Сьогодні екшн-камери GoPro міцно зайняли лідируючі позиції в рейтингах найбажаніших гаджетів. З їх допомогою роблять модні селфі і записують відео у будь-яких умовах і ситуаціях. Американський виробник робить кращі екшн-камери у світі.
На сьогодні в продаж випущено вже четверте покоління екшн-камер GoPro. У нашому огляді ми познайомимося з його представниками: модифікаціями GoPro 4 Black Edition і GoPro 4 Silver Edition. Ми розповімо про те, чим вони відрізняються один від одного, а також оцінимо переваги і недоліки найсучасніших і популярніших у світі екшн-камер.
GoPro Hero 4 Black проти Silver Edition
Камера випущена в двох версіях. Для багатьох покупців встає питання, яку модифікацію вибрати. Якщо Ви не професіонал у відеозйомці і плануєте знімати, в основному, дитячі заходи, то краще віддати перевагу Silver Edition. У неї є вбудований сенсорний екран, на якому можна відразу переглядати зняте відео і фото. У режимі 1080p (Full HD, 1920 х 1080) з частотою 60 кадрів/сек на GoPro Silver Edition можна зняти дуже хороше відео високої якості, щоб потім викласти на YouTube або на сторіночку у іншій соціальній мережі.
екшн-камери GoPro HERO4
екшн-камери GoPro HERO4

Розмір оригіналу:   810x550
Тип: jpg   Дата:

На Black Edition відеозйомка ведеться в дозволі 4К (3840 х 2160) при 30 кадрів/сек або Full HD (1920 х 1080) при 120 кадрах/сек. Це параметри професійного відео. За якістю картинка буде просто немислима, дуже деталізованою і чіткою.
Мабуть, якщо ви дивитиметеся зняте відео на великому широкоекранному телевізорі, то краще купити Black Edition і знімати на неї. У цієї версії потужніше процесор, але немає ЖК-екрану. Треба підключати зовнішній дисплей (продається як окремий аксесуар) або виводити зображення на екран смартфону або планшету.
Щоб було зрозуміло, що версія Black Edition розрахована, в першу чергу, на професіоналів також відмітимо, що у неї є підтримка зовнішнього мікрофону для студійного запису звуку, а у Silver немає.
Дизайн і управління
Модифікації Black Edition і Silver Edition відрізняються одна від однієї не лише за параметрами зйомки, але і зовні. У Silver усю задню поверхню камери займає сенсорний ЖК-екран, а у Black – просто пластикова панель з написом про те, яку кришку для кейса і в яких умовах краще використовувати. Ззаду у обох камер також розташований роз’єм для підключення аксесуарів «HERO port» і світловий індикатор.
У іншому, камери ідентичні одна одній та моделям минулих поколінь для сумісності з раніше випущеними аксесуарами. Спереду у гаджета розміщений об’єктив, який приблизно на півсантиметра видається вперед з корпусу камери, а також чорно-білий дисплей. На фронтальній поверхні є два світлодіоди (синій і червоний), а також кнопка живлення (вона ж використовується для зміни режимів).
На верхньому торці – кнопка старту зйомки, світлодіод, який дублює індикатор на задній панелі, мікрофон.
На нижній грані розташована кришка відсіку під акумулятор. На лівому торці – заглушка, під якою сховані роз’єм mini-USB, порт HDMI та слот для карти пам’яті. Також на лівій боковині є мініатюрний динамік.
дизайн GoPro Hero 4
дизайн GoPro Hero 4

Розмір оригіналу:   810x550
Тип: jpg   Дата:

Корпус камери покритий матовим пластиком типу софт-тач. Увесь корпус камери чорний, окрім передньої поверхні. Спереду моделі GoPro забарвлені в сріблястий колір. Камера надзвичайно компактна. Розмір невеликого корпусу камери, який часто шокує покупців своєю мініатюрністю, складає всього 5,5 х 4 х 3 см! Камера будь-якої модифікації важить близько 80 грамів.
Відеозйомка
Як ми вже сказали, камера GoPro Hero 4 Black Edition може знімати відео з потужнішими параметрами, ніж Silver Edition. Максимальний дозвіл, в якому можна вести зйомку, – 3840 х 2160 (те саме 4К-відео або Ultra HD) на швидкості 30 кадрів в секунду.
Версія Silver Edition теж здатна знімати 4k-відео (3840 х 2160), проте тільки з частотою 15 кадрів/сек або нижче. Нагадаємо, що частота кадрів – один з ключових параметрів відео. Чим більше частоти кадрів, тим плавнішим і природнішим здаватиметься рух на відео. Так от, мінімальний показник, при якому картинка не здаватиметься розмитою, складає близько 16 кадрів в секунду. Отже, для запису 4k потрібно вибирати версію GoPro Hero 4 Black Edition.
На Black також цікавими виглядають режими з меншим дозволом, але більшою частотою кадрів. Наприклад, це формати Full HD (1920 х 1080) та HD (1280 x 720), в яких можна вести зйомку з частотою кадрів до 120 кадрів/сек. Є навіть можливість супершвидкісної зйомки на 240 кадрів/сек, але при цьому дозвіл знизиться до WVGA (848 х 480).
На наш погляд очевидно, що Black Edition розрахована на професіоналів. Чи тих користувачів, які планують знімати «екстремальне» відео в русі. Silver Edition здатна знімати в режимі 1080p (Full HD, 1920 х 1080) із швидкістю 60 кадрів в секунду. Є можливість використати і більш високий дозвіл 2716 × 1524 (2.7К) і частоту кадрів до 30 кадрів/сек. Є також швидкісніші режими. Можна знімати HD- відео (1280 x 720) при 120 кадрах/сек та WVGA (848 х 480) зі швидкістю до 240 кадрів в секунду.
У камер обох модифікацій є режим «SuperView». Він застосовується для перетворення відео з формату 4: 3 в 16: 9, в ході якого зберігаються пропорції в центрі кадру, а його краї розтягуються. Таким чином, збільшується огляд по вертикалі або висота кадру, але з’являються спотворення об’єктів, що знімаються, по краях картинки. Виробник рекомендує використовувати режим «SuperView», коли ви знімаєте який небудь «екшн», наприклад, зайняття спортом, і не використовувати його при зйомці людей.
Для поліпшення якості відео при зйомці в умовах поганої освітленості є режим «Auto low light». Також багатьом користувачам буде цікава функція «ProTune». Вона згодиться тим, хто вважає за краще обробляти зняте відео на комп’ютері. Якщо активувати функцію, то ролики як-небудь не коригуватимуться самою камерою, але будуть придатніші для подальшої професійної обробки. Відмітимо, що режим «ProTune», на відміну від камер попереднього покоління (Hero 3), став доступний і при зйомці фотографій.
Параметри, які пропонують екшн-камери GoPro Hero 4 Black Edition та Silver Edition, – максимально високі. Версія Black і зовсім є єдиною масовою камерою на ринку, що дозволяє знімати відео такої якості. Ролики, зняті на GoPro Hero 4, виходять надзвичайно чіткими, насиченими і яскравими.
Висновки
У кожної з модифікацій камер GoPro Hero 4 http://yellow.ua/catalog/jekshn-kamery/gopro є свої переваги. У Silver – це вбудований сенсорний екран і доступніша ціна, можливість запису відео HD і Full HD з оптимальними параметрами.
камера GoPro Hero 4
камера GoPro Hero 4

Розмір оригіналу:   810x550
Тип: jpg   Дата:

Проте версія Black дозволить записувати якісне відео в ультрависокому дозволі 4k, а управління пристроєм можна здійснювати і із смартфону. Але все-таки, на нашу думку, варто віддати перевагу Black Edition якщо Ви професіонал у відеозйомці. Новачкам, можливо, краще вибрати Silver.
Екшн-камеры GoPro четвертого покоління – пристрої практично без недоліків. Невеликими мінусами можна назвати лише невдалу конструкцію заглушки, що закриває роз’єми на корпусі, і невелику місткість акумулятора. Але їх явно переважують достоїнства. Кращі параметри відео, якісний водонепроникний кейс, дуже зрозуміле управління, привабливий дизайн екшн-камер GoPro Hero 4 зробили їх самими затребуваними подібними пристроями у світі і не залишають шансів конкурентам від інших брендів.

5 вересня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук