У світі немало місць, де знайти чашку гідної кави не просто не проблема – цей напій тут культовий. Тому справжні кавомани належним чином оцінять традиції її приготування під час подорожі. Ось декілька напрямів, де окрім огляду пам’яток можна спробувати ароматну каву.
Аддіс-Абеба, Ефіопія
Недивно, що Ефіопія, як один з провідних експортерів кави, має багату кавову культуру з довгою історією. У країні навіть є приказка: “Кава – як хліб для нас”. Не лише у міських кафе, але і в приватних будинках до напою відносяться з благоговінням.
 кава Ефіопії
кава Ефіопії

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

А процес вживання – справжня церемонія з особливими ритуалами. У Аддіс-Абебі можна спробувати цей напій в самих різних варіаціях і стилях: з додаванням спецій і підсолоджувачів, таких як мед, гвоздика, олія і кориця.
Мельбурн, Австралія
У усій Австралії знають, що в Мельбурні до кави особливе відношення. Місцеві жителі особливо люблять подвійний эспрессо, а кафе відкриті до пізньої ночі.
кава в Мельбурні
кава в Мельбурні

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

Тут каву варять з квасолею і в італійському стилі (навчилися у іммігрантів). У Мельбурні процес насолоди напоєм займає багато часу, тому кафе нерідко переповнені.
У Австралії було безліч плантацій, але збереглися не усі. Ті, що існують, роблять кохану австралійцями арабику. Зараз столиця Австралії настільки “ково-орієнтована”, що в Мельбурні пропонують екскурсії по кав’ярнях і пішохідні маршрути уздовж плантацій.
Рим, Італія
Італія – країна еспрессо і довгих годин, витрачених у вуличних кафе за розмовами. Італійські кавомани насторожено відносяться до сучасних швидкорозчинних сумішей.
Вони сприймають культовий напій серйозно, дотримуючись традицій. Еспрессо належить пити стоячи, макіато популярніше в Мілані, ніж в Римі, а капучіно не слід пити після 11 ранку.
эспрессо в Італії
эспрессо в Італії

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

Італійці віддають перевагу міцному ароматному арабіку і впродовж дня випивають незліченну безліч маленьких чашок кави.
Сан-Паулу, Бразилія
Перший кущ кави був висаджений у Бразилії в 1700-х роках, і маленький боб змінив країну назавжди. Природні умови ідеально підходять для вирощування, і незабаром бразильці стали провідними світовими експортерами.
Напій є частиною бразильської культури. У Сан-Паулу є більше 20 000 кав’ярень, і це не рахуючи пекарень, які також подають каву. У Бразилії цей напій такий гарячий, що просто обпалює і роблять його досить солодким. Найчастіше місцеве населення замовляє подвійний еспрессо з додаванням молока.
Лісабон, Португалія
Ще одна країна, де кава перетворилася на вид мистецтва, – Португалія. Численні кава-бари пропонують еспрессо в чашках середнього розміру (більше, ніж в Італії).
кава в Лісабоні
кава в Лісабоні

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

При цьому, деякі кав’ярні – твори архітектури минулих віків з незвичайним декором.
В додаток до напою можна підібрати ніжні десерти, прикрашені кремом, або піроги з фруктовою начинкою, які в Лісабоні печуть особливо добре.
Гавана, Куба
Чорний і солодкий в крихітній чашці – саме така кава є життєво важливою частиною дня в Гавані.
Будь то Кафе Кубано (еспрессо змішують з цукром і варять) або Кафе Корадіто (еспрессо, увінчаний молоком), цей напій – прекрасний привід передихнути і поглянути на кубинську столицю крізь призму кулінарних вражень.
кава в Гавані
кава в Гавані

Розмір оригіналу:   670x485
Тип: jpg   Дата:

До того ж, за декілька віків традиції вирощування кавового дерева на Кубі майже не змінилися: хімікати тут не в шані, а процес йде при мінімальній дії людини.
Природа робить кубинську каву такою, якою її люблять у всьому світі. Прихильники напою одностайні: мабуть, жодна інша кава не зможе похвалитися таким насиченим смаком.

15 жовтня 2015

Автор:

Культ одного напою: 6 напрямів для кавоманів Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук