Химерні споруди
Химерні споруди

Розмір оригіналу:   300x225
Тип: jpg   Дата:

У Європі проведений конкурс на найхимерніші споруди, на підставі якого було вибрано 11 найхимерніших будівель.
Перше місце в цьому рейтингу зайняв Атомиум, який є однією з головних пам’яток і символом Брюсселю. Атомиум був спроектований до відкриття всесвітньої виставки 1958 – як символ атомного століття і мирного використання атомної енергії і побудований під керівництвом архітекторів Андре і Мишеля Полаков. Атомиум – це сталева конструкція у вигляді атома заліза, правда, атома, збільшеного в 165 мільярдів разів, так що її висота складає без малого 102 метри, а вагу – 2400 тонн. Автором проекту виступив архітектор Андре Ватеркейн, а безпосередньо будівництво велося під керівництвом Андре і Жана Полаков. Атомиум складається з дев’яти сфер діаметром 18 метрів, які сполучені між собою спеціальними трубами. Одна з сфер знаходиться в центрі, і до неї йдуть відразу вісім діагональних труб, в двох з яких розташований ліфт, який всього за 25 секунд здатний підняти відвідувачів на саму верхню сферу, звідки відкривається прекрасний вид на місто.
Друге і третє місця дісталися будівлі банку в Каунасі, побудованій в 1924 -1928 роках і Каса Міла, житловому будинку у Барселоні.
За межами трійки лідерів розташовуються Будинок Кастель Меур в Плугрескане (Франція), музей Дали в Іспанії, Танцюючий будинок в Празі, павільйон Киномакс парку Футуроскоп в Пуатьев, музей Гугенхайма у Більбао і проект “Едем”, ботанічний сад в графстві Корнуолл (Великобританія).

5 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук