Диявольський міст (Дяволският мост) знаходиться в Південній Болгарії в східних горах Родопи. Цей пам'ятник архітектури, покритий таємницями і легендами, має довжину 56 метрів, ширину 3,5 метри і знаходиться на висоті 400 метрів над рівнем моря. Він зв'язує Егейське море з Гірничофракійською низиною, і був побудований тут ще в XVI столітті (1515-1518 рр.) на місці старовинного римського моста. Міст трьохсклепінчастий, при цьому на зведеннях бічних сторін зроблені отвори з напівкруглими склепіннями для відтоку води.

Диявольський міст у Болгарії
Диявольський міст у Болгарії

Розмір оригіналу:   1799x961
Тип: jpg   Дата:

Висота центрального зведення – 11,50-12 метрів, а по краях збереглися кам'яні перила заввишки 12 см.

Диявольський міст
Диявольський міст

Розмір оригіналу:   2895x1674
Тип: jpg   Дата:

Про це містечко ходить безліч легенд. Ось найвідоміші легенди про Диявольський міст:

  • Вважається, що на одному з каменів моста видно відбиток ступні самого диявола. Багато хто вірить, що це зловісне місце приносить смерть і нещастя тим людям, які наважаться підійти до нього.
  • З мостом пов'язана ще одна древня легенда, згідно якої в ті давні часи, коли Болгарія знаходилася під турецьким ярмом, деякий багатий турок загорівся пристрастю до прекрасної болгарської дівчини, і захотів її забрати у свій гарем. Дівчина не захотіла бути з турком, і вирішила втекти в гори. Коли вона перебігала міст, то побачила турецьких вершників, що наздоганяють її, тоді вона, зупинившись на середині моста, встала на край, і вже готувалася кинутися у воду. І у цей момент турки, тільки ступивши на міст, побачили у воді відображення диявола.
  • Третя легенда свідчить, що при будівництві моста майстер замурував в споруду тінь своєї коханої, що приносила йому їжу. По болгарських оповідях, якщо тінь людини буде замурована, то людина поступово чахнутиме і незабаром помре. Проте будова, яка побудована на такій тіні, стоятиме вічно.
  • Сама поширена легенда розповідає, про те що місцеві жителі не могли довгий час побудувати міст над бурхливою річкою Арда. Тоді за будівництво взявся молодий майстер, якому уві сні явився диявол з пропозицією допомогти у будівництві моста, який стоятиме вічно. Але диявол поставив умову: в конструкції споруди має бути видний його образ. До цього образу можна було б доторкнутися, проте він не повинен матеріалізуватися. Крім того, лице диявола має бути і видимим і невидимим одночасно. Якщо майстер впродовж 40 днів не виконає умову, то диявол забере і його душу, і душу його коханої. Молода людина виконала усі вимоги рогатого, проте незабаром після закінчення будівництва майстер помер. А таємниця його моста залишилася досі не розгаданою.

Тим часом місцеві жителі стверджують, що в скелі, яка знаходиться прямо під центральним зведенням моста, висічений образ диявола, проте, тільки наполовину. Інша половина відбивається у воді, як і арка, яка утворює коло. Цілісний образ диявола видно опівдні, коли сонце знаходиться в зеніті. У результаті виходить, що лице нечистого і видно і ні, його можна поторкати, але не можна матеріалізувати.

Фото: Диявольський міст
Фото: Диявольський міст

Розмір оригіналу:   1495x1024
Тип: jpg   Дата:

Як би там не було, але цей загадковий міст стоїть без ремонту вже більше 500 років!

Диявольський міст у Болгарії
Диявольський міст у Болгарії

Розмір оригіналу:   1495x796
Тип: jpg   Дата:

Нині міст не використовується і з 1984 року охороняється як пам'ятник культури. До моста можна добратися на машині по ґрунтовій дорозі з Ардіно, біля моста обладнано місце відпочинку з навісом і вогнищем.

Відео: Диявольський міст у Болгарії

23 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук