Якщо посеред снігової української зими вам раптом захотілося пляжного тепла і екстремального дайвінгу – візьміть два тижні відпустки і вирушайте в Об’єднані Арабські Емірати.
Там в січні-лютому ви застанете самий розпал субтропічного літа і дуже гідні умови для дайвінгу.
Серед професіоналів сьогодні немає однозначної думки з приводу того, чи можна вважати ОАЕ зручною країною для дайвінгу. Одні вважають, що Арабські Емірати не йдуть ні в яке порівняння з єгипетським узбережжям Червоного і Мармурового моря, інші стверджують, що зручні місця для підводних занурень в ОАЕ є, але їх не так багато, а третім в еміратах не подобається рівень сервісу в школах дайвінгу.
Проте знавці твердять, що Емірати – це золоте “дно” для хорошого дайвера! Просто треба уміти грамотно вибирати місця для занурення.
дайвінг в еміратах
дайвінг в еміратах

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

Дайвінг в ОАЕ. Загальна інформація
Об’єднані Арабські Емірати – це 7 маленьких арабських “князівств” (Абу-Дабі, Дубай, Аджман, Шарджа, Фуджейра, Умм Аль-Кувейн і Рас-Аль-Хайма), що зручно розташувалися на узбережжі теплих Персидської і Оманської заток. Тут неймовірно жарко в червні-липні (до +50 °С), море наповнене великою кількістю планктону, а вода настільки каламутна, що не лише дайвінг, але і звичайний пляжний відпочинок просто нестерпний.
Осінь і початок зими (жовтень-грудень) – це час “Червоних приливів”, коли в прибережній зоні починається бурхливе розмноження коралів і водоростей. Вода набуває бурого кольору, каламутніє, насичується аміаком і сірководнем від гинучих молюсків і риби. В цей час будь-які занурення у води Персидської або Оманської затоки небезпечні.
Зате взимку (у січні-лютому) тут ідеальний дайверський сезон: “всього” 25-30 °С тепла і море прогрівається до +25…+30 °С. Вода стає прозорою (видимість до 25 метрів), бурхливо розквітає екзотичний підводний світ в коралових затонах. Біля берегів ОАЕ в цей час можна зустріти безпечних китових акул, восьминогів, риб-папуг, риб-левів, барракуд, морських коней і гігантських морських черепах.
У готелях морського узбережжя ОАЕ добре розвинена інфраструктура для підводного плавання – відкриті школи дайвінгу для навчання новачків і отримання сертифікату Open Water, пункти прокату якісного спорядження. Занурюватися можна з берега і з орендованого катера. Від майстрів дайвінгу обов’язково зажадають міжнародне посвідчення PADI і персональну книжку обліку занурень.
Рівень сервісу – цілком пристойний, хоча і не дотягує до єгипетського: більшість шкіл – англомовні, і без знання мови з інструкторами спілкуватися складно, а комфортабельність катерів для занурень у відкритому морі залишає бажати кращого. При цьому в п’ятницю уранці школи не працюють і занурень не роблять.
Слід пам’ятати, що в ОАЕ заборонений підйом на поверхню живих коралів, а також строго заборонено вивезення з країни підводних трофеїв!
Об’єднані Арабські Емірати
Об’єднані Арабські Емірати

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

Зони занурення
Фахівці відмічають в ОАЕ три великі райони, де можна здійснювати занурення:

Дубай
Це технічно добре розвинений район (між Абу-Дабі і Рас-аль-Хайма) на західному узбережжі з великою кількістю берегових техногенних об’єктів. Їх бурхливе будівництво свого часу практично знищило усі натуральні корали, а затонулих кораблів для вивчення тут не знайдено. Тут працюють три міжнародні дайверські клуби – 7 Seas Divers, AL Boom Diving і Scuba Arabia з хорошими прокатними пунктами і магазинами спорядження, можливістю отримати початковий ступінь дайверської майстерності або підвищити свій рівень нирця.

Для професіоналів занурення з берега: в основному можна досліджувати тільки баржі, бурові платформи і понтони, спеціально затоплені тут в 60-годах минулого століття для створення штучного рифа і розвитку підводної флори і фауни.
15 затонулих судів знаходяться на глибині 30 метрів, вони більше призначені для професійних занурень, чим для новачків, і дістатися до них можна на катері за 10 хвилин.
Ви маєте можливість зробити занурення до затопленої баржі хаммурів (кам’яних окунів), коралової баржі “нептун”, розбитому на три частини суховантажу “Ясим” з повним трюмом автомобілів”, кораблю “Людвіг” з великою зграєю скатів-хвостоколів, тунцової колонії на кораблі “Ліон Сіті”, буровій платформі “DB 1/SMB”, “Левовому місту” і тому подібних. Тут піщане дно, не дуже прозора вода, підводний світ небагатий, і ціни – як в Дубаї!
Дубай
Дубай

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

Фуджейра (Дібба, Хорфаккан)
Зона занурення на східному узбережжі – слаборозвинений в технічному відношенні район, і навіть пляжний відпочинок тут нудний.
Але для дайверів – це відмінна зона для занурень: тут добре розвинений кораловий риф з багатим і неляканим підводним світом (акули, скати, мурени, морські коні, черепахи і лобстери), відсутні небезпечні підводні течії і багато мілководь. Тут ви знайдете професійні клуби Al Boom Diving і Divers Down, школи і пункти прокату, а в Діббе вже діє перший україномовний дайвінг центр Ocen Divers з україномовними інструкторами.
Занурення здійснюються на прибережних островах або уздовж скель – на кораловому Акулячому острові, островах Дібба і Спуппі, в кам’яних “Садах анемон”, на черепаховій скелі Мартіні, скелях Sharm, річках Inchcapeс затонулими катерами і кладовищі автомобілів. У кожному новому місці отримаєте абсолютно новий підводний пейзаж, що дуже цікаво для любителів донного тваринного світу. Тут є печери, багато підводних течій, багата флора і фауна – корали, скати, черепахи, мурени, тунці, барракуди, риби-метелики, морські коні, каракатиці і навіть цілком безпечні для людини леопардові і рифові акули.
риба-клоун
риба-клоун

Розмір оригіналу:   680x505
Тип: jpg   Дата:

Півострів Мусандам в Північному Омані
Це – найпівнічніший район країни із скелястою береговою лінією і безліччю островів, чистою водою з глибинами до 80 метрів і неповторною кораловою екзотикою.
Тут нещодавно відкрився російський дайвінг центр Nomad Ocean Adventures, а ще тут – практично незаймана цивілізацією природа і зустрічі з китовими акулами, двометровими скатами і гігантськими черепахами. Прекрасні можливості для дайвінгу!
Потрапити сюди можна тільки по морю з Дібби, а занурення здійснюються на кораловому рифі посеред великої і дуже красивої бухти. Кращими реками для занурення вважаються вертикальна гірська стіна Ras Hamra (15-17 метрів), печера The Cave, скелястий остров Lima Rock, кораловий риф Octopus Rock і дельфінові острови Ras Marovi.
Півострів Мусандам
Півострів Мусандам

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

Поради “бувалих” дайверів
Якщо ви новачок в дайвінгу, то у будь-якій з шкіл підготовки нирців на узбережжі ОАЕ ви зможете швидко пройти курс початкової підготовки і навіть отримати початковий сертифікат дайвера Open Water. Занурення здійснюються з берега або катера вранці (9-12 годин) групами по 3-15 чоловік з досвідченими інструкторами, які дуже уважні до клієнтів.
У ОАЕ можливий і дуже цікавий нічний дайвінг – на дні можна виявити багато тварин, які не з’являються вдень. Проте, по-перше, необхідно зібрати групу з трьох охочих, по-друге, треба мати досвід занурень, ну і нарешті, необхідно умовити інструкторів, які погоджуються на нічне занурення неохоче.
Школа або пункт прокату завжди укомплектують вас необхідним спорядженням. Проте при оренді спорядження вам необхідно пред’явити сертифікат дайвера і підписати документи про те, що берете на себе усю відповідальність за занурення. Завжди вимагайте від організаторів підводних екскурсій видачі захисного гідрокостюма – зазвичай дно усипане гострими коралами, об які можна до крові поранити лікті і коліна. Крім того, в деяких пунктах не передбачені шоломи, рукавички і компаси – це спорядження краще привезти з собою.
Послуги школи і прокатних пунктів порівняно недорогі: одне занурення в день з орендованим спорядженням обійдеться вам приблизно в 50 $ (200 дірхем), оренда маски, трубки і ластів ще в 15 доларів (50 дірхем), а послуги інструктора для здачі спецкурсу – 35 $ (100 дірхем). Спорядження зазвичай у хорошому стані, проте вимагає обов’язкової перевірки перед зануренням. Неодмінно беріть з собою трубку – далеко від берега досить сильне хвилювання, і без неї не обійтися.
Зазвичай невеликі катери доставляють нирців в найближчу від бази катерів бухту, де створені мало-мальскі умови для підводного плавання, виміряні глибини і забезпечена безпека. Кожен катер оснащений рятувальним устаткуванням, перед зануренням інструктори обов’язково проводять інструктаж і розбивають нирців на групи з 2-4 чоловік.
Інструктори уважно стежать за станом нирців і кількістю повітря у балонах: коли у балоні залишається не більше 50 атмосфер, вам доведеться спливти і рухатися до вашого катера, де вас підбере на борт обслуговуючий персонал. На катері після занурення можна відновити сили, попивши каву з бутербродами.
Дайвінг в ОАЕ
Дайвінг в ОАЕ

Розмір оригіналу:   680x509
Тип: jpg   Дата:

 

10 січня 2014

Автор:

Дайвінг в ОАЕ: місця, особливості, поради Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук