Новина для альпіністів, любителів треккінгу і піших походів: вже до кінця поточного року Пакистан запустить екскурсійні піші маршрути на одну з найнебезпечніших вершин у світі – гору Чогорі, розташовану на кордоні Китаю і Пакистану.
Чогорі є другою по висоті вершиною світу, її висота складає 8614 метри, і вона поступається тільки Евересту з його 8 848 метрами. Чогорі, відома також як вершина К2, розташовується в гірському масиві Каракорум. Для в’їзду на територію Пакистану туристам і альпіністам з України знадобиться попереднє отримання візи.
Трек до Базового табору К2 (Чогорі)
Трек до Базового табору К2 (Чогорі)

Розмір оригіналу:   1200x770
Тип: jpg   Дата:

Не менш привабливим для туристів і альпіністів залишається гірський масив Канченджанга, що знаходиться на кордоні Непалу і Індії (штат Сіккім), в Гімалаях. Канченджанга складається з 5-ти вершин, чотири з яких є восьмитисячниками. Найвища точка масиву розташовується на висоті 8586 м над рівнем моря, і робить Канченджангу третьою по висоті вершиною світу. Нагадаємо, що в Індії у кінці минулого року був введений полегшений візовий режим – в’їзд по електронній візі. Він торкнувся 77 країн, у тому числі США, Китай, Україну, Ізраїль, Німеччину. Туристи з України можуть оцінити зручність отримання індійської візи по інтернету.
За повідомленням Міністерства туризму Індії, завдяки введенню електронної візи загальне число туристів, що прибули до країни з січня по травень 2015 року, збільшилося порівняно з минулим роком в 10 разів і склало більше ста тисяч. Тим же туристам-екстремалам, які наважаться все-таки відправитися в Пакистан, запропонують організовані сходження, які поступлять в продаж вже до кінця цього року. У турах можуть брати участь тільки ті, хто вже мав досвід сходжень на висоти хоч би до 3.5 тисяч метрів.
Трекерів супроводжуватимуть гіди-професіонали і шерпи, ціна подібного туру буде досить високою близько шістдесяти тисяч доларів (без включеного перельоту до Пакистану і назад і проживання в готелі).
Подібна ціна пояснюється тим, що Чогорі є дуже складною для сходження вершиною. Так, уперше альпіністам вдалося підкорити її в 1954 році. Незважаючи на те, що ця гора є другою по висоті у світі після Джомолунгми, сходження на неї вважається на порядок важче в технічному плані із-за ландшафту і мінливих погодних умов. Згідно із статистикою, до 2008 року вершину Чогорі вдалося підкорити всього 284-м альпіністам, при цьому шістдесят шість чоловік загинули при сходженні.
За той же часовий проміжок на Еверест успішно піднялися більше трьох з половиною тисяч альпіністів.
Ці дані дозволяють кваліфікувати Чогорі як другу найнебезпечнішу для сходження гору у світі серед восьмитисячників після Аннапурни. Так званий коефіцієнт смертності, що описує співвідношення числа усіх сходжень до кількості загиблих, на Чогорі складає двадцять п’ять відсотків. Варто відмітити, що жодна із спроб підкорення Чогорі в зимовий період часу не стала успішною.

9 жовтня 2015

Автор:

На одну з найнебезпечніших вершин світу будуть організовані екскурсії Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук