У сьогодення в економіці України вугілля займає важливе місце, як один з визначальних енергоносіїв. Також вугілля масштабно застосовують у фармацевтичній області, в лакофарбній промисловості, у будівельній сфері і машинобудуванні. Також кокс – результат хімічної переробки вугілля – надзвичайно потрібний для металургії і для випуску штучних матеріалів.
вугілля в Україні
вугілля в Україні

Розмір оригіналу:   650x530
Тип: jpg   Дата:

Визначальні родовища, де видобувають кам’яне вугілля в Україні, знаходяться в Донецькому кам’яновугільному басейні, незначна складова зосереджена у Львівсько-волинському басейні. Як були сформовані ці грандіозні поклади? Відповідь на це питання розглядає одночасно і геофізика, і петрографія, і геологія, а також палеоботаніка. Усі ці науки вивчають механізми виникнення родовищ кам’яного вугілля. На даний момент багато хто дотримується двох основних теорій виникнення кам’яного вугілля.
Перша теорія свідчить, що залишки рослинності, покриті осадовими пластами, були схильні до метаморфізму, і через багато століть трансформувалися з торфу в антрацит. Виходячи з цієї гіпотези, родовища кам’яного вугілля з’явилися в місцях, які упродовж століть були укриті рясною рослинністю, фрагменти якої, опинившись глибоко під поверхнею Землі, і сформували пласти кам’яного вугілля.
Друга гіпотеза заснована на тому, що родовища вугілля виникли в результаті того, що вода змивала залишки рослин у води морів, де вони згодом скупчувалися на дні і обволікалися товщами мулу.
Зараз доведено, що і перша, і друга теорії – правомірні. Смужчаті родовища вугілля утворені згідно з першою гіпотезою, а усі інші, ймовірно, утворені згідно другої теорії.
Здобич і продаж кам’яного вугілля в Україні.
На родовищах в Україні видобувають вугілля двома методами: закритим і відкритим. Залежно від глибини залягання кам’яного вугілля вибирають відповідний метод. Якщо пласт вугілля знаходиться на глибині менш, ніж 100 м, то в цьому випадку в основному застосовують відкритий метод видобутку вугілля. Зазвичай віддаляється верхній пласт землі, який не представляє виробничої цінності, після чого видобуток кам’яного вугілля виконується кар’єрним способом.
У випадку якщо пласти вугілля залягають нижче, ніж 100 м використовують закритий метод видобутку кам’яного вугілля. Основною концепцією такого методу здобичі є побудова вугільних шахт з використанням вугільно-шахтного спецобладнання.
Більшість збагачувальних фабрик по видобутку вугілля в Україні використовують закритий метод здобичі. Фабрики пропонують купити вугілля наступних марок : Ж(жирне вугілля), ОС(отощенно-спекаючеся вугілля), Г(газове вугілля) і К(коксове вугілля). При цьому, залежно від його властивостей варіюється ціна кам’яного вугілля. Домінуючими властивостями кам’яного вугілля є його коксованість і спікливість. Власне, завдяки цим найважливішим властивостям вугілля, ми бачимо його широке застосування в хімічній і металургічній галузях України.

14 жовтня 2014

Автор:

Кам’яне вугілля в Україні Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 9
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук