Щонайдовша з річок Франції – Луара, протікає по родючих землях прямо до Атлантичного океану. Франція віками вела боротьбу за ці землі з численними загарбниками. Біля ХI віків назад французи почали будівництво перших оборонних споруд-фортець, для захисту від віроломних норманнів.
Шамбор - найбагатіша і прекрасніша резиденція королів Франції.
Шамбор - найбагатіша і прекрасніша резиденція королів Франції.

Розмір оригіналу:   500x365
Тип: jpg   Дата:

Оскільки будівельний матеріал був під боком, то незабаром, в долині піднялися декілька замків. Вони мали масивні стіни, в яких були передбачені бійниці, їх оточували глибокі водяні рови. Потрапити в замки можна було тільки по підвісних мостах.
Замок Шамбор

Пізніше, багато замків було перебудовано, їх убрання стало розкішним, тут влаштовувалися пишні свята, на яких були знамениті в ті часи поети, живописці і трубадури.
Шамбор – це найбагатіша і прекрасніша резиденція королів Франції. Цей замок ще називають “капризом короля” і одним з відомих шедеврів епохи Відродження.

Досі йдуть спори, що яскравіше: Версаль або Шамбор і не можуть придти до єдиної думки. Замок Шамбор будувався не дивлячись на те, що в казні не було грошей, але король Франциск 1 був одержимий думкою прославити могутність монархії і продовжував будівництво. І скоро грізний похмурий замок був переобладнуваний в чарівний палац, який став таким же зручним і комфортним для своїх мешканців.
Остаточне будівництво і облаштування замку завершив Людовик 14, який дуже часто приїжджав сюди, будучи завзятим мисливцем. Крім того Король-сонце влаштовував в замку шикарні свята і бали. Придворна трупа ставила п’єси Мол’єра і навіть оперні спектаклі. Згодом, при інших хазяях замку, рів навколо замку був засипаний, що змінило архітектурну картину замку.
У архітектурі замку панує змішення стилів. Воно дуже ефектне і неповторно: раннє італійське Відродження змішане з готикою. Багато хто порівнює архітектуру замку Шамбор зі всесвітньо відомим Тадж-Махалом: поєднання усіх елементів архітектури утворює цілковиту гармонію.

9 грудня 2013

Автор:

Франція замки Луари Шамбор Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук