Кукурудза – одна із найбільш цінних технічних культур, яка користується значним попитом у різних сферах життєдіяльності людства, починаючи від харчової промисловості і закінчуючи виробництвом фарб і лаків. На території України посівні площі під кукурудзу складають великий відсоток від загальної цифри, оскільки вітчизняні аграрні підприємства та фермерські господарства отримують непогані прибутки від реалізації вирощеного зерна.

кукурудза вирощена із застосуванням гербіцидів
кукурудза вирощена із застосуванням гербіцидів

Розмір оригіналу:   1200x710
Тип: jpg   Дата:

Проте, чи легко отримати високий урожай даної культури? Як захистити її від комплексу негативних чинників, які загрожують посівам протягом усього періоду вегетації?

Гербіциди для кукурудзи: різновиди

У системі вирощування кукурудзи одне із чільних місць займає питання захисту посівів від смітних рослин. На початкових етапах свого розвитку кукурудза характеризується слабкою кореневою системою, яка не здатна скласти конкуренцію більш витривалішим та міцнішим бур'янам. В результаті, ріст культурних рослин затримується, а деякі з них навіть гинуть. У такому разі, про прекрасну урожайність мова взагалі не йде.

Тому, для забезпечення ефективної боротьби із засміченістю посівів, використовують гербіциди для кукурудзи. Вказані хімічні препарати – це гарантований ефективний захист, що збереже майбутній урожай.

Якими гербіцидами для кукурудзи користуються українські аграрії?
  1. Ґрунтові хімічні засоби – вносяться під час або після основного обробітку площ, до проведення посіву. Мають суцільну дію. Характеризуються високою результативністю. Найбільш популярними ґрунтовими гербіцидами, що використовуються для захисту кукурудзи, є препарати на основі гліфосату. З іншого боку, такий вид агрохімікатів має і свої недоліки: так, наприклад, вологість ґрунту має бути на певному рівні, щоб вони спрацювали на всі сто відсотків. Крім того, активність таких гербіцидів залежить і від інших факторів: складу ґрунту, вмісту гумусу, погодних умов тощо.
  2. Післясходові гербіциди для кукурудзи застосовують протягом вегетаційного періоду даної культури. На сьогоднішній день вони користуються більшою популярністю, ніж перший вид гербіцидів, адже являються універсальним та гнучким інструментом знищення бур'янів. Вони мають різний механізм дії, такі препарати можна поєднувати із інсектицидами та фунгіцидами. До того ж, вони є економічно вигідними, адже застосовуються тоді, коли чітко зрозуміло, яз яким видом смітних рослин доводиться проводити боротьбу.
Вплив небажаної рослинності на кукурудзу

Окрім того, що бур'яни негативно впливають на урожайність цієї технічної рослини, вони також значно знижують якість сировини. Зерно кукурудзи стає дрібним, з менш цінним складом, непридатним для сівби у наступному посівному сезоні.

18 вересня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук