Один з перекладів назви Кемер – "пояс". Під поясом мається на увазі кам'яна стіна, а також гірська гряда за нею, які повністю ізолюють місто від іншого материка. Завдяки цій перешкоді тут сформувався унікальний клімат з жарким літом і теплою зимою. Але не лише кліматом славний Кемер, а ще і своєю спадщиною, гостинністю і багато чим іншим.

Кемер
Кемер

Розмір оригіналу:   670x443
Тип: jpg   Дата:

Історичні пам'ятки

Перераховувати історичні пам'ятники Кемера можна до стирання букв на клавіатурі: руїни античного міста Олімпос, заснованого в 6-му столітті до нашої ери Фазелис, незліченні древні храми і прекрасні мечеті. Але сама старовинна пам'ятка Кемера – це печера Бельдібі.

печера Бельдібі
печера Бельдібі

Розмір оригіналу:   670x501
Тип: jpg   Дата:

Вже багато років Бельдібі залишається об'єктом пильної уваги археологів. Вони із задоволенням вивчають наскальні малюнки, яким по декілька тисяч років, і приходять в захват, виявляючи усе нові і нові знаряддя праці. Відчути себе археологом тут можете і ви – за символічну плату.

Природні пам'ятки

Що до природних пам'яток, головною з них можна назвати кемерский Екопарк, населений рептиліями, земноводними, павуками, а також рідкісними видами рослин.

кемерский Екопарк
кемерский Екопарк

Розмір оригіналу:   670x417
Тип: jpg   Дата:

Вогняна гора Янарташ неспроста носить таку назву. Річ у тому, що в деяких її місцях насправді видно язики полум'я, що виникають прямо на кам'яній породі, – видовище досить незвичайне і таємниче. Втім, не так давно учені пояснили це тим, що крізь схили гори виходить самозаймистий природний газ.

гора Янарташ
гора Янарташ

Розмір оригіналу:   670x446
Тип: jpg   Дата:

Активний відпочинок

Роздолля, що надається в Кемері для активного відпочинку порівнянно лише з місцевою легендарною гостинністю. На пляжах Кемера створені усі умови для заняття рафтінгом, дайвінгом, сноркелінгом, віндсерфінгом і іншими видами спорту. У центрі міста розташований великий аквапарк Aqua World, розділений на тематичні зони для дорослих і дітей.

Кемер. Аквапарк Aqua World
Кемер. Аквапарк Aqua World

Розмір оригіналу:   670x290
Тип: jpg   Дата:

Нічне життя

З настанням темряви запалює вогні клуб Aura, відомий далеко за межами міста своїми масштабними вечірками, і регулярно відвідуваний відомими діджеями. Не менше враження справляє дискотека Charlotte на набережній Deniz, виконана в стилі грецького залу з колонами і статуями.

Кемер. Клуб Aura
Кемер. Клуб Aura

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Кулінарія

Любителі кулінарної складової туризму будуть приємно здивовані деякими ресторанами місцевої кухні, прирівняним до національних пам'яток. До таких по праву можна віднести Magic Mount, розташований на висоті 647 метрів над рівнем моря, на вершині гори. Спробувати в ресторанах Кемера обов'язково варто блюда на грилі, страви з риби і морепродуктів, кебаби і, як не дивно, скандинавські вафлі, що мають тут чималу популярність.

Кемер. Ресторан Magic Mount
Кемер. Ресторан Magic Mount

Розмір оригіналу:   670x501
Тип: jpg   Дата:

І наприкінці

Про те, чим можна і треба займатися в Кемере, ми поговорили. Ну а тепер про те, чого в ньому робити не варто.

1. Не варто чекати, що з півночі до 6 ранку в таксі не діятиме подвійний тариф.
2. Не варто розраховувати, що місцеві водії неухильно дотримують правила дорожнього руху.
3. Не варто намагатися гальмувати маршрутку не на зупинці.
4. Не варто покупати що-небудь на ринку, не поторгувавшись (поки не скинуть мінімум 15-20%).
5. Не варто жартувати про культуру і історію Кемера, а також Туреччини в цілому. Почуття національної гордості у місцевих жителів розвинене куди сильніше, ніж почуття гумору.
6. Не варто фотографувати місцевих жителів без дозволу. Хоча погоджуються майже усі, а деякі і самі просять їх зафіксувати.

Ну а ви чим займалися, коли були в Кемері?

Кемер
Кемер

Розмір оригіналу:   670x434
Тип: jpg   Дата:

6 листопада 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук