Глейшер (Монтана, США) – точне розташування, цікаві місця, мешканці, маршрути.

Є в Сполучених Штатах в штаті Монтана у кордону з Канадою місце, яке ідеальним чином підходить для любителів дикої природи і красивих пейзажів. Небо тут неймовірно виразне, сніг – ідеально білий, рослини – усіх відтінків зеленого кольору, лінії гір фантастично красиві, а водойми більше схожі на величезні дзеркала, ніж на водну гладінь. Найголовніше, це одно з тих місць, де можна оглянути льодовики. Йдеться про національний парк Глейшер, який розкинувся у північного краю Скелястих гір.

Національний парк Глейшер
Національний парк Глейшер

Розмір оригіналу:   2048x1398
Тип: jpg   Дата:

Як добратися

Аеропорти Missoula (190 км) і Kalispell (40 км) приймають рейси з Сан-Франциско, Лос-Анджелеса, Фінікса і інших міст США. Дістатися від них до парку можна без проблем, на шатлах або рейсових автобусах. З Канади (міста Калгарі) до нацпарку всього 4,5 години їзди.

Безпосередньо поряд з парком знаходиться містечко Густавус, в нього з Джуно (Juneau) можна потрапити на авіатаксі або по воді.

Тим, хто приїде в парк на своєму авто, доведеться заплатити 25 USD за дозвіл на в'їзд, діє 7 днів. Щоб дістався до парку на своїх двох (тобто громадським транспортом) також доведеться заплатити 12 USD з людини (на ті ж 7 днів). Є в Глейшері і абонементи, що діють рік і дозволяють знаходитися в парку необмежений час. Вартість їх 30 USD. Крім того, Глейшер можна відвідати з абонементом The National Park Pass, який включає усі нацпарки США, коштує 80 USD на рік.

Клімат парку Глейшер

Якщо говорити про нинішню ситуацію, то тут досить тепла (в середньому від – 2 °C до 4 °C) зима, а літо досить прохолодне, середня температура тримається в районі 12… 15 °С. В горах набагато прохолодніше, ніж в низинах. Найсухіші місяці – квітень, травень і червень.

У вересні і жовтні кількість опадів найбільша за рік.

Національний парк Глейшер
Національний парк Глейшер

Розмір оригіналу:   2048x1177
Тип: jpg   Дата:

Природа і тваринний світ парку

Площа парку складає майже 4000 кв. км, багатий він гірськими хребтами, сотнями великих і маленьких озер, водоспадами, строкатими від кольорів лугами, льодовиками, що утворилися багато віків тому.

Парк населений великою кількістю тварин і птахів, а люди уперше оселилися в цих місцях близько 10 000 років тому, це були індіанські племена.

Перші європейці прибули сюди на початку 19 століття у складі експедиції Люіса і Кларка, вони-то і виявили тут індійців. У 1807 році був побудований форт Мануеля, що призначався для торгівлі з індійцями. Пізніше в околицях знайшли золото, через що майже безлюдна територія стала перетворюватися на жваву і густонаселену місцевість. На щастя, зусиллями ентузіастів вдалося захистити унікальну місцевість від долі золотоносної жили і місць хутрового промислу.

У 1910 році регіон отримав статус національного парку, і тут почалися упоряджальні роботи.

Туристичні маршрути парку Глейшер

Досить швидко територія парку була обладнана необхідною для туризму інфраструктурою, і сьогодні тут є більше 300 споруд, що входять в Національний регістр історичних місць.

З кінця травня і до вересня в парку Глейшер триває офіційний туристичний сезон, саме в ці місяці сюди приїжджає основна маса туристів. У інші місяці можливе лише обмежене обслуговування.

Парк потрапив в зону підвищеного інтересу любителів екотуризму: в Глейшері знаходяться льодовики з числа тих, які найближчим часом можуть у буквальному розумінні зникнути з лиця землі, – розтанути із-за змін в кліматі.

Нині льодовиків в парку близько 30, тоді як в 19 столітті їх тут було в п'ять разів більше. Під впливом наймасивніших з них формувалися і мінялися рік від року пейзажі місцевості. На думку учених, танення льодовиків – процес природний і безповоротний, зупинити його неможливо.

Національний парк Глейшер
Національний парк Глейшер

Розмір оригіналу:   1599x949
Тип: jpg   Дата:

По території парку прокладена безліч туристичних маршрутів, як піших, так і розрахованих на використання транспорту. Найпопулярнішим є 80-кілометровий маршрут під назвою "Дорога до сонця": це двогодинна поїздка на невеликому автобусі або автомобілі. Починається вона з нижніх територій парка, а закінчується на висоті 2000 метрів над рівнем моря на перевалі Континентальний. Ця коротка подорож дасть можливість побачити безліч прекрасних видів, кожен з яких є шедевром художника на ім'я Природа.

Не варто забувати, що самі кращі види доступні в парку Глейшер лише з пішохідних стежок.

Неймовірно цікавий водний маршрут по парку. Теплохід рухається уздовж берегів затоки Глейшер-бей, тому у пасажирів є можливість в подробицях розглянути прибережні льодовики, кожен з яких має свій неповторний малюнок і колір. Досить часто можна побачити і почути, як брила льоду відколюється від прибережного крижаного масиву, видаючи звук потужного пострілу, і падає у воду з гучним сплеском. Підійти близько до льодовиків немає можливості, оскільки це небезпечно.

Огляд парку з повітря – ще одна можливість подарувати собі незабутні враження від споглядання живої природи. Будучи сукупністю глибоководних фьордів, заливши Глейшер-бей і його береги виглядають з повітря дуже виразно, тому екскурсії на вертольотах і легких літаках користуються особливою популярністю.

Відео: Національний парк Glacier Bay

Лоджи, кемпи і готелі в Глейшері

Серед декількох сотень туристичних споруд в парку Глейшер є, зрозуміло, і готелі. Побудовані вони в мальовничих місцях, як правило, на березі водойм, і є частиною туристичних комплексів, що включають кафе, ресторани, зони відпочинку, магазини.

У західній частині парку в 1914 році відкрив свої двері для гостей готель Lake McDonald Lodge. Назву готель дістав по імені найбільшого озера в парку, на березі якого і був побудований. Комплекс будівель в стилі швейцарського шале прекрасно вписується в ландшафт. У головній будівлі (яка внесена в список Національних історичних пам'ятників Америки) знаходиться лобі готелю – відкритий простір, оточений трьома поверхами балконів, з яких можна потрапити в номери.

Інтер'єри і обстановка в готелі витримані в добротному сільському стилі, номери з усіма зручностями.

На східному березі озера Свіфткаррент розташований готель Many Glacier, найбільший в парку. Готель користується винятковою репутацією, оскільки його місце розташування вважається найвдалішим. Це комплекс будівель, в яких знаходяться номери, відкриті веранди, ресторан з живою музикою, магазини, кафе, бари. Номери готелю оформлені без досліджень, але дуже комфортні.

Втім, тут мало хто проводить час в номері: піші, кінні і водні прогулянки, поїздки по парку на червоному екскурсійному автобусі, та і просто перебування на одній з терас, з яких відкриваються прекрасні види, притягають туристів набагато сильніше.

15 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук