Нез’ясовні чудеса відбуваються в індійському штаті Ассам, в долині Джатінга. Зовні долина нічим не відрізняється від сотень інших в горах індійського штату. Точніше, це навіть не долина, а просто западина розміром два на десять кілометрів, оточена лісистими схилами. Посеред неї стоїть маленьке село, де життя тече так само неквапом, як і сто років тому. Лише раз на рік Джатінга оживає. До кінця серпня сюди з усієї округи сходяться селяни, щоб взяти участь в незвичайному святі, назва якого в перекладі з мови ассамі звучить як “ночі падаючих птахів”.
Долина Джатінга в Індії
Долина Джатінга в Індії

Розмір оригіналу:   640x491
Тип: jpg   Дата:

У останні дні літа, коли ночі стають довше, на сільській площі спалахують вогнища. І ось ближче до півночі в повітрі з’являються зграї птахів. Вони крутяться над самими головами людей, так що їх легко збити бамбуковою жердиною. Деякі з них відразу падають на землю. Залишається тільки підібрати послану з неба здобич, обскубти і зажарити на костриці для святкової трапези. Не запорошена робота. “Птицепад” триває дві-три ночі підряд, причому він регулярно повторюється упродовж багатьох десятків років.
Долина Джатінга в Індії
Долина Джатінга в Індії

Розмір оригіналу:   640x480
Тип: jpg   Дата:

Англійський вчений Е.П. Джи виявив загадкову долину, в якій спостерігав такий “птицепад” і описав його в книзі “Невинна природа Індії” в 1957 році. Багато хто визнав його працю як вигадку. Лише зоолог Сенгупта зацікавився незвичайною поведінкою птахів і відправився в гори Ассама, щоб на місці перевірити достовірність розказаного вченим.
Усе виявилося саме так, як описав Джи. Більш того, під час “птицепада” окремі птахи залітали прямо в кімнату, якщо там горіло світло. По словах Сенгупти, вони знаходилися в напівнепритомному стані і навіть не намагалися вирватися, коли їх брали в руки. Такий стан триває у птахів декілька днів. Весь цей час вони сидять нерухомо, відмовляються від їжі, але потім, будучи випущені на волю, відлітають.
Ніч падаючих птахів в долині Джатінга
Ніч падаючих птахів в долині Джатінга

Розмір оригіналу:   640x399
Тип: jpg   Дата:

Про “феномен Джатінги” Сенгупта повідомив п’ятдесяти видним орнітологам в Європі і США. Але ніхто з них не зміг запропонувати пояснення ассамському “птицепаду”. Причому, на їх загальну думку, більше ніде у світі що-небудь подібне ніколи не спостерігалося. Самі жителі долини пояснюють явище так. Вони стверджують, що таким незвичайним способом боги винагороджують їх за праведність. На пам’яті багатьох поколінь в долині не було скоєно жодного скільки-небудь значного злочину – ні вбивств, ні крадіжок, ні перелюбств.
Долина Джатінга в Індії
Долина Джатінга в Індії

Розмір оригіналу:   640x421
Тип: jpg   Дата:

Сам Сенгупта дійшов висновку, що причинами дивного “птицепада” служать геофизичні аномалії і особливий стан атмосфери, які, накладаючись один на одного, і “збивають” птахів, що пролітають над долиною, порушуючи роботу їх нервової системи. Але це тільки гіпотеза, яка ще потребує експериментальної перевірки.
Птахи в польотах орієнтуються по сонцю, Місяцю, зіркам, магнітному, а, може бути, і гравітаційному полям Землі. Для деяких, очевидно, орієнтиром можуть служити певні флуктуації в атмосферному тиску. Учений припускає, що під долиною знаходиться магнітна аномалія. Але її дія проявляється тільки при певному стані атмосферного електричного поля і тільки вночі. Сенгупт вважає, що птахи, що заснули у своїх гніздах, в гіпнотичному або сомнамбулізмі стані летять на світло засвічених вогнищ.
Так або інакше, але зрозумілого пояснення цьому феномену в маленькій долині Індії досі немає.

30 січня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук