Днями у Венеції був відкритий новий атракціон для туристів – Музей Парфюмерії. Відкриття такого незвичайного музею в італійському місті має свої історичні передумови – саме тут були придумані духи в сучасному розумінні цього слова. Венеціанці першими придумали розчиняти парфюмерне масло в спирті.
Музей Парфюмерії
Музей Парфюмерії

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Новий музей розташувався у венеціанському палаццо Моченіго, де ви зможете побачити унікальну колекцію з 1555 експонатів, включаючи більше 300 різних парфюмерних формул. П’ять залів музею просякнуто запахом ладану, меліси, бергамота, кориці, смоли, шафрану, кардамону, перцю, ванілі і мускатного горіха, які є ключовими компонентами старовинних духів.
Крім того, в Музеї Парфюмерії представлені десятки інструментів для створення духів, а також пристосування для їх розбризкування. Варто відмітити, що в середні віки ароматний склад наносили не лише на тіло, але і на одяг, рукавички, сумки і навіть монети. Одним же з найцінніших експонатів музею, що відкрився, є багатовікова пляшка з духами, виготовлена зі знаменитого муранського скла.
У епоху свого розквіту, починаючи з шістнадцятого століття, Венеція була справжньою столицею парфюмерії, завдяки інноваційним методам виробництва. Тим більше що саме венеціанські правителі ввели в звичку європейської знаті використовувати духи і лосьйони. Місцеві купці привозили з Азії цінні спеції і сировину, з яких парфюмери виготовляли кращі у світі духи.

9 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук