центр археоастрономії
центр археоастрономії

Розмір оригіналу:   330x219
Тип: jpg   Дата:

У крітському місті Сітія відкрився перший в Європі і один з небагатьох у світі Центр археоастрономії (науки, що вивчає астрономічні представлення людей старовині, – прим. ред.)
Центр, розташований в павільйоні муніципалітету Сітія на території порту, створений за ініціативою дослідника егейської писемності Мінаса Тсікрітсіса і спрямований на популяризацію мінойської цивілізації.
Відвідувачі центру можуть помилуватися предметами, які використовувалися в 4-м тисячолітті до нашої ери і демонструють нерозривний зв’язок грецької цивілізації з науками.
Одним з них є копія мінойської кам’яної матриці, виявленої в 1898 році в Палекастро, район Сітії, в західній частині острова Кріт. Мінойська кам’яна матриця вважається першим аналоговим комп’ютером в історії людства. Поряд з копією “кам’яного комп’ютера”, відвідувачі побачать сучасний комп’ютер, який передбачає майбутні затьмарення і показує траєкторію місяця.
У Центрі археоастрономії також представлені копії посудин у формі “сковороди” з Агія Фот’я Сітії, що датуються 2700 роком до н.е., які використовувалися в якості календарів для визначення положення Сонця і інших планет. Експозиція включає і зразки перших письмен Кріта – крітські ієрогліфи, Фестський диск, лінійний лист А і лінійний лист Бі.
Згідно з грецькими дослідженнями, Центр був відкритий в найвіддаленішій частині південної Греції і повинен стати точкою відліку, унікальним туристичним напрямом Греції, де відвідувачів будуть інформуватия про походження технології, яка з’явилася в середині 4-го тисячоліття до н. е. – в першій грецькій цивілізації.

3 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук