Детальна інструкція по розбиранню, чищенню і заправці картриджа Samsung SCX-4200 з ілюстраціями. Цей картридж використовується в наступних моделях принтерів: Xerox WorkCentre 3119, Samsung SCX-4200.
принтер Samsung SCX-4200 та картридж до нього
принтер Samsung SCX-4200 та картридж до нього

Розмір оригіналу:   982x437
Тип: jpg   Дата:

1. Встановити картридж в горизонтальному положенні на робочому столі. Викрутити за допомогою хрестової, бажано магнітної, викрутки п’ять гвинтів верхньої кришки картриджа (мал.1). На передній стороні картриджа розташований чіп.
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x453
Тип: jpg   Дата:

2. На передній стороні картриджа розташовано дві клямки. Натиснути за допомогою шліцьової (плоскої) викрутки на ці дві клямки і підвести край верхньої кришки (мал.2). На задній стороні картриджа також розташовано дві клямки. При розборці картриджа, будьте обережні, не зламайте їх (мал.3), інакше картридж пропускатиме тонер. Після розкриття картриджа тонер, що залишився в бункері може висипатися. Розкритий картридж очистити за допомогою стислого повітря або, в крайньому випадку, за допомогою звичайного  малярного пензлика від залишків тонера.
3. Повернути картридж правою стороною на себе. Викрутити три гвинти і зняти праву бічну панель картриджа (мал.4). Цілком можливо, що бічна панель не відразу здвинеться з місця, в цьому випадку можна допомогти їй, підвівши її за допомогою плоского інструменту – різака або тієї ж шліцьової викрутки.
4. Повернути картридж лівою стороною на себе. Викрутити три гвинти і зняти ліву бічну панель картриджа (мал.5). Усі дії аналогічні попередньому пункту.
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x227
Тип: jpg   Дата:

5. На лівій бічній кришці контактні отвори і вісь фотобарабана очистити і змастити струмопровідним мастилом (мал.6). Густе силіконове мастило (те, яка по 9 грн. за баночку) цілком підійде.
6. На правій бічній кришці контактні отвори і вісь фотобарабану очистити і змастити струмопровідним мастилом (мал.7).
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x453
Тип: jpg   Дата:

7. Акуратно зняти і змастити блок шестерень (мал.8). Очистити за допомогою стислого повітря кінці валів від залишків тонера. Варто запам’ятати як ці шестерні розташовувалися.
8. Зняти ролик первинного заряду з бункера тонера (мал.9). Якщо він не потребує заміни, очистити його спиртовим розчином. Ролик поставити у вертикальному положенні на робочому столі станції.
9. Викрутити два гвинти, що утримують лезо (мал.10) ракеля, обережно підняти його вгору, утримуючи за краї (мал.11). При ушкодженні треба його замінити. Ушкодженням можна назвати порушення контактного шару (похід на темний щільний скотч) – вигини, щербини і інші механічні ушкодження.
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x455
Тип: jpg   Дата:

10. Видалити з картриджа фотобарабан, утримуючи його за косозубі шестерні (мал.12). Очистити картридж стислим повітрям від залишків тонера. Фотобарабан не варто довго тримати на світлі – очистили його стислим повітрям або сухою серветкою і в чорний непроникний мішечок від картриджа.
11. Видалити бічний стабілізатор (мал.13). Для цього необхідно за допомогою маленької плоскої викрутки вивести із зачеплення нижню і верхню клямки. Потім підчепити за бічну поверхню стабілізатора і вилучити його, уникаючи при цьому пошкодження поролонового ущільнювача, який наклеєний на внутрішню поверхню.
12. Видалити ролик прояву, уникаючи при цьому його пошкодження, і очистити ролик за допомогою спиртового розчину (мал.14).
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x446
Тип: jpg   Дата:

13. Очистити за допомогою ватного тампона і спиртового розчину дозуюче лезо, не знімаючи його. Потім очистити також лезо ущільнювача ролика прояву, також уникаючи при цьому його пошкодження. Перевірити герметичність приклеювання леза ущільнювача, у разі потреби, переклеїти його, використовуючи вузький двосторонній скотч або клей-герметик, що навіть краще. (мал.15).
14. Встановити ролик прояву і бічний стабілізатор на місце.
15. Встановити фотобарабан, утримуючи його за косозубі шестерні (мал.16). При необхідності треба його замінити.
16. Встановити нове лезо ракеля, закріпивши двома гвинтами (мал.17). До речі, як показала практика – не завжди вдається закріпити ракель саме двома гвинтами, один з них – правий, як на зло довше ніж різьблення в корпусі картриджа. Це не суттєво, закріпити ракель можна і одним – з правого боку він закріплюється в спеціальних пазах.
17. Встановити назад на свої місця заздалегідь очищені і змащені шестерні (мал.18).
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x446
Тип: jpg   Дата:

18. Встановити вал первинного заряду (мал.19). Шестерня фотобарабана і валу первинного заряду повинні співпадати. Перевірити чи співпадають шестерні можна акуратно покрутивши фотобарабан.
19. Встановити ліву і праву бічну панель і закріпити її гвинтами. Переконатися, що вал первинного заряду встановлений вірно у свої утримувачі (мал.20, 21).
20. Закрутити п’ять гвинтів (мал.22) і засипати через горловину тонер, після чого заглушити горловину пробкою (мал.23). Обдути картридж стислим повітрям від пилу і залишків тонера. У разі потреби протерти корпус картриджа ганчір’ям, прагнучи не пошкодити поверхню фотобарабана.
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A
заправка картриджа Samsung SCX-D4200A

Розмір оригіналу:   540x229
Тип: jpg   Дата:

21. Чіп підлягає заміні або перепрошивці.
Процес заправки картриджа Samsung SCX 4200 спеціалістами компанії АВСП
У лазерних принтерах використовується фарбувальний порошок дуже тонкого помелу (тонер), в якому містяться канцерогенні речовини. По техніці безпеки не допускається його попадання в дихальні шляхи і органи зору. Технологічні операції по заміні цієї шкідливої субстанції фахівці проводять в респіраторах в спеціальних добре вентильованих виробничих приміщеннях, обладнаних витягом.
Якість друку знову заправленого лазерного принтера залежить від професіоналізму фахівців, що виконують цю процедуру, правильно вибраних витратних матеріалів і наявності спеціального устаткування. Усі ці умови має в розпорядженні сервісний центр по заправці картриджей АВСП.
Фахівці компанії використовують висококласний тонер, вироблений американською корпорацією Static Control. Сертифікований порошок забезпечує якісні відбитки і більшу кількість заправок. При неповному очищенні змінного пристрою самим нешкідливим дефектом є непродрукування окремих символів. Безграмотне очищення обов’язково негативно відіб’ється на дуже чутливому вузлі – фотоелементі.
Роботи по заправці починаються з розбирання картриджа і ретельного чищення його елементів – дозуючого леза, магнітного валу, фотобарабана, бункера для тонера – спеціальним вакуумним пилососом. Також від порошку, що просипася, очищається і корпус змінного пристрою.
За попереднім погодженням із замовником при необхідності фахівці сервісного центру АВСП здійснять заміну зношених комплектуючих.
Після цього в спеціально призначений бункер засипається тонер, картрідж щільно закривається і перевіряється на герметичність. Далі виконуються зборка і установка електронного чіпа. Завершується заправка картриджа тестовою перевіркою в друкуючому пристрої.

3 липня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук