Гірськолижний відпочинок
Гірськолижний відпочинок

Розмір оригіналу:   240x120
Тип: jpg   Дата:

Останнім часом гірськолижний відпочинок охоплює все більше і більше туристів. Багато хто навіть відмовляється від літнього сезону на користь зимового – щоб поїхати покататися або просто подихати повітрям в гори. Гори тягнуть до себе своєю красою і величчю, прекрасними гірськими пейзажами.
За статистикою люди, що проживають в гірській місцевості, живуть довше, ніж на рівнині, при цьому до старості зберігаючи бадьорість духу і ясність розуму. Вони менше хворіють і швидше видужують після хвороб. Жінки среднегорья набагато довше зберігають здатність до дітородіння, чим жінки рівнин.
Гори надають людині безмежні можливості для занять зимовим активним відпочинком і спортом. Позитивний вплив зимових видів спорту на зимовому повітрі постійно підтверджений дослідженнями медиків. Якщо навіть Ви просто знаходитеся на гірському курорті і здійснюєте щодня піші прогулянки вдихаючи свіже чисте повітря – в результаті отримаєте від цього лікувальний вплив на організм людини, у тому числі покращується робота нервової системи, зміцнюється здоров’я, з’являється відчуття ейфорії, бадьорості, приливу сил і енергії.
Також на курортах Вам можуть запропонувати оздоровчі і відновні програми, в які входить термальні і мінеральні води, лікувальні солі і бруд, з відмінним обслуговуючим персоналом.
Гірські лижі чинять різнобічний вплив на організм людини. Проходження спусків різної крутизни і рельєфу залучає до роботи великі групи м’язів і впливає на розвиток і зміцнення основних функціональних систем організму, в першу чергу на серцево-судинну, дихальну і нервову. Під час занять у лижників виховуються морально-вольові якості – дисциплінованість, сміливість, наполегливість, здатність до подолання труднощів будь-якого характеру, працьовитість, почуття колективізму.
У горах тиск повітря менший, ніж на рівнині. На висоті 4 кілометри тиск 460 мм.рт.ст., а на висоті 6 км – 350 мм.рт.ст. Зі збільшенням висоти щільність повітря зменшується, зменшується відповідно і кількість кисню у вдихуваному об’ємі, але як ні парадоксально, це позитивно позначається на здоров’ї людини. Кисень окислює наш організм, сприяє старінню і виникненню маси хвороб. У теж час, зовсім без нього життя неможливе. Отже, якщо ми хочемо істотно продовжити життя, нам необхідно добитися скорочення припливу кисню в організм, але не занадто маленького і не занадто великого. У першому випадку, лікувального ефекту не настане, а в другому можна зашкодити собі. Такою золотою серединою є гірське повітря среднегорья : 1200 – 1500 метрів над рівнем моря, де вміст кисню складає приблизно 10%. Нині вже абсолютно точно з’ясовано, що є тільки один чинник, що подовжує життя людини в горах – це гірське повітря, вміст кисню в якому знижений і це чинить вкрай благотворну дію на організм.
Катання з гір на чистому морозному повітрі, виконання м’язової роботи значно підвищують загальну працездатність організму, його опірність різним захворюванням. У будь-якому віці гірські лижі широко використовуються як засіб активного відпочинку.
Останнім часом в медицині набувають поширення такі методики як оротерапия (лікування гірським повітрям) або нормобарическая гіпоксітерапія (лікування розрідженим повітрям з пониженим вмістом кисню). Точно встановлено, що за допомогою гірського повітря можна попереджати, а також лікувати наступні захворювання: професійні захворювання, пов’язані з поразкою верхніх дихальних шляхів, різні форми алергічних і іммуннодефицитних станів, бронхіальної астми, широкої групи захворювань нервової системи, захворювань опорно-рухового апарату, захворювань серцево-судинної системи, захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань шкіри. Гипокситерапия виключає побічні явища як без медикаментозний спосіб лікування. Існують також програми зміцнення здоров’я дітей в горах.
А нещодавно вчені Університету Республіки Корея офіційно підтвердили факт того, що заняття гірськолижним спортом робить людей щасливіше! За їх даними, катання на гірських лижах і сноубордах позитивно впливає на настрій людей, підвищує загальну якість життя і добре відбивається на здоров’ї.
Учені опитали декілька сотень туристів на трьох великих гірськолижних курортах Південної Кореї. Учасники оцінювали рівень щастя і задоволеність, по різних параметрах відмічаючи свої відчуття і настрій до і після катання. При цьому гірськолижники, як правило, отримують більше задоволення від зимового відпочинку, ніж сноубордисти.

3 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук