Празький Град, Карлов міст, собор Святого Віта, Вацлавська площа – напевно ви вже встигли подивитися головні символи Праги. Але не варто зупинятися на досягнутому, за відомими пам'ятками ховається безліч незвичайних пам'ятників. Якщо ви любите оригінальні маршрути і готові побачити місто з іншого боку, тоді вам точно варто пройтися по "нетуристичних" місцях Праги. Ви побачите:

  • Колоритні маловідомі вулиці;
  • Скульптури;
  • Креативні пам'ятники сучасних майстрів;
  • Музеї;
  • Місця, оповиті таємницями і легендами.

Ви вже готові відправитися в захоплюючу подорож по маловідомих куточках столиці Чехії? Тоді пропонуємо список самих незвичайних пам'яток Праги.

Міст Закоханих

Практично в кожному туристичному місті є куточок, де закохані можуть залишити символічний знак на згадку про свої почуття. Прогулюючись по острову Кампа, ви виявите невеликий місток, який вважається улюбленим місцем молодожонів і пар. Традиційно наречені залишають тут замки, а ключі відправляють в річку Чортиця, що протікає прямо під мостом. Звідси відкривається вид на старовинний водяний млин. А поряд з мостом видно фігуру Водяного Кабурека – популярний герой чеських казок.

Міст Закоханих
Міст Закоханих

Розмір оригіналу:   1199x698
Тип: jpg   Дата:

Добратися сюди можна на трамваї або метро. Міст Закоханих знаходиться недалеко від зупинки Malostranské náměstí.

Скульптура *Висяча людина*

Не один турист був збентежений незвичайною статуєю, розташованою на одному з будинків Гусової вулиці. Якщо ви побачите над собою фігуру, що висить, яка тримається рукою за балку, не лякайтеся. Ця скульптурна композиція присвячена Зігмунду Фрейду, відомому психоаналітикові 20 віків. Її творцем став Давид Чорний, роботи якого відрізняються оригінальністю і епатажем. З'явився пам'ятник в 1997 році. Відтоді він неодноразово подорожував по виставках і набув свого дому на вулиці Гусовій.

Скульптура *Висяча людина*
Скульптура *Висяча людина*

Розмір оригіналу:   800x440
Тип: jpg   Дата:

Найвужча вулиця

Багато мандрівників не помічають колоритну вуличку Винарна Чортиця. І це зовсім не дивно, адже її ширина не перевищує 70 см. Вона впритул прилягає до двох будинків, через що прогулятися по ній може тільки одна людина. Назву вулиця придбала на честь виноробні "Чортиця", розташованої поблизу. Але місцеві жителі називають її "Вулицею однієї людини".

вулиця однієї людини
вулиця однієї людини

Розмір оригіналу:   820x464
Тип: jpg   Дата:

Щоб на вузькій вулиці не зустрілися два туристи, з кожного боку встановлені спеціальні пішохідні світлофори і ліхтарі. Будьте готові, що в пік туристського сезону доведеться постояти в черзі, щоб влаштувати прогулянку по Чортиці.

Розташовується Винарна Чортиця поряд з музеєм Франца Кафки і Карловим мостом. Від центру міста треба буде пройти приблизно 150 метрів. Тому включити її в прогулянку по пам'ятках вам не складе труднощів.

Стіна Джона Леннона

Попри те, що легендарний виконавець ніколи не був в Празі, його таланту в місті присвячена ціла стіна. Знайти її можна на Велкопржеворскій площі, прямо навпроти французького посольства. До 1980 року стіну прикрашали яскраві граффіті, багато з яких були сюжетами пісень "Біттлз". Після смерті Леннона на стіні стали з'являтися його портрети. Відтоді чиновники неодноразово стирали малюнки, але жителі міста не припиняли колективну творчість.

Стіна Джона Леннона
Стіна Джона Леннона

Розмір оригіналу:   1024x601
Тип: jpg   Дата:

Цікаво, що стіна вважається не лише яскравою прикрасою, але і символом свободи слова. У 1989 році вона надихала громадян влаштувати Оксамитову революцію, після якої в Чеській республіці закінчився комуністичний режим.

Музей алхіміків і магів

Мабуть, в Празі складно буде знайти інше місце, овіяне великою кількістю легенд, чим Музей алхіміків. Його історія почалася в 16 столітті, коли правитель Рудольф II подарував відомому у той час медіумові Едварду Келлі будинок на Янському пагорбі. Відтоді в цьому місці побували багато дослідників, маги і учені. А сьогодні в колишній лабораторії Келлі знаходиться інтерактивний музей.

Музей алхіміків і магів
Музей алхіміків і магів

Розмір оригіналу:   1023x598
Тип: jpg   Дата:

Експозиція познайомить вас з самими різними атрибутами, якими користувалися алхіміки. У першому залі ви дізнаєтеся про історію магічного мистецтва. У другому розташовується справжня алхімічна лабораторія. Скляні колби, скелети, магічні книги, воскові фігури створюють тут атмосферу таємниць і загадок. Усі експонати виставки не справжні, тому тут можна доторкнутися до атрибутів і навіть приготувати магічне зілля. Розташовується заклад в Старій Празі, недалеко від музею КДБ і церкви св. Миколи.

Зверніть увагу. Прогулятися по інших відомих місцях алхіміків в Празі можна під час пішохідної екскурсії "Магія і містика". Ви дізнаєтеся про найзагадковіші легенди міста, побачите пам'ятники, будинки, собори Старого міста і Єврейського кварталу.

Пінгвіни на Влтаві

Скульптури жовтих пінгвінів, що світяться, прикрашають узбережжя річки Влтава. Вони викликають величезний інтерес у туристів. 34 невеликих статуетки височіють на платформі у воді, а поряд з ними видніється ще один концептуальний пам'ятник – шестиметровий стілець. Спочатку композиція виставлялася в музеї сучасного мистецтва, після чого була перенесена до річки. Символізм скульптури залишається загадкою, але це зовсім не заважає туристам фотографуватися на тлі пінгвінів.

Пінгвіни на Влтаві
Пінгвіни на Влтаві

Розмір оригіналу:   800x448
Тип: jpg   Дата:

Пам'ятник "Порожній плащ"

Знаходиться сюрреалистичный пам'ятник поряд із Становим театром. На п'єдесталі ви побачите одягнену в плащ фігуру, але якщо уважно придивитися, то за залізними складками не видно особи. Особливе враження статуя справляє на гостей міста вночі.

пам’ятник *Порожній плащ*
пам’ятник *Порожній плащ*

Розмір оригіналу:   1280x782
Тип: jpg   Дата:

Скульптура присвячена примарному Командорові, відомому персонажеві опери Моцарта "Дон Жуан". У 1787 році в Становому театрі відбулася прем'єра цього легендарного твору, яким диригував сам Моцарт. Цікаво, що Становий театр – єдиний заклад, що зберігся, де виступав композитор. Авторство пам'ятника належить чеському скульпторові Ганні Хромі.

Вулиця Новий Світ

Якщо вам подобаються старовинні вулички, тоді обов'язково прогуляйтеся по Новому Світу. Вона розташовується в тихому елітному районі, недалеко від Празького Граду. З одного боку вулиця прикрашена сучасними будинками, а з іншою оточена середньовічною стіною. Спочатку Новий Світ була частиною бідного району, де мешкала прислуга Празького Граду. А сьогодні вулиця вважається однією з найпрестижніших в місті, тут живуть художники, письменники і поети. Окрім середньовічного колориту вулиця відома тим, що тут жив учений Тихо Бразі.

вулиця Новий Світ
вулиця Новий Світ

Розмір оригіналу:   1199x634
Тип: jpg   Дата:

Пам'ятник Кафці

Один з самих неоднозначних пам'ятників, символізм якого примушує замислитися усіх прихильників творчості відомого письменника. Маленька людина сидить на плечах у порожнього костюма без тіла і голови. Найпопулярнішим поясненням вважається аналогія розповіді Кафки "Історія однієї боротьби", де головний герой підійнявся на плечі попутникові і відчув на собі увесь жаль його життя. Але істинна авторська задумка досі не відома.

пам’ятник Кафці
пам’ятник Кафці

Розмір оригіналу:   888x606
Тип: jpg   Дата:

Розташовується монумент недалеко від місця народження Кафки, між єврейським музейним комплексом і костьолом Святого Духу. Композиція була створена в 2003 році Ярославом Роною. Завдяки своїй неоднозначній концепції вона часто лідирує в списку самих незвичайних монументів у світі.

Королівство залізниць

Цю пам'ятку варто відвідати усією сім'єю, адже вона викликає непідробний захват у дітей. Одна з найбільших діючих залізниць в Чехії знаходиться у будівлі готелю Anděl. Мініатюрні залізничні колії тягнуться на 121 метр. Крихітний світ відтворений до найдрібніших подробиць. Тут видно чеські міста, станції і навіть відеокамери на локомотивах.

Королівство залізниць
Королівство залізниць

Розмір оригіналу:   781x454
Тип: jpg   Дата:

Празький метроном

Прогулюючись по парку Летна, можна помітити 24-метровий монумент з штангою. Це празький метроном, що відлічує час з 1991 року. Пам'ятник примітний не лише масштабами. Згідно з місцевими повір'ями, він допоміг прийняти вірне рішення перед вступом країни в Євросоюз. У той час меткі городяни підписали з двох сторін метронома "Так і ні". А сьогодні деякі жителі Праги вважають, що позитивна відповідь пам'ятника вплинула на історичну подію.

Празький метроном
Празький метроном

Розмір оригіналу:   1280x600
Тип: jpg   Дата:

Це лише частина незвичайних пам'яток Праги. Для своїх гостей місто зберігає ще багато красивих історичних місць. Оцінити все надбання чеської столиці можна під час екскурсій з гідом.

27 липня 2019

Автор:

Незвичайні місця і пам’ятки в Празі Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук