Як і у більшості шведських міст, історія Хельсінгборга починається приблизно з XXI століття. Середні віки залишили незгладимий слід в архітектурній і культурній спадщині, багато будівель і експонати того часу зараз тішать око туристів і гостей міста.
Середньовіччя доставило городянам немало клопоту. Засновано місто було данцями, будучи неприступною фортецею для захисту від нападів ворогів. У XVII столітті події розвивалися досить драматично – прикордонне місто переходило з рук в руки то шведам, то данцям.
Хельсінгборг
Хельсінгборг

Розмір оригіналу:   670x447
Тип: jpg   Дата:

Сучасне місто Хельсінгборг втратило свою войовничість. Воно дуже грамотно використовує географічні переваги свого розташування. Знаходячись на півдні Швеції, на березі протоки Ересунн, практично навпроти данського міста з дуже схожою назвою – Хельсінгер. Близькість Данії позначається на тісних політичних і економічних взаєминах двох міст і країн в цілому. Транспортною ниткою їх зв’язує поромна переправа.
Хельсінгборг – портове місто. Окрім економічної ролі, прибережне розташування вплинуло на демографічну характеристику міста. За чисельністю населення воно невелике – близько 90 тисяч чоловік, але ось національний склад дуже різноманітний. Більшістю є, звичайно, самі шведи, але відкритість міста і близькість транспортних розв’язок наповнили його жителями родом з Данії, Сербії, Близького Сходу, В’єтнаму. Військові дії і наступна епідемія чуми ослабили і майже знищили населення міста.
До XIX століттю місто прийшло в себе і почало динамічно розвиватися. Перетворившись на промисловий і торговий центр регіону, Хельсінгборг і зараз тримає передові позиції в цих сферах. У місті успішно функціонують підприємства харчової, електротехнічної, суднобудівельної і інших галузей промисловості. Місто стало основним каналом комерційних стосунків між Данією і Швецією. Передбачається навіть будівництво моста через Ересунн – затока, що одночасно розділяє і об’єднує дві держави.
Хельсінгборг
Хельсінгборг

Розмір оригіналу:   670x514
Тип: jpg   Дата:

Історична частина міста є кварталами старовинних будинків і архітектурних пам’ятників, родом з Середньовіччя. Найвідоміші з них – вежа Karnan, будівля Ратуші, церква Святої Марії – будівлі в строгому готичному стилі. Особливо цікава для гостей міста Ратуша, що має надзвичайно красиві вітражі, присвячені тематиці міської історії, вежі і прикрашені фасади. Її 65-метрова дзвіниця 5 раз на день дарує приємні мелодії, що тішать слух городян.
Гостям міста варто побувати у Фредріксдале – музеї просто неба, який своїми експонатами переносить глядача в епоху середньовіччя з історичною достовірністю. Тут можна оглянути будинки, ферму і інші спорудження минулих віків.
З культурною спадщиною цілком мирно співіснує сучасне розважальне життя міста – торгові центри, ресторани, розважальні заклади. Театральне життя міста також цілком насичено. На весь світ відомий місцевий симфонічний оркестр.
У теплу пору року викупатися на пляжах міста навряд чи вдасться – вода досить прохолодна, а покататися на човнах цілком можливо.
Хельсінгборг
Хельсінгборг

Розмір оригіналу:   670x451
Тип: jpg   Дата:

Свій статус міста садів Хельсінгборг виправдовує – місто прикрашене композиціями з кольорів, славиться своїм ботанічним садом і королівськими садами замку Софієро.
Для любителів риболовлі щорічно в січні проводиться свято тріски з неодмінним конкурсом на кращого рибалку, із зважуванням спійманого улову, вшановуванням переможця і навіть грошовою винагородою.
Розвинене і багатопланове місто, де не знайдеться місця нудьзі, з північним характером і скандинавською привітністю, що поєднує мудрість віків і сучасність мислення – такий цей красивий і вічно молодий Хельсінгборг.

Відео: Хельсінгборг

Короткий кінофільм про Helsingborg – місто біля моря

7 червня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук