Поки одні країни роками трудяться над створенням туристичних пам’яток, інші щосили рекламують національні пам’ятники, даровані природою. Каша-Катуве – яскравий тому приклад.
Каша-Катуве
Каша-Катуве

Розмір оригіналу:   800x530
Тип: jpg   Дата:

Всесвітньо відомий монумент Каша-Катуве знаходиться в США, в штаті Нью-Мексіко біля міста Кочіті. Монумент розташовується всього в 60 кілометрах на південний захід від адміністративного центру штату – Санта-Фе. Колись на місці цього міста знаходилися села індіанського племені Пуебло, а нині це найбільше місто округу Санта-Фе.
Скелі Каша-Катуве часто називають “Скелі-намети” або “Наметові скелі”. Що, втім, недивно: їх зовнішній вигляд дуже нагадує наметове містечко.
Утворилися незвичайні скелі завдяки вулканічній діяльності близько 6-7 мільйонів років назад. Вивергаючись, вулкан викидав на поверхню землі уламки гірських порід і магму, яка утворювала лаву, камені і пірокластичні потоки. Такі потоки поширюються на великі відстані від 30 до 100 км з величезною швидкістю і складаються з газів, каменів і попелу. Саме завдяки осадженню вулканічних порід і попелу утворилися ці незвичайні скелі, а свою екзотичну форму вони отримали, піддавшись ерозії. Скелі Каша-Катуве складаються з туфу (легкої пористої гірської породи), пемзи (пористого вулканічного скла) і попелу. Крім того, на багатьох скелях при близькому розгляді можна помітити і вулканічне скло. Вулканічна речовина нашарувалася досить рівними пластами, які мають сірий колір з присутністю рожевого і бежевого кольорів.
Скелі Каша-Катуве
Скелі Каша-Катуве

Розмір оригіналу:   800x530
Тип: jpg   Дата:

Вважається, що назва Каша-Катуве з’явилася завдяки індіанським племенам Пуебло. У перекладі з їх мови це означає “білі скелі”.
Час і природа не були прихильні до монументів і роками вода і вітер шліфували гірську породу, зробивши скелі гладкими і утворивши щілини і каньйони. А скелі, які були менш захищені і не мали ковпачків, що захищають їх, втратили свою пишність і майже зруйнувалися.
Місцевість височіє на 1730-1950 метрів над рівнем моря і хоча здається, що усі скелі дуже схожі по своїй формі, вони мають дуже різну висоту. У деяких вона усього лише декілька метрів, а деякі досягають майже 30 метрів у висоту.
Скелі Каша-Катуве
Скелі Каша-Катуве

Розмір оригіналу:   800x530
Тип: jpg   Дата:

Монумент вражає вже на фото, але живцем видовище незрівнянно красивіше. Саме цим скелі і дивують більшість туристів, які вирішили відправитися в таку незвичну і навіть дивну місцевість.
Звичайно, окрім скель тут варто помилуватися дивно фауною і флорою. У лісах ростуть жовті сосни і ялівець, можна побачити пустинну календулу і заячий кущ, а насичено зелене листя кущів красиво виглядає з різноманітними кольорами. У небі парять різні птахи від ластівок і боривітру до яструбів і беркутів, а в лісі водяться олені, лосі, бурундуки і ховрахи.
Щорічно Каша-Катуве відвідує безліч туристів і якби їм дозволили робити усе, що надумається, від прекрасних скель не залишилося б і сліду. Монумент був віднесений до Національних пам’ятників США президентом Білом Клінтоном в 2001 році, незадовго до його відставки. Тому опинитися біля скель можна тільки платно, оскільки монумент відданий в управління общини Пуебло – губернатора Кочіті. В цілях збереження Національного надбання комітетом із захисту природи США розроблена спеціальна інструкція по відвідуванню монумента.
монумент Каша-Катуве
монумент Каша-Катуве

Розмір оригіналу:   800x530
Тип: jpg   Дата:

Незважаючи на це, вхід коштує усього 5$, а для групових відвідувань навіть існують скидки. Пам’ятку дозволяється відвідувати тільки вдень в літні місяці, в інший час дощ або сильний вітер не дозволять спокійно прогулятися по каньйонах і ущелинах і екскурсія стане небезпечною. Також правилами категорично забороняється їздити на машині, брати з собою собак, а також розводити вогнища. Можливо, такі заходи обережності можуть здатися комусь занадто жорстокими, але навколишня краса природи монумента коштує того.
Для туристів прокладена спеціальна стежка завдовжки в 1,9 кілометра, яка дає можливість сповна оцінити усю красу місцевості, як з найнижчої точки, так і з найвищої. Саме звідти відкриваються неповторні пейзажі, тим паче, що підніматися на гору зовсім неважко. Таке скелелазіння прекрасно підійде навіть для подорожей з дітьми, адже спуски і підйоми там легкі, а виступи не круті.
екскурсія на Каша Катуве
екскурсія на Каша Катуве

Розмір оригіналу:   800x530
Тип: jpg   Дата:

21 січня 2015

Автор:

Каша-Катуве – дивні скелі з історією в 6 мільйонів років Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук