Національний парк Джим-Корбетт – старий національний парк в Індії, що названий по імені мисливця і пізніше захисника природи Джима Корбетта, який зіграв ключову роль в створенні парку. Парк отримав статус національного в 1936 році під назвою Національний парк Хейлі. Він розташований в окрузі Найнітал, штату Уттаракханд і служить однією з природоохоронних територій, де зберігається популяція бенгальського тигра, що знаходиться під критичною загрозою, збереження цього виду є головною метою індійської природоохоронної ініціативи Проект Тигр.
Національний парк Джим-Корбетт
Національний парк Джим-Корбетт

Розмір оригіналу:   1400x786
Тип: jpg   Дата:

У парку представлені досить різноманітні типи рельєфу, зокрема пагорби, заболочені низовини, річки, долини і велике озеро. Висоти варіюють від 400 до 1200 м над рівнем моря. Зимою ночі тут холодні, але дні завжди теплі. Погода переважно сонячна, за винятком періоду дощів, який триває з червня по вересень.
бенгальський тигр у парку Джим-Корбетт
бенгальський тигр у парку Джим-Корбетт

Розмір оригіналу:   1400x782
Тип: jpg   Дата:

Парк відноситься до екологічного регіону Тераі, що простягнувся уздовж підніжжя Гімалаїв. Щільні вологі тропічні ліси парку переважно складаються з таких порід як сал, галдина, священний фікус і манго, вони покривають біля 73% загальної площі парку. Ще 10% площі доводиться на луги. У парку мешкає близько 110 видів дерев і 378 видів інших рослин, 50 видів ссавців, 580 видів птахів, 25 видів плазунів.
Національний парк Джим-Корбетт
Національний парк Джим-Корбетт

Розмір оригіналу:   1400x795
Тип: jpg   Дата:

Джим-Корбетт завжди притягав велику кількість екотуристів і любителів дикої природи. Але наявність великого числа туристів робить важкою проблемою підтримку балансу його екосистеми. Зараз туристична активність дозволена тільки на певних ділянках, що дає можливість відвідувачам побачити красу парку, але мінімально погрожує місцевій флорі і фауні. Останніми роками число відвідувачів продовжує рости, за оцінками зараз воно досягає 70 тис. чоловік в рік, як з Індії, так і з інших країн світу.

18 жовтня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук