Монастир святого Миколая
Монастир святого Миколая

Розмір оригіналу:   300x200
Тип: jpg   Дата:

Унікальне місце, що притягує місцевих жителів, туристів і паломників зі всього світу, знаходиться на живописному озері Вістоніда, недалеко від траси Ксанті-Комотіні. Йдеться про монастир Святого Миколая, розташований в Порто Лагос (ном Ксанті).
Монастир Св. Миколая є подвір’ям Ватопедського монастиря на Афоні. Комплекс з двох церков побудований на двох невеликих острівцях лиману. Один дерев’яний місток сполучає їх один з одним, а інший міст – з сушею. На одному з острівців розташований монастир Святого Миколая, на другому – церква Панагії Пантанасса, де знаходиться список чудотворного образу Божої Матері Пантанасси (Всецариці), що зберігається у Ватопедському монастирі. Вклонитися списку і попросити про зцілення приходять багато хворих і їх сім’ї. Список, як і чудотворна ікона, дарує зцілення, особливо від онкологічних захворювань.
За легендою, в районі Порто Лагос, який під час ярма Османа належав одному беєві, відлюдничав один чернець. Коли дочка бея захворіла, чернець її вилікував. На знак вдячності бей пожертвував цю область Ватопедському монастирю на Афоні. Згідно іншої, більш ранішої версії, візантійський імператор Аркадій передав цю ділянку Ватопедському монастирю, присвятивши землю Богородиці, яка врятувала його під час корабельної аварії.
До недавнього часу монастир закривався обідньої пори, проте тепер він залишається відкритим для відвідування впродовж усього дня, щоб устигати приймати тисячі відвідувачів.

13 вересня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук