Історія виникнення шафи
Історія виникнення шафи

Розмір оригіналу:   300x230
Тип: jpg   Дата:

Найбільш старою шафою, що зберіглася до нашого часу, є екземпляр, представлений в Музеї декоративного мистецтва в Парижі. Розміщення цього екземпляра в Парижі дуже символічне, оскільки саме французи славляться своїм умінням стильно одягатися і стежити за собою. Недаремно слово “гардероб” також має французьке походження. Очевидно, що французи, що приділяють велику увагу одягу, також займалися розробкою місць для зберігання свого гардеробу. Ну а прототипом шафи можна вважати дерев’яну колоду, усередині якої зберігали нехитрий одяг, посуд і продукти харчування древні люди.
Первинним місцем для зберігання речей була скриня. Перша відома нам шафа купе теж була схожа на скриню, яку поставили набік. Проте в ній було декілька полиць для зберігання речей. Та все ж, незважаючи на примітивність конструкції, шафа виявилася зручніше за скриню. У ній було зручніше зберігати речі, простіше було знайти необхідний предмет гардеробу, речі не м’ялися.
Прототип шафи-купе
Цікавий той факт, що шафи, створені в тринадцятому столітті, були схожі не на сучасні шафи купе, а на будинки. Це як? Вони мали дах, карниз і колони. Також в цей період з’явилися перші шафи з полицями для посуду. Їх купляли заможні люди, оскільки коштували такі предмети інтер’єру недешево. Крім того, був спеціальний королівський указ. Який дозволяв мати цей предмет меблів тільки знатним людям. Причому кількість волок варіювалася залежно від титулу дворянина, це теж було встановлено в законодавчому порядку.
Та у бідняків і потреби в таких шафах не було, адже посуд у них був найпримітивніший і в невеликій кількості. Для його зберігання було досить одного ящика, а не цілої шафи із стелажами.

В середні віки книги створювалися на пергаменті, їх цінність була надзвичайно висока і прирівнювалася до коштовностей. Природно, такі книги не ставили в шафи через страх перед злодіями, а надійно ховали в скрині з міцними замками. Проте необхідність в шафах для книг все-таки була. Там зберігали хроніки роду, сім’ї, а також записи по господарству.
Монастирі були центрами освіти і поширення письменності, в них були організовані перші бібліотеки. У публічних читальнях шаф спочатку не було, щоб уникнути крадіжок книги були з ланцюгами, приєднаними до столів.

Пізніше починає розвиватися книгодрукування, книги стають усе більш популярними, і з’являються шафи для їх зберігання, схожі на сучасні, з дверцями із скла. Відомо, що перша така шафа з’явилася у вісімнадцятому столітті в Англії.
Особисті папери, документи, запрошення, листи, сигари, коштовності, гребені, письмове приладдя зберігалось по невеликим шафам, , що мали множину полиць. Такі шафки прикрашали шкірою, деревом, сріблом, бронзою, оснащували надійними замками, щоб ніхто сторонній не прочитав любовні листи або таємні послання. Називалися вони “кабінетами” і були популярні в сімнадцятому столітті. Знову ж таки, це був предмет інтер’єру для багатих людей, предмет розкоші.
Шафи для одягу поступово видозмінювався, вони набували усе більш сучасного вигляду. Дах став плоским, зникли колони, з’явилася штанга з вішалками для одягу. Зовнішній вигляд шаф залежав від впливу моди. Він міг бути щедро прикрашений декоративними елементами або відрізнявся простотою і лаконічністю ліній і форми.
В середині минулого століття з’являється шафа-стінка у Франції. Її перевага полягає в тому, що вона не займає багато місця, і в той же час дозволяє розмістити книги, посуд, одяг, різні речі для зберігання. Дещо пізніше з’явилися і гардеробні кімнати.
Авторство створення шафи-купе приписують собі різні країни. Існує думка, що їх придумали італійські дизайнери для масового використання в типовому житлі. Якщо вірити іншій версії, то перші прообрази шафи-купе все ж таки були створені у Франції. Пізніше Каліфорнія в середині минулого століття почала використовувати розсувні двері. Прикріпили коліщатка з пластика і пустили по ” Вузькоколійці “. Це було справжньою революцією в інтер’єрі! Йшли роки. Двері постійно видозмінювалися. Їх стали виготовляти повністю дзеркальними, експериментували з різними матеріалами і їх комбінаціями. Удосконалювали роликовий механізм, щоб він перестав зісковзувати з рейок і шуміти, був простий і легкий в користуванні.
Оновлена, вдосконалена шафа-купе стала обов’язковим атрибутом американського житла так само, як традиційний камін для консервативної Англії. Історія виникнення шафи-купе в Україні почалася лише в дев’яностих роках минулого століття.
Двері-купе для шаф привозили тільки з Англії. Вони коштували дуже дорого і були недоступні для більшості. Лише у XXI столітті українські  меблярі  почали виготовляти власні шафи-купе, завдяки чому вони стали доступними для населення країни і тут же отримали широку популярність завдяки своїй зручності і функціональності.
Власним виготовленням шаф-купе зайнялися і багато інших країн. На сьогодні своєю високою якістю і популярністю відрізняються німецькі системи для шаф-купе.  До речі шафа купе від  компании “МІК Мебелі” має саме німецьку систему роликів та якісну фурнітуру. Подивитися дизайн шафи та замовити її ви можете на сайті mik-mebli.ua, там же ви можете скористатися конструктором інтер’єрів. Нинішні шафи-купе дуже різноманітні. Вони можуть бути корпусними або бути вбудованими в нішу і складатися тільки з дверей. А що стосується зовнішнього дизайну і внутрішнього наповнення, то тут вибір настільки широкий, що усе залежить лише від потреб і фантазії замовника.

26 серпня 2014

Автор:

Історія виникнення шафи Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук