Перш ніж відправитися у відпустку, добре б заздалегідь більше дізнатися про погоду і клімат країни, в яку вирушаєте. І якщо це пляжний відпочинок, то буде дуже не зайвим визначитися з температурою води, в якій вам належить купатися.
Їдемо купатися в Єгипет
Їдемо купатися в Єгипет

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Як відомо, хто попереджений, той озброєний, тому готуючи купальні костюми, ласти, маски і трубки, купуючи панамки, креми до і після загару, не забудьте ознайомитися з корисною інформацією, наприклад, яка погода в Єгипті по місяцях і коли і де там найкомфортніша температура води для купання.
По морях, по хвилях.
Благодатна для туристів країна Єгипет омивається відразу двома теплими морями: Червоним – на сході і Середземним – на півночі. Підраховано, що середньорічна температура води в Червоному морі складає +25°С. Товща води прогрівається в жаркі місяці на велику глибину, а взимку не встигає остигнути. Така особливість дозволяє туристам купатися на червонооморському узбережжі практично круглий рік.
У Александрії на березі Середземного моря високий купальний сезон триває з травня по листопад. У квітні і грудні також можливі водні процедури, а січень, лютий і березень для купання підійдуть хіба що моржам.
Зима
Зимові місяці на курортах Єгипту відносяться до низького сезону. У Середземному морі в грудні температура води близько +20°С, а в січні-лютому вже +16-14°С. У Червоному морі вода тепліша. Середні значення температур в грудні +22°С, в січні і лютому +21°С. Збираючись на відпочинок в цей час треба враховувати, що в Шарм-Ель-Шейху температура води завжди на пару градусів тепліше, ніж в Хургаді.
Весна
У Червоному морі у березні вода ще прохолодна: середня температура, як і в лютому, +21°С. Два інших весняних місяця разом з першим літнім вважаються найбільш комфортними для купання. У квітні температура води +23°С, в травні вже +26°С.
На Середземномор’ї у березні і квітні купатися ще не можна, оскільки температура води в цей час коливається від +14°С до +17°С. Купальний сезон відкривається в травні, коли середня температура моря досягає +24°С.
Літо
Влітку в Єгипті жарко як у воді, так і на суші. У Александрії в червні, липні і серпні вода прогрівається до +24-26°С. Це високий плавальний сезон на середземноморському узбережжі.
На курортах Червоного моря в червні температура води в середньому +27°С, а в серпні вже може свого максимуму (+30°С). Але якщо врахувати, що в цей час повітря прогрівається до +35-40°С, то навіть така тепла вода охолоджує. У ній можна плавати до безкінечності, особливо серед риб і коралів.
Осінь
Осінь вона скрізь осінь: оксамитовий сезон. Ласкаві води вересневого і жовтневого Червоного моря мають середню температуру +26°С. У листопаді температура опускається до+24°С.
Найтепліша вода на березі Середземного моря – у вересні (середньомісячна температура +27°С). Купатися в жовтні в Александрії теж тепло і комфортно (+26°С), але і листопад не поступається, оскільки морська вода, маючи високу теплоємність, остигає повільно. Останній місяць осені радує туристів середньою температурою води +23°С.
пляжі Єгипту
пляжі Єгипту

Розмір оригіналу:   670x390
Тип: jpg   Дата:

Річка Ніл – не в рахунок!
Справедливості ради треба згадати ще одну водойму Єгипту – знамениту річку Ніл, що дає прісну воду, а значить і життя. Серед туристів користуються популярністю круїзи від Луксора до Асуана і навпаки, а ось купатися в річці не рекомендується, незважаючи на середньорічну температуру води вище +25°С. Це пов’язано з великою забрудненістю: в завжди теплій прісній воді добре живеться всяким бактеріям, гельмінтам і іншим паразитам. Проте, місцеве населення там купається, пере, щось миє, але і нечистоти зливає.
круїз по Нілу
круїз по Нілу

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Але не переживайте, під час круїзів по Нілу проміжках між оглядом пам’яток загорати можна на палубі комфортабельних судів, а плавати відповідно у басейнах.

26 січня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук