета, а на схилі – семиповерховий палац Сат Махал, в якому жили правителі міста і їх сім'ї.

Ще однією пам'яткою, яку можуть оцінити туристи, є зернові комори, такі величні, що не усі храми Європи можуть з ними порівнятися.

місто Чампанер-Паваґадх
місто Чампанер-Паваґадх

Розмір оригіналу:   1023x628
Тип: jpg   Дата:

А кращим способом оглянути усе це і не втомитися стала канатна дорога, протяжністю близько кілометра, яка пролягає над територією міста і дозволяє неспішно помилуватися їм.

Велика частина туристів, що приїжджають сюди, це мусульманські паломники, що поспішають в знамениті мечеті, але візити їх, як правило, приурочені до релігійних свят, тому основну частину часу в парку досить вільно, і ніхто не перешкодить вам насолодитися неквапливою прогулянкою по старовинних вулицях.

Екскурсія в археологічний парк Чампанер-Паваґадх

Найближчим до археологічного парку містом є Вадодара, добратися в яке можна уздовж узбережжя Аравійського моря. Прямі рейси сюди ходять з Бангалора, Делі, Дібругарха і Мумбаї.

Сам парк, розташований біля підніжжя гори, досі є місцем проведення розкопок, тому тут розташований табір археологів. А найближчим місцем, де турист може перекусити або зупинитися на нічліг, залишається Вадодара, де є шість готелів і десяток кафе.

Чампанер-Паваґадх
Чампанер-Паваґадх

Розмір оригіналу:   840x555
Тип: jpg   Дата:

Візит на територію парку коштує 4 $, а організована екскурсія з гідом, яку можна замовити в найближчому місті, обійдеться в 20-25 $.

Окрім самих будівель, що прекрасно збереглися, тут можна відвідати музей Індо-сарацина, де зберігаються тканини і національні предмети побуту, недільний ярмарок, планетарій і музей здоров'я. А восени варто побувати на святі Навратрі (у перекладі означає "дев'ять ночей"), коли люди танцюють на площах при світлі факелів.

Якщо під час відпочинку в Індії у вас видасться вільний час, неодмінно відвідаєте парк, розташований на пагорбі Паваґадх, адже побачити ціле і прекрасне місто шестивікової давності в такому ідеальному стані можна далеко не в кожній країні.

Доречи вам цікаво буде також ознайомитися з інформацією про храмовий комплекс Каджурахо, стіни якого прикрашають пікантні рельєфи всім відомої «Камасутри». А якщо ви ще обдумуєте свою поїздку до Індії, то прочитайте статтю – чому варто відвідати Індію в якій Вас ознайомлять з країною контрастів. 

Відео про місто Чампанер-Паваґадх

13 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук