Фестиваль мімози у Франції
Фестиваль мімози у Франції

Розмір оригіналу:   496x332
Тип: jpg   Дата:

З 14-го по 23-і лютого жителі французького містечка Мандел’є-ля-Напуль святкують цвітіння мільйонів “жовтих сонць”. Місце проведення фестивалю вибране не випадково: вирощування мімози по праву вважається найбільшим (і найприємним) місцевим виробництвом. Впродовж десяти днів місто занурюється у святкові заходи, серед яких числяться виступи танцювальних ансамблів, вуличні концерти і театральні вистави.
Впродовж лютого тут усі буквально схиблені на квітці, на честь якої навіть проводять конкурс краси, вибираючи Королеву Мімози. Переможниця конкурсу стає головною учасницею параду, під час якого по вулицях пропливають численні композиції з жовтих кольорів. Проходить знаменитий парад в останнє воскресіння фестивалю і є завершальною урочистістю. Окрім завершальної процесії у рамках свята проводиться безліч інших барвистих ходів.
Спочатку батьківщиною мімози стала Австралія. Квіткові дерева були завезені в Рів’єру лише в XIX столітті британськими ботаніками, які справедливо відмітили, що клімат півдня Франції якнайкраще підійде для зростання квітки. Відтоді її можна зустріти на пагорбах, навколишніх Мандел’є-ля-Напуль – містечка, проголошеного його жителями столицею мімози.
Мімоза, з її неповторним запахом, яскравим кольором і неповторним ароматом дуже популярна у всьому світі і здавна вважається символом закінчення зими. Проте, у зими на це інший погляд: часто лютневі морози вбивають корисну квітку. Іноді вона “дозріває” в домашніх або тепличних умовах. Тому в дні проведення фестивалю любителі мімози можуть зітхнути з полегшенням, їх зусилля не пройшли дарма – квіти вдалося виростити і зберегти від морозу.

19 лютого 2014

Автор:

Фестиваль мімози у Франції Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук