Усі ми знаємо, що наша Планета умовно розділена на різні часові пояси, що існує деякий 180-тий градусний меридіан іменований “лінією зміни дат” і є “природною машиною часу”, при перетині якого із заходу на схід можна потрапити “у вчора”. Проте окрім цього дивовижного феномену існують ще і інші цікаві факти з часовими поясами, про які більшість з нас не знає. Про це і піде мова в нашій статті.
часові пояси
часові пояси

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

На Афгано-Китайській межі настільки різні часові пояси, що перетинаючи її мандрівникові необхідно перевести годинник на 3,5 години вперед! Ніде у світі більше немає такої величезної годинної різниці усього лише в одному кроці!
Всесвітньо вважається, що країна висхідного сонця – це Японія, проте правильніше цей титул віддати Росії, оскільки в місті Владивосток ранок по Гринвічу настає раніше ніж в Токіо на цілу годину!
Одна з найбільших і протяжних країн у світі – це Китай, що тягнеться на 5700 км. До 1949 року країна була поділена на 5 різних часових поясів, проте після приходу до влади Мао Цзедуна увесь Китай перейшов на єдиний пекінський час, оскільки Великому Цзедуну здалося, що цей факт пахне сепаратизмом. У результаті в Тибеті захід настає рівно опівночі!
Індія довгий час була найважливішою Британською колонією і вважалася перлиною імперської корони завоювань. Після свого звільнення Індія вибрала для своєї території 5,5 годинну різницю з Гринвічем, в результаті якщо годинник перевернути вверх ногами, то можна упізнати точний Лондонський час!!!
у Індії можна точно дізнатися, яка зараз година у Лондоні
у Індії можна точно дізнатися, яка зараз година у Лондоні

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

Дивовижне місце – Гімалайський хребет. І так вважають не лише філософи і мудреці, але і географи всього світу. Річ у тому, що цей величезний гірський масив з протяжністю більше 1000 км перетинає декілька країн з різними часовими поясами.
У результаті мандрівникові, що кинув виклик природі і що вирішив пройти усю цю дистанцію, доведеться 6 разів переводити свій годинник: на кордоні Індії і Непалу – вперед на 15 хвилин і назад, на кордоні Китаю і Індії – на 2,5 години вперед, на кордоні Китаю і Бутану – на 2 години тому, на кордоні Бутану і Індії – на півгодини назад, і нарешті, на кордоні Індії з М’янма – назад на годину вперед.
Острова Крузенштерна (США) і Ратманова (Росія) розділені усього лише чотирма кілометрами океану. На найпростішому моторному човні цю відстань можна здолати за 15 хвилин, проте як би не так: по Гринвічу острова розділяє рівно 21 година, якщо на одному четвер, то на іншому вже п’ятниця!
У Північній частині Європи є невелике селище Раякоскі, яке знаходиться на перетині відразу трьох різних часових поясів : по-російському тут полудень, по-фінському – 11 годин, по-норвезькому – 10. Ось таке цікаве життя у місцевих жителів.
Найгордіша держава у світі – це Непал; вона довгий час боролася за свою незалежність від Індії, яка оточує її з трьох сторін, а коли Непал відокремився – то змінив свій час на 15 хвилин, створивши тим самим новий часовий пояс у вигляді маленького острівця.
А ось так виглядає служба часу у Києві, яка знаходиться по вулиці Уманській:
служба часу у Києві
служба часу у Києві

Розмір оригіналу:   670x500
Тип: jpg   Дата:

А які ви знаєте цікаві факти про час? Напишіть будь-ласка в коментарях.
 

18 жовтня 2015

Автор:

Дивовижні факти про різні часові пояси Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук