Індія привертає до себе увагу безлічі мандрівників, це країна древньої культури, найбагатших природних умов і теплого клімату. Священна річка Ганг і величні Гімалаї, “Золотий трикутник” і таємничий Тібет з його монастирями і храмами, тропічні ліси Західних Гхат і безліч прекрасних білосніжних пляжів, величезна кількість музеїв і численних древніх пам’ятників – це лише невеликий перелік того, що може Велика Бхарата запропонувати мандрівникам, яким завжди знайдеться, що подивитися в Індії. Одним з найбільш видатних і самих відвідуваних пам’ятників індійської архітектури є печери Еллори. Знамениті єгипетські піраміди меркнуть перед генієм індійських архітекторів, що побудували це втілене в життя диво.
печери Еллори
печери Еллори

Розмір оригіналу:   541x389
Тип: jpg   Дата:

 
Ці печери знаходяться біля індійського села Еллора, усі вони були вирубані в невисокому, оберненому схилом до заходу базальтовому скельному обриві. Близько п’яти віків покоління ченців вирізували в укосі скелі храми, каплиці і монастирі, прикрашаючи їх напрочуд детальними скульптурами. Побувавши в печерах Еллори, ви будете просто уражені такими величними спорудами!
печери Еллори
печери Еллори

Розмір оригіналу:   539x370
Тип: jpg   Дата:

 
За релігійним принципом печери розділяються на три, окремо розташовані одна від однієї групи: на півночі – джайнскі, на півдні – буддійські, а в центрі – індуїстські печери, багато  з них мають складні внутрішні галереї і простори. Деякі печери створювалися одночасно, вони опоясують підніжжя кручі Чамадири, що простягнулася на 2 км, в місці, де він переходить у відкриті рівнини. Головною пам’яткою цієї території є вражаючих розмірів храм Кайлаша, який піднімається увись з величезної западини з прямовисними стінами в схилі пагорба. Неймовірно величезний шматок твердого базальту був перетворений на живописне скупчення галерей, залів з колонадами і священних вівтарів. Храм Кайлаша втілює священну гору Кайлас в Тібеті.
печери Еллори
печери Еллори

Розмір оригіналу:   526x239
Тип: jpg   Дата:

 
Печери Еллори  були створені в 6-9 столітті нашої ери, усього в Еллорі 34 монастирі і храми, внутрішнє убрання яких не так багато і драматично, як в печерах Аджанти, проте тут є витончені скульптури красивіших форм, спостерігається складніший план, а розміри самих храмів більші. В порівнянні з більше аскетичними і спокійними буддійськими печерами, індуїстські храми відрізняються яскравішим різьбленням, характерній індійській архітектурі. Вашому погляду видадуться прекрасні барельєфи і різьблені фризи, що зображують богинь, богів і простих людей. Усі пам’ятники Еллори прекрасно збереглися до наших днів і є всесвітнім надбанням.
печери Еллори
печери Еллори

Розмір оригіналу:   541x399
Тип: jpg   Дата:

 
 

18 травня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук