Якщо ви любитель історії стародавнього світу або просто любите досліджувати старовинні пам’ятники архітектури, то екскурсія в Ефес – древнє античне місто, якраз для Вас. Це найпопулярніша історична екскурсія, яка здійснюється практично з усіх курортів.
Земля Туреччини, свого часу, активно колонізувалася персами, греками і римлянами. Цих цивілізацій вже давно немає, але сліди, що свідчать про їх могутність, залишилися досі. Ефес це якраз, той відбиток, який древні залишили у всесвітній історії.
Ефес
Ефес

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

У Ефес ми відправилися з готелю в Мармарісе ще завидна (де я і дружина відпочивали разом з нашими друзями). Через сорок хвилин шляху від міста, нас погодували легким сніданком в якомусь красивому стилізованому під сільський колорит кафе. Інші дві години шляху ми мирно дрімали під заколисуючі оповідання нашого гіда.
Екскурсія починається з огляду будиночка Діви Марії, який знаходиться в околицях Ефеса, і захований високо в горах. Вважається, що саме сюди втекла Діва Марія після розп’яття Христа, і саме тут вона провела останні роки свого земного життя. Будиночок відреставрували, і тепер це місце притягає тисячі паломників зі всього світу. Будиночок, як і вважається, дуже скромний, викладений з каменю, має всього одну кімнату. Що б в нього зайти треба відстояти невелику чергу, люди заходять один за іншим і виходять через інші двері. Фотографувати усередині не дозволяють. На прилеглій до будиночка території є джерела, звідки усі бажаючі можуть набрати святої води. Так само поруч є стіна бажань, як аналог стіні Плачу в Єрусалимі, в яку можна засунути папірець з бажаннями або прив’язати стрічечку.
Від Будиночка Діви Марії ми відправилися до Ефеса. Вийшовши з автобуса і пройшовши турнікети, ми виявилися перед розвалинами невеликого театру. Гід почав розповідати, що місто засноване десь в 11-12 столітті до нашої ери. Завдяки вигідному розташуванню був найважливішим торговим портом. За період свого існування кілька разів переходив з рук в руки. Кілька разів відбудовувався після землетрусів, але коли гавань обміліла, прийшов до остаточного занепаду. Сьогодні море знаходиться в п’яти кілометрах від міста, гід пояснив, що під дією ерозії, море кожну тисячу років відходе на один кілометр. Розкопки міста почалися років 200 тому, і ведуться до цього дня. Нині місто розкопане відсотків на 10, деякі будови після дослідження закопують назад щоб “законсервувати”. Сходячи вниз по мощеній великими плитами вулиці можна побачити саркофаг (величезна крита споруда, спеціально побудована археологами для захисту частини розкопаної території від дії атмосферних явищ). Вхід туди платний, але на жаль, вільного часу виділеного гідом було дуже мало, щоб усе оглянути. Ми оглянули тільки головні пам’ятки.
бібліотека Цельсія
бібліотека Цельсія

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

Перша – це бібліотека Цельсія. Її двох’ярусний фасад з колонами, є візиткою міста, він зображений на багатьох листівках, що рекламують екскурсію в Ефес. Фасад був відновлений археологами, які немов пазл, по шматочках, зібрали його. Праворуч від бібліотеки, пройшовши трьохарочні ворота, ми виявилися на торговій площі – агорі. На цій площі не лише торгували, але і проводилися збори жителів для вирішення важливих питань. На агорі збереглися залишки колонади, яка по периметру обгороджувала площу. За агорою знаходиться найвеличніше спорудження Ефеса – великий театр. Будівля чашовидної форми, здатна вмістити близько 30 тис. чоловік, добре зберіглася до наших днів. Її і зараз, як нам сказали, використовують для свої концертів світові знаменитості. Останні дослідження стверджують, що на арені театру проводилися так само і гладіаторські бої. Ми зробили багато фотографій біля арени, а пройшовши небагато по портовій вулиці пофоткались на фоні усього театру.
 арена театру в Ефесі
арена театру в Ефесі

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

Часу залишалося вже зовсім небагато, і ми поспішили до автобуса.
За програмою, у нас була запланована ще одна зупинка у храму Артеміди, вірніше на місці, де він колись стояв. До сьогоднішнього дня від одного з семи чудес стародавнього світу залишилася одна колона (спеціально відновлена, щоб можна було оцінити розміри храму) і декілька фундаментних блоків. Увесь камінь, з якого він був побудований, розтаскали ще в давнину для будівництва довколишньої фортеці.
колона храму Артеміди
колона храму Артеміди

Розмір оригіналу:   670x503
Тип: jpg   Дата:

Пробувши у храму хвилин двадцять, нас повезли назад в Мармаріс. День видався насиченим і цікавим.

18 липня 2014

Автор:

Екскурсія в Ефес Оцінка: 3.75 з 5
Всього оцінок: 4
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук