Французька влада прийняла рішення про введення нового "екологічного" збору з авіапасажирів. Він стягуватиметься з 2020 року і варіюватиметься від 1,5 до 18 євро з кожного відлітаючого пасажира, повідомляє співучасник блогу про туризм ozi.pp.ua.

авіаквитки у Францію будуть дорожчати
авіаквитки у Францію будуть дорожчати

Розмір оригіналу:   1024x498
Тип: jpg   Дата:

Збір для тих, що летять усередині Євросоюзу складе 1,5 євро в економкласі і 9 євро у бізнес-класі. Для інших маршрутів, у тому числі в Україну, збір удвічі більше – 3 і 18 євро відповідно. Пасажирів, що прилітають у Францію або роблять у Франції пересадку, збір не торкається.

Введення збору приведе до відповідного подорожчання авіаквитків. Доходи від збору передбачається направляти на екологічні потреби.

Рішенням французької влади залишилися невдоволені обидві сторони екологічної суперечки. Авіакомпанії заявили, що втратять на цьому мільйони євро, а екологічні активісти вважають збір занадто маленьким, щоб змусити когось відмовитися від польоту.

Втім, приклад Великобританії, де схожий збір існує вже півтора десятиліття, доводить, що його величина може дуже швидко зрости. За цей час ставка збору підскочила в 3-4 рази для різних маршрутів і складає зараз 13 фунтів стерлінгів (15 євро) в економкласі і 26 фунтів (29 євро) в інших класах за маршрут до 2000 миль (у тому числі в Україну) і 78 і 172 фунти (87 і 191 євро) за дальші польоти. Крім того, не виключено, що найближчими роками аналогічний французькому збір з'явиться і у ряді інших країн Європи або в усьому Євросоюзі.

Ймовірно, що перевізники, чиї пасажири найбільш чутливі до ціни авіаквитків, переглянуть свої плани по Франції. Приміром, Ryanair раніше неодноразово скорочувала рейси в країни, що вводили будь-які податки або збори з авіаквитків.

 

4 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук