Гірськолижні курорти Франції
Гірськолижні курорти Франції

Розмір оригіналу:   800x682
Тип: jpg   Дата:

Про специфіку французьких гірськолижних курортів і ціни на зимовий сезон 2013/2014 розповідає фахівець компанії “Санні Тревел” Вікторія Дорогонько, яка нещодавно повернулася з поїздки по гірськолижних курортах Франції
- Розкажіть про особливості французьких гірськолижних курортів?
- Цього року ми вирішили звернути свою увагу на Францію як гірськолижний напрям. Це не новий продукт для наших туристів, багато хто добре знає цю країну і відпочивали там. Але чомусь, що стосується гірськолижного відпочинку, у багатьох туристів склалося помилкове враження, що у Франції не дуже хороші умови як для катання, так і для розміщення.
В першу чергу хочеться розвіяти цей міф, тому що у Франції просто чудові можливості для гірськолижного відпочинку. У цій країні досить високі гори. Практично на кожному курорті висота приблизно 3-3,5 тисяч метрів. Найвищий гірськолижний курорт Європи – Валь Торанс – також знаходиться у Франції. Але треба знати також і про особливості розміщення, можливо, небагато незвичних для наших туристів. Українські гірськолижники звикли до австрійських і італійських курортів, де вони розміщуються в основному в готелях і приватних апартаментах. У Франції ситуація декілька інша. У більшості своїй тут переважає розміщення в резиденціях і шале, готелів тут небагато, хоча на деяких курортах вони представлені у великій кількості.
Типовий гірськолижний курорт ми уявляємо собі у вигляді села, з готелями і ресторанами, сконцентрованими в якомусь одному місці. У Франції ж дуже часто курорт складається з декількох сіл, розташованих на різній висоті і пов’язаних між собою. Такими курортами є, наприклад, Ля Плань і Лєз Арк. Вони пов’язані між собою підйомниками або шатлами, скористатися якими можна безкоштовно.
Також слід сказати, що користування шатлами і підйомниками на багатьох курортах зведено до мінімуму. Приміром, на курорті Валь Торанс поняття ski bus, тобто автобус, який доставляє туристів безпосередньо на схил, відсутній. Виходячи з готелю, турист відразу потрапить на схил, і повернутися до готелю він також може безпосередньо на лижах. Такі готелі і резиденції прийнято називати ski in/ski out.
Французькі гірськолижні курорти можна умовно поділити на дві частини. Це курорти, організовані спеціально для катання на лижах і сноубордах. Уся інфраструктура в них продумана для любителів гірськолижного відпочинку. Сюди можна віднести Валь Торанс і Лєз Арк. Також існують курорти, розташовані, як правило, у більших селах, де, окрім безпосередньо катання, турист має великий вибір розваг. На таких курортах є можливість поєднувати катання на лижах і відпочинок “без лиж”, якщо турист не особливо захоплений першим. Сюди можна віднести такі курорти як Мєжев і Валь-д’Ізер.
Ще однією особливістю французьких гірськолижних курортів є практично повсюдна присутність wellness -центрів з басейнами, сауною і хамамом в резиденціях, апартаментах і шале. Як правило, користування ними включене у вартість.
Незалежно від того, розташований курорт в маленькому селі або у великому комплексі, на віддалі або поблизу міст, у туриста завжди буде маса можливостей як для катання, так для розваги і відпочинку. Фактично на усіх курортах можна знайти спортивні центри з басейнами, парними, а також спортивними майданчиками, де можна пограти у баскетбол, сквош або волейбол. Що стосується вечірніх розваг, тут працюють нічні клуби, бари і дискотеки, які працюють до 5-6 годин ранку.
- Які гірськолижні курорти більше підходять для розкішного, а які для бюджетного відпочинку?
- Якщо розглядати цінову градацію французьких курортів, то найбільш економічним буде відпочинок в Ля Плань і Лєз Арк. Дещо дорожче курорт Валь Торанс. Ну і на першій сходинці знаходитимуться курорти Валь-д’Ізер, Мєжев і Куршавель. Якщо говорити про високу якість і престиж, то усі ми добре знаємо Куршавель. Популярний і розкручений, він вважається найелітнішим курортом у Франції. Природно, і цінова планка у нього досить висока. Але якщо турист хоче відпочити на престижному, високоякісному курорті без пафосу Куршавеля, він може сміливо вибирати Валь-д’Ізер. Як говорять місцеві жителі, в Куршавелі приїзд знаменитостей не залишиться непоміченим: стоїть кому-небудь з відомих осіб з’явитися на вулицях міста, як його відразу атакують з проханнями дати автограф або сфотографуватися. У Валь-д’Ізері, навпаки, знаменитості спокійно прогулюються по вуличках міста і катаються на лижах, не привертаючи зайвої уваги до своїх персон.
- Чим відрізняється розміщення в готелях, резиденціях і шале?
- Бюджетніше за всіх обійдеться відпочинок з проживанням в резиденціях, більше засобів зажадає розміщення в шале, ну і, звичайно, дещо дорожче обійдеться відпочинок в готелі. Готелі працюють, як правило, на базі сніданків або напівпансіону. У резиденціях і шале харчування, як правило, не передбачене, хоча на деяких курортах і при такому варіанті проживання є додаткова можливість замовити сніданки. У Франції поширений так званий “круассан сервіс”, який дозволяє туристові замовити на сніданок свіжу випічку. Цей сервіс існує в 90% резиденцій і шале. На деяких курортах, наприклад, у Валь-д’Ізері, при розміщенні в шале туристи можуть замовити індивідуального кухаря, який готуватиме сніданок, обід і вечерю по запиту гостей. Деякі шале класу De Luxe пропонують таку послугу уже включеною у свій ціновий пакет.
В усіх шале і резиденціях є обладнані кухонні куточки, де туристи легко можуть приготувати собі обід або вечерю. Шале – це домівки, розраховані на прийом великих компаній по 10-12 чоловік. Резиденції ж, навпаки, розраховані на невеликі групи туристів по 4-8 чоловік, мають окрему рецепцію, але при цьому надають тільки послуги розміщення. Резиденції і шале особливо широко поширені на курортах Валь Торанс, Ля Плань і Лєз Арк. Якщо ж турист віддає перевагу розміщенню в готелях і на великих курортах, де є можливість прогулятися і зробити покупки, то перевагу можна віддати курортам Валь-д’Ізер, Тінь або Мєжев.
В принципі, на кожному курорті можна знайти досить прийнятні ціни. Наприклад, якщо узяти варіант з розміщенням в шале або резиденції в низький сезон, то вартість тижневого відпочинку дорівнюватиме 600-700 євро з орендою апартаментів, що складаються із спальні і вітальні. У високий сезон, тобто з кінця грудня і включаючи перший тиждень січня, ціни зростають в 2-2,5 разу. Варто розглядати суму від 1700 євро за той же період відпочинку. Ці ціни будуть актуальні на усіх вищеперелічених курортах, окрім Валь-д’Ізера, де вартість відпочинку вище на 20-30%, оскільки там більше готелів, резиденцій і шале більше високого рівня.
У ціновому відношенні також закономірно, що в новорічний і різдвяний період ціни на відпочинок найвищі. Також раджу туристам уникати кінця лютого – начала березня, коли у європейців і французів канікули. Хоча цей час і вважається середнім сезоном, ціни в цей період досить високі.
- Якщо не брати в розрахунок особистого кухаря, то де можна поїсти на французьких гірськолижних курортах і яка середня вартість блюд?
- Спочатку слід сказати, що кафе і ресторанів на французьких курортах величезна кількість, і порції в них дуже великі, тому туристи голодними не залишаться. Що стосується вартості, то якщо узяти простий овочевий салат з обов’язковим компонентом у вигляді місцевого сиру, він коштуватиме близько 10 євро. Ситніше блюдо, наприклад, “спагетті болон’єзе”, коштує близько 11-12 євро. Якщо ви замовляєте національне блюдо, наприклад, “тартіфлет”, це картопляна запіканка з м’ясом, сметанним соусом і традиційним місцевим сиром, то заплатите за нього 15 євро. М’ясо, приготоване на грилі, часто це яловичина або баранина, коштуватиме 20-25 євро.
Що стосується напоїв: пиво – 3-4 євро, мінеральна вода – 2-3 євро. Пляшка місцевого вина в ресторанах обійдеться приблизно в 10-15 євро, але якщо вести мову про відомі марки, то цінник підніметься до 25 євро за пляшку.
- Які можливості надають курорти для початкуючих гірськолижників?
- Навіть людина, що зовсім не уміє кататися, може відправитися практично на будь-який французький курорт, тому що у Франції представлені траси різного рівня. І, що не властиво іншим гірськолижним європейським курортам, тут є зелені траси, призначені спеціально для новачків. Причому, не дивлячись на те, що зелені траси найлегші, по протяжності вони можуть конкурувати з будь-якою складнішою трасою. Також на усіх курортах є лижні школи, вартість навчання в яких (наприклад, для групових занять на 3 дні) складає близько 100 євро на людину. Гірськолижні школи є на усіх французьких курортах. Найбільш відомою і престижною є “Французька лижна школа”. 90% шкіл пропонують послуги російськомовних інструкторів, але хочу звернути увагу, що бронювати їх треба обов’язково заздалегідь, оскільки забронювати інструктора у високий сезон може бути проблематично.
- Чи варто потурбуватися про спеціальну екіпіровку заздалегідь або краще усе необхідне купити на курорті?
- На будь-якому курорті можна зустріти безліч спортивних магазинів Intersport та ін. Що стосується вартості екіпіровки, то тут усе залежить від моделі, а також від періоду часу, в який ви вирушаєте на курорт, тому що в пік сезону ціни на усю спортивну продукцію досить високі. У нижчі дати можна потрапити на сезон скидок в 30-50%. Так, наприклад, захисний шолом для катання, який у високий сезон коштуватиме 120-190 євро, в низький можна купити за 60-100 євро залежно від виробника.
Але, судячи з особистого досвіду і оповідань наших клієнтів, спортивний одяг все-таки краще купувати заздалегідь, оскільки найчастіше наші туристи їдуть на відпочинок у високий сезон, та і витрачати час на походи по магазинах, коли можна провести його на схилах, мабуть, не коштує.

6 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук