Говорячи про культуру і релігію Єгипту варто відмітити, що єгиптяни визначають своєю релігією навіть державний устрій.
Державна релігія Єгипту - іслам, хоча є невелика доля і християн. Також існують в Єгипті і іудейські корені. На горі Сінай досі існують невеликі монастирі, що проповідують цю релігію. Проте вірування єгиптян формувалися на основі їх уявлень про світ. Так, головним божеством в Єгипті був бог Сонця Ра. Цей Бог зображався в людському вигляді, але з головою сокола.
Столицею Стародавнього Єгипту були Фіви. У кінці XI династії столицею Стародавнього Єгипту сталі Фіви, покровителем яких був теж бог Сонця, але що називався тут Амоном.
Другим за значенням Богом був правнук Ра – Осирис. Саме він за легендою навчив людей вирощувати плоди, добувати срібло і золото, робити вино. Оскільки його вважали Богом родючості, то зображували його із зеленою особою і шанували як царя Єгипту.
культура єгиту
культура єгиту

Розмір оригіналу; 504x436
Тип: jpg   Дата:

Єгиптяни дуже часто представляли богів у вигляді тварин. Так, в культурі Єгипту було прийнято шанувати бика, кішку, крокодила і жука-скоробея. Більше того, для померлих тварин існували і свої кладовища, кішок ховали у священному склепі.
Культура Єгипту припускала за неправильні вчинки спокутування гріхів. Коли єгиптян осягали нещастя, такі, наприклад, як тяжка хвороба, вони думали, ніби боги карають їх за неправильні вчинки. Вони сповідували свої гріхи і молилися про зцілення і допомогу. Якщо зцілення приходило, люди часто виражали свою вдячність богові або богині лаконічним написом, що супроводжувався коротким гімном.

9 грудня 2013

Автор:

Культура і релігія Єгипту Оцінка: 5.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук