Перед новим роком посилилися правила регулювання сходження на Еверест. Цей захід був прийнятий Урядом Непалу відповідно до Закону про туризм для поліпшення безпеки альпіністів.

«У регламент були внесені поправки з метою підвищення безпеки альпіністів. Зараз у Департаменту туризму більше повноважень для самостійного вирішення питань» – заявив міністр туризму. «Ці поправки також забезпечать права місцевих гідів-провідників і альпіністів».

сходження на Еверест
сходження на Еверест

Розмір оригіналу:   670x300
Тип: jpg   Дата:

Однією з основних змін в регламенті є обов'язкове надання гідів при сходженні в гори, у тому числі на найвищу у світі вершину- Еверест. «Відтепер, іноземним альпіністам заборонено самостійні сходження на Еверест», – відмітив міністр, – «Це забезпечить велику безпеку для іноземних альпіністів, а також створить робочі місця непальцям, які займаються супроводом».

Із зростанням поодиноких сходжень на Еверест число нещасних випадків в останній час різко збільшилося. Весною минулого року сталися два такі випадки. Залишається неясним питання про дозвіл іноземним гідам, які мають ліцензію на сходження, здійснювати індивідуальні сходження або виступати в якості гіда- супроводжуючого.

Зміна торкнулася також альпіністів-інвалідів (сліпих та не маючих частини кінцівок). Нагадаємо, що американський альпініст Ерик Вейхенмайер став першою сліпою людиною, що підкорила Еверест 25 травня 2001 року. Марк Джозеф Інгліс з Нової Зеландії – перший альпініст, що не має двох ніг зійшов на вершину найвищого у світі піку 15 травня 2006 року. Він вчинив подвиг після 40 днів сходження. Канадець непальського походження, Сударшан Гаутам, є першим з подвійною ампутацією рук, який піднявся на Еверест 20 Травня 2013 року.

«Крім того, ми також посилили перевірку медичних довідок альпіністів, що б визначити фізичну можливість кожного альпініста на сходження на найвищі списи» – сказав міністр туризму пан Нойпане.

Деякі посадовці виразили стурбованість у зв'язку з тим, що введення заборони на подання заявок на Еверест для людей з фізичними недоліками може притягнути увагу до питань прав людини. Аналіз сходжень на Еверест показує, що альпіністи з обмеженими можливостями менше ризикували і були більше захищені, оскільки вони наймають більші команди помічників альпіністів і шерпів, щоб забезпечити свою власну безпеку. Крім того, вони витрачають більше часу і грошей, на виконання своєї заповітної мрії.

Уряд не встановив верхню вікову межу альпіністів. Переглянуте положення не зачіпає існуючого Положення, яке забороняє альпіністам у віці до 16 років подавати заявки на сходження на Еверест.

Крім того, переглянуте положення дозволяє уряду публікувати назви гір, які відкриті для сходження. Досі уряд відкрив 414 гори з 1300 вершин для комерційного сходження.

Відповідно до зміненого положення уряд також видаватиме альпіністський сертифікат на гору Еверест непальським гідам і працівникам, найнятим іноземними альпіністами. Ці альпіністи не зобов'язані оплачувати уряду за сходження. Іноземні альпіністи зможуть отримати дозвіл на сходження на Еверест, заплативши $11, 000 з кожної людини. Плата за скелелазіння для непальського альпініста складає 75 000 непальських рупії.

За даними Департамент статистики на Еверест з 1953 року піднялися 4879 альпіністів. Більше 300 чоловік померли в прагненні досягти даху світу.

12 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук