Генуя знаходиться на північному заході Італії і є шостим за величиною містом країни, оскільки витягнута на цілих 30 км уздовж Генуезької затоки. Це центр популярної у всьому світі Лігурійської Рів'єри, а також найбільший морський порт. У місті є метрополітен і міжнародний аеропорт. У цій статті пропонуємо вашій увазі головні пам'ятки Генуї. Ці місця рекомендуємо відвідати в обов'язковому порядку.

1. Віа Гарібальдіа

Відвідування пам'яток Генуї, мабуть, варто розпочати з головної вулиці міста, розташованої в старовинній його частині. Будівництво Віа Гарібальдіа тривало впродовж семи років, з 1551 по 1558 рр. На аукціон з продажу ділянок була допущена лише міська знать. Раніше вулиця називалася Strada Nuova. У 1882 р. її перейменували на честь національного героя Італії, Джузеппе Гарібальдіа. Велика кількість унікальних будов послужила причиною того, що уся вулиця в 2006 р. була оголошена історичною спадщиною і узята під охорону ЮНЕСКО.

Фто: Віа Гарібальдіа
Фто: Віа Гарібальдіа

Розмір оригіналу:   760x570
Тип: jpg   Дата:

Її довжина всього 250 метрів, проте вона вражає своєю розкішшю. Головні з архітектурних пам'яток – Палаццо Б’янко, Палаццо Россо, Палаццо Доріа-Турсі, включені в музейний комплекс і демонструють експозиції з творами знаменитих голландських живописців і відомих італійських майстрів.

2. Маяк Лантерна

Маяк Ла Лантерна, Lanterna di Genova або Лантерна вважається старішим з усіх тих, що збереглися. Це найвищий маяк на усьому Середземному морі, його висота 77 м. Зведений на початку XII століття. Тоді Лантерна знаходився досить далеко від центру, а потім, через декілька століть опинився в міській смузі, під захистом міцних стін. Спочатку для отримання вогню використовували дрова, а пізніше, в 1326 році, встановили спеціальну лампу, в якій, в якості палива, застосовувалася маслинова олія. Після реконструкції, в 1400 р. Lanterna di Ginova став в'язницею.

Фтот: Маяк Лантерна
Фтот: Маяк Лантерна

Розмір оригіналу:   600x493
Тип: jpg   Дата:

Тут терпіли в укладенні король Кіпру Жан II де Лузін'ян і його дружина. У 1543 році, після сильних ушкоджень, будову знову перебудували. Був час, коли хранителем маяка служив Антоніо Коломбо – дядько відомого мореплавця Христофора Колумба. Сьогодні маяк Лантерна вважається символом Генуї і одним з найпопулярніших туристичних місць в місті.

3. Палацці-дей-Роллі

Наступна пам'ятка, яку обов'язково треба відвідати в Генуї – Palazzi dei Rolli. Це квартал прекрасних палаців, який побудували уздовж головної вулиці Віа Гарібальдіа. Уперше в Європі міська забудова була впорядкована таким чином і здійснювалася в строгій відповідності з архітектурним планом, що належав Галєаццо Алессі. Маленька площа ділянок сприяла тому, що будівлі почали рости вгору.

Фото: Palazzi dei Rolli
Фото: Palazzi dei Rolli

Розмір оригіналу:   700x525
Тип: jpg   Дата:

У другій половині XVI століття сенат республіки затвердив постанову, що зобов'язує знатних городян приймати зарубіжні делегації. Територію розділили по зонах, згідно з громадськими статусами власників. А самі палаци по трьох категоріях, яким вони повинні були відповідати. З усіх будівель тільки три будинки(Франко Ленкарі, Джо Батта Доріа, і Ніколо Грімальді) мали право робити прийом Папи Римського і глав держави. Цей досвід був узятий за основу перепланування Парижу, який почав проводити Генріх IV.

4. Кафедральний собор Сан Лоренцо

Кафедральний собор Сан Лоренцо – найбільш відомий храм і красива архітектурна пам'ятка міста Генуї. Його будівництво почали в XI столітті. Поруч виявили кладовище перших християн. Існує древня легенда, що ще в III ст. на цьому місці зупинялися Святий Лаврентій і Папа Сікст II. Пізніше тут побудували капелу, а згодом церкву. У внутрішньому убранні собору багато фресок, колон. Але найнеймовірніше, що в правому нефі збереглася бомба, що не розірвалася, залишилася після бомбардування в 1941 р.

Фото: Кафедральний собор Сан Лоренцо
Фото: Кафедральний собор Сан Лоренцо

Розмір оригіналу:   600x450
Тип: jpg   Дата:

У соборі є Музей Скарбів, в ньому зібрані срібні вироби і колекції різних прикрас. Але істинною цінністю вважають Священну чашу, яку подарував храму Гульельмо Ембріако. Припускають, що цією чашею користувався Ісус під час проведення Таємної Вечері.

5. Порту Сопрана

Колись, щоб потрапити в місто, треба було пройти крізь ворота Порту Сопрана, побудовані в середні віки. Вони досі стоять на пагорбі П'яно ді Сант'Андреа. Поблизу знаходиться будинок, що колись належав сім'ї Христофора Колумба, відкритий для індивідуального відвідування і екскурсій.

Фото: Порту Сопрана, Італія
Фото: Порту Сопрана, Італія

Розмір оригіналу:   600x701
Тип: jpg   Дата:

Через століття, ворота виявилися оточені різними спорудами. Під самою аркою воріт була невелика будова, в якій жив син ката, що стратив короля Франції Луї XVI. Вежі в XIX ст. пристосували під в'язницю, а до кінця двадцятого століття провели масштабну реставрацію усієї споруди. Сьогодні це цікава архітектурна пам'ятка, яку необхідно відвідати кожному туристові в Генуї.

6. Театр Карло Феліче

У центральній частині міста відразу звертає на себе увагу будівля оперного театру Карло Феліче, що вважається його символом. Прямо перед ним розташувалася ще одна пам'ятка Генуї – статуя Джузеппе Гарібальдіа з бронзи. У зв'язку з тим, що театрів виявилося недостатньо для великої кількості тих, що бажають побувати на популярних оперних спектаклях, в 1824 р. прийняли рішення побудувати новий корпус.

Фото: театр Карло Феліче, Генуя
Фото: театр Карло Феліче, Генуя

Розмір оригіналу:   760x484
Тип: jpg   Дата:

Для того, щоб майбутній театр міг конкурувати з відомими європейськими оперними будинками, роботу над проектом почав талановитий архітектор Карло Барбаріно. Спеціально для будівництва сцени і планування залу запросили Луїджі Каноніка, що прославився успішно проведеною реставрацією міланського Ла Скала. У театрі Карло Феліче багато років ставив свої опери знаменитий Джузепе Верді. У XX столітті його кілька разів відновлювали і добудовували. Зараз зал може прийняти 2 000 глядачів.

7. Площа Феррарі

Площу Феррарі(Piazza de Ferrari) оточують справжні шедеври архітектурного мистецтва – театр Карло Феліче, палац Дожів, церква святих Амвросія і Андрія і інші унікальні архітектурні пам'ятники Генуї. Знаменитий фонтан давно став міським символом, його фотографії відвезли додому туристи з різних країн світу. Квадратна форма площі дуже зручна для проведення публічних заходів – концертів, мітингів, навіть парадів.

Фото:площа Феррарі
Фото:площа Феррарі

Розмір оригіналу:   760x478
Тип: jpg   Дата:

8. Будинок Колумба

Відомо, що Христофор Колумб народився в Італії. А ось точне місце і дата появи на світ великого дослідника і мореплавця так і залишилися невідомими. Встановлено, що сім'я Колумба переїхала в невеликий будиночок, що дістав згодом назву Casa di Colombo, коли маленькому Христофору виповнилися чотири роки. Він виріс і полюбив морські простори. Його батько був ткачем, тому на першому поверсі знаходилася майстерня. Будинок був зруйнований в 1684 р. У кінці XIX століття його викупила міська влада.

Фото: будинок Колумба, Генуя
Фото: будинок Колумба, Генуя

Розмір оригіналу:   760x557
Тип: jpg   Дата:

І хоча відновили лише частину будови, відвідати в Генуї цю пам'ятку можна по спеціальній домовленості або у Всесвітній день Колумба.

9. Князівська вілла

Фасад зведеної на міській площі найкрасивішої Князівської вілли звернений до затоки. Будівництво було розпочате в 1529 р. за бажанням Андреа Доріа, італійського флотоводця, що фактично є місцевим лідером. Титул князя Мельфі йому дав Карл V, імператор Священної Римської імперії, у зв'язку з цим резиденція також отримала найменування князівською.

Фото: Князівська вілла, Генуя
Фото: Князівська вілла, Генуя

Розмір оригіналу:   760x441
Тип: jpg   Дата:

У ній жили не лише родичі Доріа, але і усе його оточення. У свій час тут гостював сам Карл V. Численні спокої рясніють фресками і розписами, виконаними знаменитими майстрами. Портал на вході прикрашений гербом князя.

10. Герцогський палац Сан-Джорджо

Старовинна будівля Palazzo San Giorgio притягує до себе погляди не лише туристів, але і місцевих жителів. Його побудував в 1260 р. Гульельмо Бокканегра. Палац повинен був стати політичним центром, супротивним владі клерикалізму. Після 1262 р., коли Гульельмо Бокканегр був зміщений з усіх постів і відправлений до посилання, Сан-Джорджо перетворили на в'язницю. Нині в Герцогському палаці розташовується управління Генуезького порту.

Фото: Герцогський палац Сан-Джорджо, Італія
Фото: Герцогський палац Сан-Джорджо, Італія

Розмір оригіналу:   760x473
Тип: jpg   Дата:

Як бачимо, пам'ятки Генуї складаються в основному з архітектурної спадщини. Але, будьте впевнені, що практично кожен турист знайде тут щось цікаве для себе.

15 лютого 2018

Автор:

Італія. Пам’ятки Генуї: топ-10 (фото та опис) Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук