Останнє соціологічне опитування показало, що третина наших співгромадян віддала перевагу минулого року самостійним подорожам. За кордоном дуже багато і давно подорожують самостійно. Українцям же тільки доводиться цьому вчитися. Останнім часом такі незалежні туристи з України перестають бути рідкістю на вулицях європейських столиць. Поїздки, позбавлені плану і попередньої організації, приносять значно більше задоволення і вражень, ніж готові тури. Квиток, трохи грошей в кишені – і вперед. Проте стоп, ще віза і проживання!. І тут хостели теж можуть стати дуже корисними, адже основною статтею витрат в кожній подорожі стає саме проживання. Як відомо, готелі мають право висилати запрошення і надавати візову підтримку. Броня житла в хостелі – є основою для отримання туристичної візи в деякі європейські країни, а саме у Великобританію, Францію, Австрію, Швейцарію, Німеччину, Італію. Це найдешевший спосіб отримати візу (окрім, хіба що, запрошення від друзів). Вартість запрошення від хостела – близько 20-30 доларів.
мандрівники обирають хостел
мандрівники обирають хостел

Розмір оригіналу:   700x460
Тип: jpg   Дата:

Що ж таке хостел? У перекладі з англійського hostel – це гуртожиток. Французи говорять: «Auberge de jeunesse», німці – «Jugendherberge». Гуртожиток в розумінні українців за багато років придбав негативний відтінок. Тому, кажучи про сучасні гуртожитки-готелі західного зразка, прийнятніше користуватися мовою оригіналу. Тоді не виникатиме небажаних асоціацій з брудними сходами, зламаною сантехнікою і іншими «принадами» радянських гуртожитків. Початок хостелам багато віків назад поклали придорожні харчевні, що пропонували дешеві місця для нічлігу невередливим мандрівникам. Проте перший хостел в сьогоднішньому значенні цього слова з’явився тільки в 1907 році, коли німецький учитель Річард Ширманн задумав у неділю здійснювати зі своїми учнями заміські прогулянки. Але учні його були дуже небагаті, і їм було складно знайти відповідне місце для ночівлі. Компанії доводилося ночувати в школах, які були вільні у вихідні дні і під час канікул. Так до вчителя прийшла ідея організувати постійні місця ночівель для учнів і вчитель розпочав пропонувати нічліг молодим мандрівникам в школі, де він працював. Вечорами з класів прибирали столи і стільці, а на підлогу викладали мішки з соломою. Зранку кожен постоялець приймав участь у розміщенні усіх меблів назад і допомагав вимести солому, яка залишилась. Пізніше хостел був перенесений в замок Алтени, де і він існує і на даний час.
Протягом років шкільна гостинність дещо змінилася – у нинішні часи в багатьох країнах університетські гуртожитки на час канікул перетворюються на хостели, якщо канікули тривають більше одного тижня. Щоправда, в країнах Східної Європи в такі хостели приймають тільки туристичні групи, а туриста-одиночку можуть не узяти.

Через століття хостели дуже змінилися. Ще кілька років тому це було місце винятково для нічлігу, яке після не цілком ситного сніданку, що полягав, як правило, з чашки кави і тосту з маслом і джемом, потрібно було покинути до певної години.
Пристойні хостели сьогодні обладнані кондиціонерами, телефонами, телевізорами і підключенням до Інтернету. Проте, незважаючи на усі зміни, демократичний дух в хостелах залишився – вартість ночівлі досі дорівнює двом чашкам кави. Як правило, хостели мають номери різної місткості (від 2-х до 7-ми місць) із зручностями в номері або в блоці на декілька кімнат, і так звані dormitories – кімнати, розраховані на 10-20 чоловік (із загальними зручностями в коридорі). Зрозуміло, ніж менше зручностей, тим менше ви платите. Згідно з обмеженнями, встановленими Міжнародною федерацією, наявність в хостелі гарячої і холодної води обов’язкова. Постільна білизна часто видається за додаткову плату. Сніданок може бути включений у вартість проживання, або ж в хостелі буде кухня, де постояльці зможуть приготувати їжу самостійно. Одна з важливих деталей – в хостелі мають бути або шафки, що закриваються, або приміщення, що охороняється, в якому можна залишити речі і до якого клієнт матиме доступ в будь-який час.

Хостел у Харкові.
Хостелів у Харкові не так уж і багато, проте у деяких з них досить демократичні ціни. Так, наприклад, хостел Sana пропонує ліжко в двомісному номері економ-класу за 175 гривень, а за двомісний номер бізнес-класу з вас візьмуть лише 500 гривень за сутки проживання. В середньому тривалість перебування туристів в хостелі складає 1-2 ночі.
номер економ-класу в хостелі Sana у місті Харків
номер економ-класу в хостелі Sana у місті Харків

Розмір оригіналу:   700x460
Тип: jpg   Дата:

Наші туристи поки що лякаються такого формату, а багато хто не готовий ділити кімнату з незнайомими людьми. Але ті, хто оцінили демократичність хостелу Sana, можуть сміливо скористатися можливістю серйозно заощадити на поїздці. І за абсолютно смішні гроші розміститися в самому центрі міста, завдяки чому ви з легкістю зможете прогулятися пішки по вулицям і побувати біля найцікавіших і найяскравіших пам’яток міста Харків, а саме: пам’ятника Тарасу Шевченку, фонтану «Дзеркальний струмінь», Покровського, Успенського і Благовєщенська собору, Госпрому і дома зі шпилем.
пам’ятки міста Харків
пам’ятки міста Харків

Розмір оригіналу:   1400x800
Тип: jpg   Дата:

Позитивні моменти перебування у хостелі
Правила проживання в хостелах практично однакові в усіх країнах Європи, що значно спрощує життя мандрівникам. Вибираючи хостел, варто звертати увагу на розподіл кімнат в описі приміщення: в деяких з цих молодіжних готелів ніякого ділення постояльців немає, в інших спальні кімнати діляться за принципом “М” і “Ж”. Деякі хостели обладнані кухнями – це дозволяє не розорятися на обіди в ресторанах і кафе, а готувати самим. При цьому, як правило, саме тут можна знайти найцікавіші розваги: від екскурсій по замках з привидами або по бандитських кварталах до запрошень на закриті вечірки і найпопулярніші дискотеки.

3 травня 2016

Автор:

Незалежні мандрівники обирають хостел Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук