Мертве море – найзнаменитіше солоне озеро у світі, відоме також, як найбільший у світі природний спа-комплекс, який є важливим пунктом на туристичній карті Ізраїлю і сусідньої Йорданії.
Майже половина із понад трьох мільйонів туристів, які щорічно відвідують Ізраїль, вирішують зупинитися і провести хоч би декілька днів на узбережжі Мертвого моря. Туризм в цьому регіоні приносить значний дохід і забезпечує тисячі робочих місць, проте в осяжному майбутньому цього може не стати.
Мертве море
Мертве море

Розмір оригіналу:   670x425
Тип: jpg   Дата:

Ні, туристи як і раніше їдуть в Ізраїль, щоб побачити своїми очима унікальну водойму, викупатися в його цілющій воді і пройти омолоджуючі процедури за допомогою лікувальних грязей. Тури на Мертве море все ще мають величезний попит, та і ціни на них не великі, навіть якщо ви летите з Києва.
Уся справа в невтішних прогнозах екологів, найвідоміше солоне озеро світу помирає. Збільшення населення регіону привело до зростання потреб в питній воді, яку люди беруть з річки Іордан, відповідно Мертве море не доотримує свою порцію прісної води і поступово висихає. Значну загрозу несе також косметологічна промисловість, яка забирає величезні ресурси дорогоцінних мінералів, руйнуючи тим самим природний баланс. В результаті на півночі озеро висихає приблизно на метр в рік, на півдні ж рівень води піднімається на 20 сантиметрів в рік, загрожуючи тим самим затопити розташовані там готелі.
Сьогодні існує декілька проектів по порятунку Мертвого моря і збільшенню в ньому рівня води, проте доки вони тільки на папері. Тому якщо ви хочете побачити це природне чудо світу своїми очима або прагнете там підлікуватися, не затягуйте з подорожжю.

15 липня 2014

Автор:

Майбутнє Мертвого моря в руках людини Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук